Víc než jen hlas

Díla nejslavnějších světových písničkářů v jednom svazku.

https://www.databazeknih.cz/images_books/80_/80330/vic-nez-jen-hlas-80330.jpg 4.841
Poezie
Vydáno, Práce

Kniha Víc než jen hlas

ibs

Velky potlesk prekladatelovi textov a obom autorom.

Jana283
17.08.2018

Všichni, všichni tak úžasní. Simon Cohen, Dylan.... Těžko říci, kdo víc. To bylo jako zjevení v tom ideologickém marasmu. Paprsek slunce, naděje, pohlazení.... Jestli bych měla vybrat nějakou životní knihu, tak tahle bude na čestném místě.

Litocha
29.05.2018

Pohled do světa písničkářů byl zajímavý a mnohé písně-básně byly působivé (mě osobně nejvíce zaujal Jacques Brel a Joni Mitchellová), mám ale výhrady k přebásnění. Rýmy na mě mnohdy působily lacině a neobratně, slovosled byl někdy šroubovaný a celkové vyznění tím dost utrpělo. Navíc mi u písní, které znám v originále, vadilo, že český text nezapadá do hudby (uznávám ale, že by to byla mamutí práce). Když srovnám tyto verze s přebásněnými texty Jarka Nohavici (Okudžava) nebo Roberta Křesťana (Dylan), které zachovávají původního ducha, a navíc se zpívají na původní melodii, vychází mi z toho překladatel o dost hůř. Ani doprovodné fotografie mě moc neoslovily.
Ocenit ale musím medailonky písničkářů, potěšilo mě, že přes dobu vydání neobsahují příliš ideologie. Je malý zázrak, že takováhle knížka mohla vůbec vyjít.

Atanone
09.06.2017

Mám jednu jedinou výtku-ta kniha je moc tenká,je tam toho zoufale málo. Normálně nejsem člověk,který by jásal nad tím,že je dnes móda psát knihy do sérií. Nevadí mi,že příběhy mají konec a vzhledem k mému věku bych nerada hryzala nehty v nervozitě,že třeba umřu a nedozvím se jak to nakonec dopadlo.
ALE- co se týče této knihy,několikadílná série by byla jen a jen na místě.

Zetko
20.12.2016

Mela jsem to velike stesti a tuhle knihu jsem TEHDY hodne davno dostala od kamarada, jehoz tatinek pracoval v knihkupectvi.
Po celou dobu ji vnimam, pres spatny papir a spatne fotografie, jako poklad. At jsem smutna nebo vesela, vzdy ma co rict.
Souhlasim se vsemi nadsenymi ohlasy zde a dekuji autorum za ceske preklady. Co preklady...prebasneni....dokonale
Ja bych ji do antikvariatu nikdy neprodala! :-)

Modrina
13.11.2016

Tuhle úžasnou knihu jsem kdysi měla půjčenou. Ihned po přečtení jsem ji začala shánět, ale bohužel koupit nešla, vyšla jako neprodejný prémiový svazek v jakémsi vydavatelství (Jackjelly, kde a kdy byla k sehnání??). Dnes se naštěstí takovéhle perly dají objevit v antikvariátech. Nevím, co bych o téhle nevšední knížce řekla, snad jen, že ji nečtete, ale stáváte se její součástí. Navždy.

adriane9
19.10.2016

Leonard Cohen a Paul Simon jsou pro mě v této knize naprostý očistec duše. Poslouchám skladbu a čtu slova a nemyslím na nic víc, než na smysl slov a nechám se nést. Kniha, která se nedá vypůjčit, tu musíte vlastnit.

Tyyynab
03.10.2016

Jednu jedinou výtku mám - že se to nedá zpívat! U písní celkem škoda.

texty písní šanson

Joni Mitchell
kanadská, 1943
Donovan Philip Leitch
skotská, 1946

Kniha Víc než jen hlas je v

Právě čtených1x
dalších seznamech1x