Hvězdinka Hvězdinka komentáře u knih

Smršť Smršť Jozef Karika

2,5 hvězdičky... Perfektní vykreslení prostředí, postav. Já jsem s těmi postavami na místech, kde jsou ony, cítím to napětí... Ale tady mi vadilo to přílišné filozofování, jako bych se najednou teleportovala z beletrie do nauky o bytí.

09.03.2024 2 z 5

Za zamčenými dveřmi Za zamčenými dveřmi Freida McFadden

Tak jak píšou ostatní, extrémně čtivé, je to jednohubka, která chutná skvěle. Žádná hluchá místa, jen mi občas chování Nory přišlo přitažené za vlasy a také pak trošku tápu, ve kterém měsíci se narodilo miminko... Závěr je s třešničkou na dortu, krev není voda...

25.02.2024 4 z 5

Mrazivá náruč Mrazivá náruč Jana Jánská

Já mám s touto autorkou problém, druhá kniha a opět zklamání, ale asi nejsem cílový čtenář, přišlo mi to jako young adultovka. Pro mě to nebyl thriller, vražda tu byla jen jaksi do počtu, více se řešil vztah matka - dcera. 2,5 hvězdičky

23.02.2024 3 z 5

Sedm smrtí Evelyn Hardcastlové Sedm smrtí Evelyn Hardcastlové Stuart Turton

To bylo tak strašný, takové trápení, ale dočetla jsem. Celou knihu jsem si říkala, ať vydržím, že na konci to bude wau... Nebylo. Cestování časem a cestování v různých postavách jako proč, naprosto zbytečný propletenec. Jako kdyby autor něco zobal...Kdybyste si přečetli 20 stran na začátku a 20 na konci, tak to stačí. Za posledních pár let pro mě nejhorší kniha, kterou jsem četla.

15.01.2024 odpad!

Sama proti všem Sama proti všem Brian Freeman

Pomalý rozjezd, velkolepý závěr. Utrpení má mnoho podob...

22.10.2023 4 z 5

Celá pravda Celá pravda Cara Hunter

Další případ inspektora Fawleyho, další díl, který si udržuje svoji vyšší laťku. Příběh mě bavil, prolínalo se tu více linek, vše logicky vyústilo v jednu. Těším se na další knihu.

20.10.2023 4 z 5

Otočení klíčem Otočení klíčem Ruth Ware (p)

Pokud si přečtete anotaci této knihy, máte v podstatě knihu přečtenou. Až v posledních několika stránkách dostanete odpověď na otázku z anotace...
Ano, anotace, ta této knize značně ublížila, protože jinak by byla kniha skvělým thrillerem.

15.08.2023 3 z 5

Zítřek ti nikdo neslíbil Zítřek ti nikdo neslíbil Kateřina Karolová

Nic podobného jsem asi nečetla a dobře, že jsem nevěděla, kam se příběh vyvine, to bych po knize nesáhla. Napínavé, čekáte, co se stalo a takové rozuzlení by mě nenapadlo. Originální, kdo ví, jak to je... Je potřeba si užít každou vteřinu.

22.07.2023 3 z 5

Vyměnit vodu květinám Vyměnit vodu květinám Valérie Perrin

Za mě neeee, bojovala jsem s tím, že ani nedočtu. Tak rozvleklé (přes 400stran) a děj skoro nulový. Jediné plus je krásný jazyk autorky.

04.07.2023 2 z 5

Už mě vidíš? Už mě vidíš? Sharon J. Bolton

Pět set stránek uběhlo jako voda, čtivý příběh se zajímavým koncem. Doporučuji.

25.04.2023 4 z 5

Chci tvůj život Chci tvůj život Amber Garza

Trochu váhám mezi třemi a čtyřmi hvězdičkami. Kniha se četla dobře, má své zlomy, kočka se mění v myš, myš v kočku, do toho se přimíchá kocour, děti. Je to zamotané, ptáte se - jedna Kelly, nebo dvě? Konec mi přišel už hodně překombinovaný, jako by autorka chtěla ve své knize použít úplně vše, co v thrillerech bývá.

03.03.2023 4 z 5

Rodina z podkroví Rodina z podkroví Lisa Jewell

U knihy jsem se musela hodně soustředit, kdo právě teď vypráví svůj příběh ze svého pohledu. A pak se vše spojí. Sekta no... Z ní nemůže vzejít nic dobrého, nic logicky pochopitelného...

15.01.2023 4 z 5

Tiché dítě Tiché dítě Sarah A. Denzil

Kdyby měla kniha o sto stran méně, vůbec by to nevadilo. Vleklo se to. Promluví / nepromluví? No a závěr, toto se zvládne v 9. měsíci??? Tečka, a dokonce sladká tečka.

25.07.2022 3 z 5

Pomalu hořící oheň Pomalu hořící oheň Paula Hawkins

Tak teda hořelo to fakt pomalu. S knihou jsem bojovala, chtěla odložit, vleklo se to, opakovalo se to a ani thrillerem to nebylo, spíše rodinnou tragédií.

11.07.2022 3 z 5

Černé léto Černé léto M.W. Craven

Skvělé čtení, propracované, čtivé. Těším se na další díl.

04.07.2022 4 z 5

Řetěz Řetěz Adrian McKinty

Co jsme schopni udělat pro záchranu vlastních dětí? Originální, extrémně čtivé. Konec takový typicky americký, ale jinak určitě doporučuji.

30.10.2021 4 z 5

V kleci V kleci Ellison Cooper

Průměrná detektivka, nijak více mě nezaujala. Četla se dobře, měla zvraty, ale celkově to nebyl můj šálek kávy.

16.07.2021 3 z 5

Najdu tě Najdu tě Haylen Beck (p)

Přečteno za jeden deštivý den, tak moc je to čtivé a dějově to vůbec nebylo špatné. Je to příběh o mateřství, o posedlosti mateřstvím. Doporučuji.

23.05.2021 4 z 5

Prvok, Šampón, Tečka a Karel Prvok, Šampón, Tečka a Karel Patrik Hartl

Prostě ne, já těm českým autorům nemohu přijít na kloub. Takové pubertální výlevy plné vulgarit.... Jako oddechovka ano, víc nic.

11.03.2021 2 z 5

Ta, která prohraje Ta, která prohraje Liv Constantine

Klasický milostný trojúhelník? Ano, ale ne až do konce. Přijde zvrat, který snad vůbec nemůžete čekat. A poslední věta? - pád z výšin opět na zem. Kniha se čte skvěle, doporučuji.

28.01.2021 4 z 5