ibrahimgilbert ibrahimgilbert komentáře u knih

Předčítač Předčítač Bernhard Schlink

Předčítače jsem přečetla během jednoho dne a naprosto mě tato kniha odzbrojila. Věděla jsem zhruba, o čem kniha je, ale že mě takto zasáhne, jsem si nedokázala představit. Příběh, který je čtenářům "předčítán" s lehkostí až jakousi jemnou lhostejností, se spoustou filozofování a mnoha otázkami, které vás nutí přemýšlet. Příběh, ve kterém se potkají dvě osoby, věkově i myslenkově odlišné, které se spojí a zůstanou poznamenány svým vztahem, svou minulostí i svou budoucností. Místy mi otupění vypravěče připomnělo Cizince, až mě z toho mrazilo.
Předčítač je nádherná, poutavá, smutná kniha, která ve mně vzbudila mnoho pocitů, v prvé řadě však pochopení. Donutila mě smát se, ale i brečet, a za to jsem vděčná.

22.03.2017 5 z 5

Fantastický pan Lišák Fantastický pan Lišák Roald Dahl

Já se přiznám, filmová adaptace od Wese Andersona mě prostě bavila víc. :-) Ale i tak je to fajn knížka.

13.02.2017 4 z 5

Deník Deník Chuck Palahniuk

Myslím si, že psát obsahy děl Palahniukových knih je naprosto zbytečné, jelikož v průběhu čtení zjistíte, že čtete něco naprosto jiného. Chvíli trvá, než se s jeho vyprávěním člověk zžije (kolikrát jsem knihu odložila s tím, že ji snad nedočtu), ale potom se to rozjede a stojí to za to. Tahle kniha je názorným příkladem.

12.02.2017 5 z 5

Noční zrůdy Noční zrůdy Austin Wright

Konec je sice takový nejasný, ale pokud jste dávali pozor a nepřeskakovali části o Susan, pochopíte všechno. Geniální napínavá knížka, román v románu, který se krásně proplétá a spojuje v jeden. Edwardova pomsta byla skvělá (jak se to vezme), co dodat. :-)

12.02.2017 5 z 5

Sto hororů ve sto slovech Sto hororů ve sto slovech * antologie

Skvělá knížka pro milovníky hororů a morbidních příběhů. Některé kousky zamrazily, jiné až tak moc ne. Velmi zajímavé čtení. :-)

09.02.2017 5 z 5

V šedých tónech V šedých tónech Ruta Sepetys

Ze začátku jsem se do knihy nedokázala vůbec začíst. Trvalo mi více jak sto stran, než se mi to donečně podařilo a dočetla jsem ji za dva dny. Nejvíce na mě zapůsobil příběh Liny a Andriuse, ale zbytek knihy mi tak nějak prošel před očima bez povšimnutí. Je psaná tak zvláštním způsobem, tak nějak vzdáleně od toho všeho, a proto se mi vůbec nedostala pod kůži. Hned při půjčení v knihovně jsem byla varována, že to nebude moc veselé čtení a taky že nebylo. Ale čekala jsem, že mě kompletně zasáhne, rozpláče a rozbije na milion kousků. Krásná (jak se to vezme samozřejmě) kniha to určitě je a doporučuji každému, ale mně osobně moc nesedla.

07.02.2017 4 z 5

Autobus sebevrahů Autobus sebevrahů Arto Paasilinna

Prvních pár stránek jsem se neustále ptala, co to proboha čtu? (Jedná se o mé první setkání s autorem.) Ale potom se to tak nějak rozjelo a naprosto mě to chytlo. Originální, vtipné, severské, bláznivé...

18.01.2017 5 z 5

Paní Bovaryová Paní Bovaryová Gustave Flaubert

Více jak polovina knihy naprosto nudná, nezáživná - měla jsem co dělat, abych ji vůbec dočetla. Konec se trochu "rozjel", ale čekala jsem od toho mnohem, mnohem víc. Nicméně postava Emy a její chování, to jak chtěla pořád lepší a lepší věci, i když ty nejlepší měla doma, je problém i dnešního světa, a alespoň pro tohle stojí tato kniha za povšimnutí.

18.01.2017 3 z 5

Lakomec Lakomec Molière (p)

Četla jsem dvakrát a v obou případech jsem se ztrácela v ději a ani jednou mi to nepřišlo vtipné, ani úsměvné. Nic mi to nedalo.

18.01.2017 2 z 5

Devátá dívka Devátá dívka Tami Hoag

Vynikající detektivka, ale i citlivý příběh o sebepřijetí a sebepoznání.

27.12.2016 5 z 5

Kulka Kulka Mary Louise Kelly

Odkládám po třiceti stránkách. Styl vyprávění naprosto otřesný, každou chvíli jsem se divila tomu, co jsem právě přečetla. Chtěla jsem tomu dát šanci, ale každá další věta mě odrazovala.

21.12.2016

Mladost - radost Mladost - radost J. H. Krchovský (p)

"Mám dojem, že se vyvíjím
jistě, ne asi
existuje odpověď"

Úžasné básničky. :-)

23.11.2016 5 z 5

Tracyho tygr Tracyho tygr William Saroyan

Zvláštní kniha, ale dobrým způsobem. Určitě si ji ještě někdy přečtu. A jak tady už bylo zmíněno, je to takový další Malý princ. Má toho v sobě hodně, ale přece jen správně vidíme jen srdcem. :-)

13.11.2016 4 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Ze všech stran jsem slyšela, jak je to naprostá bomba, a že si to musím přečíst, ale po přečtení zjišťuju, že jsem čekala ještě mnohem víc. Jakmile jsem kolem strany 270 zjistila, kdo to byl, projela mnou vlna zklamání. A taky mi chvíli trvalo, než jsem se do knížky začetla, jelikož střídání postav mě vážně vytáčelo... Rachel taky, snad se mi ještě nestalo, že bych neměla ráda hlavní postavu! Každopádně jedno musím autorce nechat - kniha je čtivá a propracovaná. Určitě stojí za přečtení. :-)

07.11.2016 4 z 5

Ještě než umřu Ještě než umřu Jenny Downham

Naprosto nádherná, kouzelná, ale i smutná kniha. Určitě si ji ještě někdy přečtu. :-)

06.11.2016 5 z 5

Farma Farma Tom Rob Smith

Začátek knihy mi neskutečně připomínal film The Visit od M. Shyamalana. Musím říct, že - SPOILER - vyprávění Tilde bylo tak poutavé a detailní, že jsem jí věřila až do poslední chvíle. Každopádně po zjištění skutečného příběhu mi to přišlo hrozně zmatené. Jinak čtivá kniha, chytla mě okamžitě. :-)

02.11.2016 4 z 5

Knihovna duší Knihovna duší Ransom Riggs

Asi bych byla radši, kdyby to neskončilo tak, jak to skončilo. Ano, konec dobrý, všechno dobré, ale prostě mi to k tomu nesedí. Jinak to byl výborný díl.
A klobouk dolů za perfektní využití fotek v celé trilogii. :-)

02.11.2016 4 z 5

Tokijský ghúl 1 Tokijský ghúl 1 Sui Išida (p)

Ten český překlad to docela kazí. Už jen ten samotný název "Tokijský ghúl". Nehledě na to, že kagune je přeloženo jako "drápy". Nicméně čtenářům, co neznají "ghúlí" svět, to asi vadit nebude. :-D
Každopádně viděla jsem anime a četla jsem mangu v angličtině a chytlo mě to okamžitě.
No a grafická stránka mangy je prostě perfektní. :-) Ishida umí.

26.09.2016 5 z 5

Solaris Solaris Stanisław Lem

K této knize jsem se dostala díky filmu (s Georgem Clooneym), který byl bohužel ještě horší. První kapitola mě navnadila a od knížky jsem měla velká očekávání. Bohužel, kniha je z větší části nudná a zdlouhavá, i když ten příběh sám o sobě je zajímavý.
Nejvíce mě tam iritovala nepřehlednost rozhovorů postav. Chvílemi jsem se divila, co to čtu, jelikož jsem se v tom nemohla vyznat.
Znovu se k této knize zřejmě nevrátím.

23.09.2016 2 z 5

Kruh Kruh Kodži Suzuki

Skvěle napsané, čtivé, propracovaný originální příběh. Zhruba od strany 200 jsem se nemohla odtrhnout. :-) Film je v porovnání s tímhle geniálním dílem nuda.

30.10.2015 5 z 5