HynekBee HynekBee komentáře u knih

Vzpomínky ledu Vzpomínky ledu Steven Erikson (p)

Jako vždy super, jako vždy depkoidní ;) U téhle série vím, že si během čtení moc neodpočinu, protože je dějová linka dost košatá ....

23.02.2021 4 z 5

Kalibánova válka Kalibánova válka James S. A. Corey

I když se neřadím mezi čtenáře Sci-FI, tak tohle mě fakt bavilo. Po přečtení prvního dílu, který byl pro mě ponurý až depresivní, se mi dál tuto sérii číst nechtělo. Udělal jsem dobře, že jsem pokračoval.
Propracovaný příběh, sympatické hlavní postavy - zkrátka - nemohl jsem se od toho odtrhnout. Doporučuji.

26.10.2020 5 z 5

Templářské dědictví Templářské dědictví Steve Berry

Super čtení, doporučuji, čte se jedním dechem. Přijde mi, že je to pro mě lépe čitelné, než Dan Brown, protože se nezabíhá až tolik do historie. Ale je to čistě můj názor ;)

16.10.2020 5 z 5

Amblerova výstraha Amblerova výstraha Robert Ludlum

Moje první kniha od tohoto autora. Mile mě překvapila. Ano, děj občas předvídatelný, agent, jak to bývá u tohoto žánru, nesmrtelný ;)
Ale jdu do další knihy. Doporučuji.

06.06.2020 4 z 5

Jeden z nás Jeden z nás Shari Lapena

Fakt jsem mile překvapen. Kniha má spád. Trochu mě ze začátku rušil netradiční styl - autorka píše v přítomném čase. Díky však zajímavému příběhu lze tento detail přehlédnout.
Při seznamování s hlavními postavami příběhu mi chybí trochu jejich popisu, což se doplní později během čtení. A tak představa o vhledu osoby, kterou si čtenář na začátku vytvoří, je náhle rozmetána doplněním
jednoduchého popisu autorkou.
Jinak všem vřele doporučuji.

18.05.2020 4 z 5

Hurikán Hurikán Dick Francis (p)

Odpočinkové čtení ...

15.05.2020 4 z 5

Kdo bude plakat, až tady nebudeš? Kdo bude plakat, až tady nebudeš? Robin S. Sharma

Doporučuji, kdo to se sebou myslí vážně, tak zde najde mnoho věcí na přemýšlení. ;)

17.04.2020 5 z 5

Vyhlídka na věčnost Vyhlídka na věčnost Jiří Kulhánek

Omlouvám se těm, kteří s mým hodnocením nesouhlasí. ALE - po 1/3 knihy jsem přestal číst. Na mě šílenost, někdy s pocitem že čtu počítačovou hru. Příliš mnoho akce , nebo jenom akce ...

17.04.2020 1 z 5

Ďáblova kolonie Ďáblova kolonie James Rollins (p)

Dám si od série pauzu. Některé statě na mě moc dlouhé. Tenhle díl pro mě slabší.

10.02.2020 3 z 5

Klíč soudného dne Klíč soudného dne James Rollins (p)

Tradičně se velmi dobře četlo. Ano, něco je trochu přitažené za vlasy, ale příběh má spád. Tak odpouštím ;) Jdu na další...

21.01.2020 5 z 5

Pistolník Pistolník Stephen King

Nejdřív jsem vůbec nechápal, co čtu. Western ? Budoucnost ? Alternativní svět ? Onen svět ? Po té jakési prozření. Myslím, že v knize je mnohem více pravdy, než může čtenář postřehnout. Zajímalo by mě, co jsem ještě nepochopil já ;) Každopádně jdu do dalšího dílu.

26.12.2019 3 z 5

Faja Faja Petra Stehlíková

Výborné pokračování výborného předchozího dílu. Doporučuji.

03.12.2019 5 z 5

Naslouchač Naslouchač Petra Stehlíková

Smekám, od knihy jsem se nedokázal odtrhnout. I český autor umí!

28.11.2019 5 z 5

Mapa z kostí Mapa z kostí James Rollins (p)

Knížka pro oddech. Bavilo mě to.

16.01.2019 4 z 5

Písečná bouře Písečná bouře James Rollins (p)

Doporučuji, super čtení.

08.09.2018 5 z 5

Koruna démonů Koruna démonů James Rollins (p)

Musím přiznat, okamžitě mě to vtáhlo do děje. Mistrně propojená fakta s fikcí a napínavý děj. Smekám a doporučuji.

20.08.2018 5 z 5

Počátek Počátek Dan Brown

Nedočetl jsem. Pro mě to je typický Brown. Celý děj se dá předvídat, pokud jste četli nějaké jeho předchozí kusy.
Jinak vše popsané mistrně, to se musí nechat.

09.08.2018 3 z 5

Poslední smrtelné pouto Poslední smrtelné pouto Brian Staveley

Musím říci, že na můj vkus dost překombinované. První díl ze série nejlepší.

09.08.2018 3 z 5

Královna ohně Královna ohně Anthony Ryan

Přečetl jsem celou sérii jedním dechem. Doporučuji.

09.08.2018 5 z 5

Pán věže Pán věže Anthony Ryan