Ignis Ignis komentáře u knih

Department 19 - Vzpoura Department 19 - Vzpoura Will Hill

Ujde to. Takový ten druh knížky, která neurazí ani nějak zásadně nenadchne, rozčilovaly mě tam některé logické nesmysly, ale zase je to poměrně akční a trochu i krvavé, takže ve výsledku tak 5/10. Ale asi nebudu cílovka.

06.03.2016 3 z 5

Černý mustang Černý mustang Karel May

Pro mě to byla jedna z nejoblíbenějších knih v dětství, přečetla jsem ji několikrát.

23.02.2016 5 z 5

Pán ohně Pán ohně Peter May

Docela dobré. Mnohem lepší než Skála, tentokrát je to opravdu detektivka. Člověk se u ní podívá do Číny, na pitevnu, ale pořád je to především detektivka, až pak cestopis nebo životopis (tedy přesně opačně než byla Skála).
Ze začátku se mi líbilo moc, ale k dokonalosti chybí trochu originálnější zápletka, přece jenom časem už bylo prakticky všechno jasné a člověk už jen čekal, jakým způsobem autor pojme finále.
Strašně ráda bych napsala, co konkrétně se mi nelíbilo, ale to by byl spoiler, takže nic :-)

04.02.2016 3 z 5

Skála Skála Peter May

Pro mě zklamání, nebylo to vysloveně špatně napsané, ale nesnáším, když mi někdo slibuje detektivku a napětí a místo toho je tu životní příběh průměrného týpka odněkud z Horní Dolní. Ano, život v takovém zapadákově je zajímavě popsaný, ale fakt mě nezajímal celý životopis, sem tam nějaká ta vzpomínka by byla fajn, ale tady se z toho stával živitopis a vraždu pomalu odsouvá autor na druhou (ne-li třetí) kolej. Překvapivý konec to trochu vylepšil, ale úplně nezachránil.

04.02.2016 2 z 5

Secretum Secretum Rita Monaldi

Jedna z nejúžasnějších knížek, co jsem četla. Úžasná atmosféra tehdejšího Říma, úplně jako bych tam byla. Na to jak je to tlustá knížka kupodivu udrží pozornost celou dobu. Zabila jsem tím víkend, ale rozhodně jsem ji nechtěla jen tak odložit.

08.01.2016 5 z 5

Píseň krve Píseň krve Anthony Ryan

Ze začátku mi to připomínalo Levou ruku boží od Hoffmana. Novicové ve vojenském řádu, jen tenhle je "jen" drsný a ne tak depresivní a zlý. Pak se děj rozvine a začne to být zajímavější.
Ale ne zas tak moc. Teda, chci říct, že mě to zaujalo natolik, že si určitě z knihovny půjčím i druhý díl, ale že by to bylo tak super čtení, že bych za to chtěla dát peníze a mít to doma, to zase ne.

08.01.2016 3 z 5

Stráže! Stráže! Stráže! Stráže! Terry Pratchett

Podle mě jeden z nejlepších dílů Zeměplochy (spolu s Mortem, Soudnými sestrami a Čarodějkami na cestách - tam bych se asi nedokázala rozhodnout o pořadí).

07.01.2016 5 z 5

Štíhlá paní s bílým kolem Štíhlá paní s bílým kolem Karel Solan

Chcete detektivku? Tak hledejte dál. Celé je to o jedné banální dopravní nehodě, kdy se nikomu nic vážného nestane a nic zajímavého nebo nedejbože napínavého se nestane ani zbylých cca 200 stran. Je to víc podzápletka z telenovely než detektivka. Jediné, co to dělí od naprosté hrůzy je pár zajímavých momentů, které se tam jednou za čas objeví.

11.07.2014 1 z 5

Soumrak v Cordubě Soumrak v Cordubě Lindsey Davis

Jako detektivka to není bůhví co, nic tak zásadně překvapivého se tu nevypátrá, ale ta atmosféra! Užívala jsem si ve sluncem zalité Hispánii tak, že mě ani nevadilo, že na žádný zásadní překvapení nedošlo a že finále s vrahem bylo takové...no, trochu odfláknuté.

01.02.2014 3 z 5

Sněhulák Sněhulák Jo Nesbø

Upřímně nechápu to nadšení, osobně mě Harry Hole, až tak k srdci nepřirostl. Ale je pravda, že se to četlo dobře. Chvílema to bylo i napínavý. Občas trochu překombinovaný. Ale co mě namíchlo, bylo to evidentní vyslepičení čtenáři kdo je vrah, ještě než na to přišel detektiv. Ne že bych vraha nepodezdřívala už před tím, ale je rozdíl si říkat, že by to byl... a mít to vykecané (byť náznakem) přímo od autora. Nemám ráda, když to vím a jen sleduju jak se k tomu pomalu sune i vyšetřovatel. Chci být překvapená, říct si týjo, to mě nenapadlo (anebo aspoń tak přece jsem měla pravdu).

01.02.2014 4 z 5

Prokletí hradu Leerhill Prokletí hradu Leerhill Hana Parkánová-Whitton

O dost lepší než předchozí Konec záletné lady. Už to naštěstí není tak průhledné, a i když je hlavní hrdinka pořád mírně otravná (a trochu nudná), tentokrát není tolik raněná tupostí jako v předchozím díle a celkově to má i lepší atmosféru a příběh.

01.02.2014 2 z 5

Konec záletné lady Konec záletné lady Hana Parkánová-Whitton

Žádný zázrak, hlaví hrdinka je až otravně dokonalá ale evidentní stopy si prostě nevšimne a nevšimne. Považuju to za týrání čtenářů. Dočetla jsem to jen proto, že je to krátký a z naděje, že se stane zázrak a na konci se přece jen dostaví nějaké překvapení. Nedostaví.

01.02.2014 1 z 5

Vlčí přilba Vlčí přilba Richard A. Knaak

Těžko říct, čím to je, ale rozhodně mě to bavilo víc než předchozí díl. O dost.

01.02.2014 3 z 5

Ledový drak Ledový drak Richard A. Knaak

Začátek mi přišel strašně amatérský, nevím jestli to bylo překladem nebo autorem, ale když se tam začlo konečně něco dít, tak jsem přestala dumat nad tím, co mě na tom vlastně tak vadí a celkem si to užila. Ale nic bez čeho bych nemohla žít.

01.02.2014 2 z 5

Zločiny z Letné Zločiny z Letné Jiří Slavíček

Tak tahle knížka ve mě vyvolala rozporuplné pocity. Začíná to dobře, ale pak si uvědomíte, že jste na straně 48 pořád se tam nic nestalo. Což o to, postavy jsou sympatické, ale zas zajímavý život nemají, aby človka bavilo číst o každém jejich dnu. Nicméně pak konečně dojde k vraždě, takže se začnu těšit, že se to někam pohne. Nepohne. No dobře, malinko ano, ale rychlostí jakou se asi tak pohybuje hlavní hrdinka o berlích. Celkově je pátrání trochu nesmyslné a chaotické, ale zase vcelku působí reálně amatérsky. A pořád je to i přes to šnečí tempo čtivé, pořád je tam něco, co mě zabránilo tu knížku odložit, i přes to, že spousta informací je úplně zbytečná, a ostatní se zbytečně opakují (a to se ještě někdy se opakují i ty zbytečné informace). A pak přijde největší zklamání a to finále. "Vyřešení" Týnina případu je odfláknuté maximálně, alespoň ten Mílův že trochu dává trochu smysl. Shrnuto - jako detektivka to žádný zázrak není, ale označit za ztrátu času se to taky nedá.

01.02.2014

Komnata bez oken Komnata bez oken Jenny Nowak (p)

Červená knihovna. Žádné sci-fi a fantasy jak tvrdí zařazení , je to čiročirá červená knihovna, něco jako Stmívání, jen upír není polopřihřátý nudný týpek jako Edward, ale aspoň z části pořádný upír.
Začátek nevypadá zle, ale pak se objeví "holka" a všechno jde do kopru, už se jen vzdychá, touží, občas dojde na decentní sex a občas ukápne trocha krve. Netvrdím, že předchozí knížky, které jsem od této autorky četla nejsou taky slaďárny, ale měly i něco navíc, tohle je jen bezduchá romance, kterých existují stovky, možná tisíce, jen tedy hlavní hrdina obvykle nesaje krev, ale to je pro mě docela málo.

02.06.2013 1 z 5

Meče & temná magie Meče & temná magie * antologie

Soubor povídek od různých autorů, styly a náměty různé, jak už to u povídkových knížek bývá :-)
Každopádně mě vybrané povídky bavily.

11.05.2013 5 z 5

Netopýr Netopýr Jo Nesbø

No, docela zklamání, číst to jako první knížku od Nesba, tak je asi i poslední. Předtím jsem četla Červenku a ta mi přišla mnohem zajímavější. A možná je to i tím vyhypovaným očekáváním, těžko říct. Ale celkově mě přišlo, že to drhne, pár hluchých míst kdy se nic neděje, australské bajky a dějiny původních obyvatel mě po čase začaly docela prudit, anglické věty mě naopak nijak zvlášť nepřekážely a ten konec, no...děsné "překvapení".
Ale když se to bere jako seznámení se s Harrym Holem, tak proč ne.

04.05.2013 2 z 5

Po půlnoci Po půlnoci John Harvey

Těžký zklamání, většinou je to dost o ničem. Mám detektivní povídky ráda, ale tady je těch detektivních minimum.

04.05.2013 1 z 5

Popel a kosti Popel a kosti John Harvey

Vcelku ucházející detektivka, ani špatná ani nějak extra úchvatná. Zápletka docela zajímavá, jen v jedné části se to pak dostávalo do fáze, která mě přestávala bavit (ale nechci spoilerovat, tak nebudu konkrétní) Hlavní postavy jsou celkem fajn, ale že by mě nějak zásadně zaujaly, to zase ne. Celkově je to taková ta knížka, kterou když si člověk přečte, nemá pocit promarněného času, ale pokud ji mine, nic zásadního se neděje.

04.05.2013 3 z 5