Secretum

Strhující drama evropských dějin 17. století. Volně navazuje na první knihu řady Imprimatur. V napínavém příběhu z doby barokní odhalují autoři jedno z největších tajemství, které ukrývaly historické archivy. Závěť krále Karla II., podle níž španělská koruna náleží Bourbonům, nikoliv Habsburkům, a díky níž se stal panovníkem Filip V. Bourbonský, je falzifikátem! Historický thriller volně navazuje na předchozí díl Imprimatur, který se záhy po vydání stal evropským bestsellerem. I zde vycházejí autoři z podrobného studia historických materiálů a odhalují zásadní momenty, které utvářely osudy Říma a Vatikánu kolem roku 1700. Ale nejen to - jejich znalost prostředí a historie jim umožnila prošpikovat děj románu mnoha zajímavými i vtipnými detaily....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/23989/secretum-wbN-23989.jpg 4.117

Atto Melani 2.

Literatura světová, Thrillery, Historické romány
Vydáno, Albatros (ČR)

Secretum, 2004

Kniha Secretum

rezzba
30.03.2017

2 díl jsem už překousával těžceji. Opět příběh výborný,fakta dokonalé,ale už narušováno neustálým popisováním věcí,situací atd. Vytrhovalo mě to z děje.

Ignis
08.01.2016

Jedna z nejúžasnějších knížek, co jsem četla. Úžasná atmosféra tehdejšího Říma, úplně jako bych tam byla. Na to jak je to tlustá knížka kupodivu udrží pozornost celou dobu. Zabila jsem tím víkend, ale rozhodně jsem ji nechtěla jen tak odložit.

Salai
26.03.2013

Četla jsem všechny tři díly - které doposud vyšli a nemůžu se dočkat až vyjde další, pro mě je to to nejlepší co jsem četla.