ibs ibs komentáře u knih

Mořská modlitba Mořská modlitba Khaled Hosseini

Najprv som to otvorila skepticky, ze co toto bude... a v polovici to zasiahlo presne tak, ako malo. Treba to docitat, vyborne.

14.07.2019 5 z 5

Vybledlá krajina s kopci Vybledlá krajina s kopci Kazuo Ishiguro

Ishiguro pise velmi zvlastnym sposobom, romany osadzuje do mixu spomienok (kde sam tvrdi, ze pamat moze i klamat a dokreslovat realitu inak) a sucasnosti (ktora vykresli nasledky minulych rozhodnuti a cinov). Tieto dve linie sa u autora prelinaju v rozpravani obvykle hlavneho hrdinu - hrdinov. V tomto romane sa mi vsak ta neistota spomienok zdala skor na skodu, emocne silne sceny stratili po par stranach logicku nit, za mna taky priemer, k tejto sa uz nevratim - co nemozem povedat o Pohrbeny obr ani Malir pomijiveho sveta.

14.07.2019 3 z 5

Kniha o cintoríne Kniha o cintoríne Samko Tále (p)

Ja neviem, v ramci “nejakej inakosti” to mozno nrat ako
pozitivny pokus pisania, ale nudilo ma to, velmi mi ten styl nesadol a hlavne ja som asi nepochopila, co mi to malo v konecnom
dosledku ako citatelovi dat.

10.07.2019 1 z 5

Podivná smrt Evropy Podivná smrt Evropy Douglas Murray

Velmi realne a velmi smutne citanie o strate identity Europanov.

29.06.2019 5 z 5

Na svoju dobu to musela byt velmi silna kniha, ale nejak nezaujala.

28.06.2019 1 z 5

Víc než jen hlas Víc než jen hlas Leonard Cohen

Velky potlesk prekladatelovi textov a obom autorom.

21.06.2019 5 z 5

Tak toto by mal precitat kazdy milovnik knih.

14.06.2019 5 z 5

Na východ od ráje Na východ od ráje John Steinbeck

vynikajuce

10.06.2019 5 z 5

Malíř pomíjivého světa Malíř pomíjivého světa Kazuo Ishiguro

Taky typicky ISHIGURO styl - bud to mas rad alebo nie, pre mna pise famozne “inak” nez bezna romanova beletria, to sa mi paci.

09.06.2019 4 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

N E N O R M A L N E DOBRA KNIHA. FAKT. VAZNE VYBORNE.

06.06.2019 5 z 5

Marie a Magdalény Marie a Magdalény Lenka Horňáková-Civade

Zvlastny styl pisania, ale dobreeeeee. Len sa treba zacitat:)

30.05.2019 3 z 5

Hotýlek Hotýlek Alena Mornštajnová

Velmi dobry rozpravacsky styl, zaver sa mi viac pacil u Slepej mapy, ale inak parada na citanie.

26.05.2019 2 z 5

Cesta pokojného bojovníka Cesta pokojného bojovníka Dan Millman

na tento typ literatury-vemi fajn

19.05.2019 4 z 5

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

Toto je literarne umenie samo o sebe, realne, zivotaschopne, putave, do poslednej nitky odmotane klbko pribehu - tlieskam, vazne dobre.

18.05.2019 4 z 5

Kráľovstvo Elmet Kráľovstvo Elmet Fiona Mozley

Vacsinou citame pribeh a opisy su v pozadi, tu je to skor o lyrickom opise vsetkeho naokolo, kde na pozadi tohoto opisu plneho metafor je usporne vykresleny dej, ktory by sa sam o sebe uzivil i ako poviedka. Neoslnilo, nepohorsilo, ale iste na mile vzdialene od prezentovanej anotacie knihy. Autor je milovnik metafor a lyrickych opisov prostredia. Zrejme to druhykrat citat uz nebudem.

09.05.2019 2 z 5

Pohádka Pohádka Jonas T. Bengtsson

VYNIKAJUCE, RYCHLE, FAKT DOBRE

08.05.2019 4 z 5

Po Valentýnu Po Valentýnu Esther J. Ending

Ako to bolo vazne nieco...

27.04.2019 4 z 5

Nestrácajte vieru Nestrácajte vieru Mitch Albom

Jedna z naj knih od Mitcha Alboma a ozaj velmi pekny styl pisania.

25.04.2019 4 z 5

Ještě jeden den Ještě jeden den Mitch Albom

Albom vzdy pohladi dusu, viac ci menej od styri do pat hviezdiciek na kazdu knihu.

25.04.2019 3 z 5

Strážca času Strážca času Mitch Albom