Aspergerův syndrom

od:


KoupitKoupit eknihu

Podtitul: Porucha sociálních vztahů a komunikace Příručka pro rodiče a pracovníky pomáhajících profesí, aby dokázali rozpoznat příznaky Aspergerova syndromu u dětí i dospělých. Aspergerův syndrom představuje jednu z nejčetnějších poruch autistického spektra, přesto není mezi veřejností příliš znám a často bývá považován přímo za autismus. Proto se autor, klinický psycholog – specialista na diagnostikování Aspergerova syndromu, rozhodl seznámit laickou i odbornou veřejnost blíže s touto vývojovou poruchou, která se projevuje v oblasti sociálního chování a komunikace. Lidé postižení Aspergerovým syndromem nejsou schopni navazovat a udržovat přátelství, neboť jim chybí schopnost empatie, vedou jednostrannou komunikaci bez odezvy na chování druhých lidí, nerozumí obrazným sdělením a skrytým významům při komunikaci, jejich řeč je pedantsky přesná, leč jednotvárná, jeví hluboký zájem o specifické záliby, zatímco ostatní záležitosti jsou pro ně nezajímavé, vyznačují se pohybovou neobratností. Všechny tyto základní i další projevy lidí trpících Aspergerovým syndromem jsou v knize podrobně popsány. Problematika je pojata ve dvou základních liniích – jednak v popisné linii, sloužící pro odhalení Aspergerova syndromu u dětí i dospělých, ale také v praktické linii, zachycující rady a doporučení, jak s uvedenými handicapy a projevy pracovat. Za hlavní cíl si autor klade srozumitelnost a jednoznačnost knihy....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/78_/78878/aspergeruv-syndrom-78878.jpg 4.621
Orig. název:

Asperger's Syndrome (1998)

Žánr:
Literatura naučná, Psychologie a pedagogika
Vydáno:, Portál
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (4)

Přidat komentář
hu_87
06. září

Super knížka

yetti74
04. března

Velmi přehledně a srozumitelně napsané i pro laiky. Myslím, že podle knihy se dá dobře orientačně určit, zda někdo Aspergerovým syndromem trpí či nikoliv. Rozhodně doporučuji všem, kdo si toto potřebují ujasnit.

Zorka
14.08.2016

Skvěle napsaná kniha, srozumitelná i pro laickou veřejnost. Vřele doporučuji, pokud se chcete seznámit s touto poruchou autistického spektra.

medvedice3
15.07.2016

Určitě kniha pro všechny, kteří mají nebo mají podezření na AS a pro jejich okolí.

TIP: Máte rádi Databázi knih? Podpořte ji v Křištálové lupě (Zájmové weby) - hlasujte zde.

Štítky

Aspergerův syndrom

Autor knihy

Tony Attwood

Tony Attwood
britská, 1952

Uživatelé mají knihu

v Přečtených37x
v Čtenářské výzvě2x
v Doporučených3x
v Knihotéce17x
v Chystám se číst17x
v Chci si koupit4x
v dalších seznamech1x