hu_87 hu_87 komentáře u knih

Anna Karenina Anna Karenina Lev Nikolajevič Tolstoj

Krásný příběh

07.09.2018 5 z 5

Psychopatologie a psychiatrie Psychopatologie a psychiatrie Hana Kučerová

Za mě rozhodně palec nahoru.

Proměna Proměna Franz Kafka

Opravdu zvláštní kniha. Šokující. Zajímalo by mě, co konkrétně autor zamýšlel tou proměnou v brouka, zda to je nějaká vážná nemoc, nebo zešílel... ale krásně popisuje to, jak by se spoustu lidí zachovalo k člověku, co má potíže.

07.09.2018 3 z 5

O myších a lidech O myších a lidech John Steinbeck

Hezky popsané prostředí. Některé pasáže jsou oříšek, protože se delší dobu jednoduše nic zajímavého neděje.

07.09.2018 3 z 5

Kulička (3 povídky) Kulička (3 povídky) Guy de Maupassant

Smutná knížka. Dokonale vyobrazuje lidskou povahu. Četla se skoro sama.

07.09.2018 4 z 5

Tartuffe Tartuffe Molière (p)

Dobré čtení, u kterého by se měli někteří lidé zamyslet sami nad sebou.

07.09.2018 4 z 5

Luciferův efekt: Jak se z dobrých lidí stávají lidé zlí Luciferův efekt: Jak se z dobrých lidí stávají lidé zlí Philip Zimbardo

Tak tahle knížka spadá do kategorie královen mezi knížkami. Měl by si jí přečíst každý. Tohle je totiž krutá realita.
Negativum je, že se Stanfordskému experimentu věnuje přespříliš. I tak se mi knížka četla velmi dobře.

Romeo a Julie Romeo a Julie William Shakespeare

Stará klasika, teď už nenadchne ani nepotěší.

06.09.2018 3 z 5

Spalovač mrtvol Spalovač mrtvol Ladislav Fuks

Z téhle knihy mám morbidní náladu dodnes, když si na ní vzpomenu. Suprově napsané a autor dovede navodit příslušnou atmosféru.

06.09.2018 4 z 5

Pohyblivé obzory – Jevy, kterým ještě zcela nerozumíme Pohyblivé obzory – Jevy, kterým ještě zcela nerozumíme Milan Bauman

Krásná knížka. Nikdy by mě nenapadlo, že mě takové téma dokáže tak nadchnout.

Stařec a moře Stařec a moře Ernest Hemingway

Jedním slovem - hrozný. Autor tam třeba popisuje nějakou situaci úplně zbytečně, nudně a zdlouhavě, že mi nezbylo nic jiného, než přeskakovat stránky.

06.09.2018 2 z 5

Hamlet Hamlet William Shakespeare

Uvažuju, že si jí přečtu znovu.

06.09.2018 4 z 5

Vybrané kapitoly z biologické psychiatrie Vybrané kapitoly z biologické psychiatrie kolektiv autorů

Solidní kniha pro ty, které zajímá více "biologická" podstata problému u duševních poruch. Možná budete některými informacemi překvapeni.

Aspergerův syndrom Aspergerův syndrom Tony Attwood

Super knížka

To dítě je nepozorné To dítě je nepozorné Martin Antal

Pěkně popisuje denní problémy člověka s ADHD. Chvílemi se to opakuje pořád dokola, aspoň mi tak přišlo. Jeho pohled je chvílemi zaujatější, než mi přišlo vhodné. Poslední (mám dojem) kapitola pojednává o indigových dětech.

Svět podle Garpa Svět podle Garpa John Irving

Jestli má něco splňovat kritéria pro opravdu divnou knížku, pak je to tahle. Dodneška mě dostává vzpomínka na tu část, kdy jeho matka znásilnila nějakého chlapíka, aby mohla otěhotnět.
Nejméně polovina kniha se mi četla velmi špatně a stálo mě to hodně přemáhání.

06.09.2018 3 z 5

Nekonečný příběh Nekonečný příběh Michael Ende

Knížka mého dětství, u které mi nevadilo si jí přečíst třeba 3x,4x,5x... autor barvitě popisuje jednotlivá prostředí, postavy a nutí vás číst dál a dál. Ke konci mě přepadla lítost, že není kniha ještě obsáhlejší.

06.09.2018 5 z 5

Spřeženci noci Spřeženci noci Darren Shan (p)

Fajn knížka. Nějaký převratný horor se čekat nedal, ale za mě docela dobrý. Zvlášť jak Darren musí zpátky do školy.

06.09.2018 4 z 5

Jezero duší Jezero duší Darren Shan (p)

Pěkně a barvitě napsané, kniha se četla skoro sama.