Vlčí přilba

Nastal čas, aby bývalý vládce Penacles – lord Gryf zjistil tajemství svého původu. Vydává se proto hledat mystické Snové země. * V nedobrovolném spojenectví s dračím vévodou Morgisem musí čelit nejen vlčím jezdcům, ale i nebezpečí, které má kořeny v daleké minulosti. * Co se skrývá v sutinách Qualardu, bývalého sídelního města Aramitů? Přežíje Gryf setkání s aramitským bohem – Ničitelem? * Cena za tajemství minulosti je vysoká… méně textu

https://www.databazeknih.cz/images_books/39_/390/dragonrealm-vlci-prilba.jpg 4.176

DragonRealm (3.)

Wolfhelm (1990)

Romány, Fantasy
Vydáno:, Fantom Print

Zelený_Drak

Byla to zatím nejlepší kniha ze série, ale jestli je to to nejlepší z Knaakových děl celkově, tak nevím, zda číst těch dalších 12 knih, které od autora mám, plus si půjčovat ty, které nemám, když mě nejvychvalovanější díl DragonRealmu nebavil.

Opět to bylo zbytečně vleklé. Konec je sice nabitý, ale 50 stran akce na konci mi nemůže dost dobře vynahradit 100 stran čiré nudy na začátku. Nejvíc to pro mě zachraňoval Morgis, kerý ale dostal málo prostoru. Zato jsem opět byla svědkem otravné Knaakovské romance, kdy se do sebe postavy hrozně zamilují, aniž by spolu pořádně mluvily. Knaak prostě romantické linky psát neumí a hází je do svých knih jako kdyby psal podle šablony (což nejspíš fakt dělá). Jediné trochu uvěřitelné milostné vztahy byly ty v Zahalené říši a Dětech draka.

To, čím se Vlčí přilba v dobrém smyslu liší, je, že tentokrát to tam není tak natřískané nepřemožitelnými postavami. Je tam hodně mocných postav, ale povedlo se to udržet tak, aby se čtenář mohl o hlavní hrdiny aspoň trochu obávat a fandit jim. Obsahově to je v rámci světa DragonRealmu zajímavé, hodně se toho odhaluje, ale ve srovnání s Úsvitem DragonRealmu to působí pořád nedomyšleně.

Emetiore
20.03.2016

Vlastně si ani nejsem jistý, co Vlčí přilbu od ostatních knaakovin odlišuje, ale kniha je jiná, s lepší atmosférou, než jakou nabízejí ostatní díly DragonRealmu. Řekl bych, že je nejzdařilejší z autorova portfolia.

DoubleBreadCZE
29.09.2015

Za mě nejpodařenější díl z celé série.

Dragita
07.03.2015

Zatím nejlepší díl! :)

Ignis
01.02.2014

Těžko říct, čím to je, ale rozhodně mě to bavilo víc než předchozí díl. O dost.

Dandulka
18.11.2013

Každý tento díl je příběhem sám o sobě, přesto se mezi sebou vzájemně prolínají. Příběh Gryfa ( lvího ptáka) a draka Morgise je plný akce a při čtení se nenudíte.