Ledový drak

Druhý díl cyklu Richarda A. Knaaka. Cabe Bedlam bojoval proti dračím králům. Postavil se jejich snaze vládnout světu lidí a zahnal je zpět do Dračích říší. Potom však šílený, ale neuvěřitelně mocný Ledový drak uvolnil Poslední zimu – prastaré smrtonosné kouzlo. Kouzlo, proti kterému neexistuje ochrana. Kouzlo, s jehož pomocí chce ... celý text

Druhý díl cyklu Richarda A. Knaaka. Cabe Bedlam bojoval proti dračím králům. Postavil se jejich snaze vládnout světu lidí a zahnal je zpět do Dračích říší. Potom však šílený, ale neuvěřitelně mocný Ledový drak uvolnil Poslední zimu – prastaré smrtonosné kouzlo. Kouzlo, proti kterému neexistuje ochrana. Kouzlo, s jehož pomocí chce dobýt Dračí říše a současně smést lidský druh do zapomnění. Jen Cabe má odvahu a moc této pohromě zabránit. Ovšem za cenu, která je neskutečně vysoká… méně textu

https://www.databazeknih.cz/images_books/38_/389/dragonrealm-ledovy-drak.jpg 3.997
Série:

DragonRealm (2.)

Originální název:

Icedragon (1989)

Žánr:
Romány, Fantasy
Vydáno:, Fantom Print
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (6)

Přidat komentář
Zelený_Drak
08. července

Lepší než první díl, ale pořád tam ty nedostatky jsou, jen víc schované. Cabe si vždy vycucá řešení krizových situací z prstu, Gwen je jeho sexy doplněk, u Gryfa se dočkáme nekonečného omálání "jako ti, po nichž měl jméno", u draků se pořád zdůrazňuje, jak jejich přilby nejsou přilby, atd.

Děj je přehlednější, ale nesmyslně natažený. Gryfovo putování mi přišlo úplně zbytečné, to se dalo zařídit jinak. Přinejmenším se dalo napsat "Gryf se vydal na cestu." a následně až "Když Gryf dorazil do...".

Vzhledem k tomu, že chyběli Temný kůň a Shade, tak asi nejlepší na knize bylo, že můj jmenovec je z draků největší sympaťák.

trudoš
09. června

Druhá kniha ze světa DragonRealmu, byť je podobná té první, přece je v něčem jiná. Na rozdíl od předchozího dílu se totiž změnila kvalita textu - už nepůsobí dojmem amatérismu, což pro mě znamenalo hodně. Pokoušet se vžít do příběhu, u kterého přemýšlíte nad smyslem vět, je vážně nesnadné.
Jinak je ale vše při starém. Richard A. Knaak rozehrává šablonovitou story s hrdiny, jejichž osobnost je stejně komplikovaná jako u gumové kačenky. Hýbou se, jak potřebuje, říkají, co potřebuje a když je hodí do vody, dokonce i plavou, potřebuje-li to právě. Trochu na síle ztrácí nebezpečenství, vzhledem k tomu, že už jde opět o tu úplně nejvíc největší hrozbu před jakou postavy kdy stály a vy víte, že v dalším díle tomu nebude jinak. Alespoň na pestrobarevnosti monster že ubylo a zápletka si vystačí s jedním, i když o to výraznějším. Po dějově stránce pak vyprávění šlape řemeslně slušně, přičemž celek je rámován kulisami klasické spotřební fantasy, kde originalita znamená „ber, co fungovalo jinde“.

Eliska700
26.02.2015

Tahle knížka se mi míň líbila než její předchozí díL. Že začátku byla celkem nudná a už jsem čtení chtěla vzdát, ale stejně jsem četla a dál a začalo to být lepší a lepší....

stdriverlc
05.01.2015

Nebavilo. Ani jsem nedočetl. Třeba někdy... ;)

Ignis
01.02.2014

Začátek mi přišel strašně amatérský, nevím jestli to bylo překladem nebo autorem, ale když se tam začlo konečně něco dít, tak jsem přestala dumat nad tím, co mě na tom vlastně tak vadí a celkem si to užila. Ale nic bez čeho bych nemohla žít.

Urboš
12.08.2012

určitě doporučuji si to přečíst :) jako u prvního dílu i zde jsem se cítil jako hlavní hrdina v té knize když byl zraněn on tak já také opravdu super :)