Aspergerův syndrom

Podtitul: Porucha sociálních vztahů a komunikace Příručka pro rodiče a pracovníky pomáhajících profesí, aby dokázali rozpoznat příznaky Aspergerova syndromu u dětí i dospělých. Aspergerův syndrom představuje jednu z nejčetnějších poruch autistického spektra, přesto není mezi veřejností příliš znám a často bývá považován přímo za autismus. Proto se autor, klinický psycholog – specialista na diagnostikování Aspergerova syndromu, rozhodl seznámit laickou i odbornou veřejnost blíže s touto vývojovou poruchou, která se projevuje v oblasti sociálního chování a komunikace. Lidé postižení Aspergerovým syndromem nejsou schopni navazovat a udržovat přátelství, neboť jim chybí schopnost empatie, vedou jednostrannou komunikaci bez odezvy na chování druhých lidí, nerozumí obrazným sdělením a skrytým významům při komunikaci, jejich řeč je pedantsky přesná, leč jednotvárná, jeví hluboký zájem o specifické záliby, zatímco ostatní záležitosti jsou pro ně nezajímavé, vyznačují se pohybovou neobratností. Všechny tyto základní i další projevy lidí trpících Aspergerovým syndromem jsou v knize podrobně popsány. Problematika je pojata ve dvou základních liniích – jednak v popisné linii, sloužící pro odhalení Aspergerova syndromu u dětí i dospělých, ale také v praktické linii, zachycující rady a doporučení, jak s uvedenými handicapy a projevy pracovat. Za hlavní cíl si autor klade srozumitelnost a jednoznačnost knihy....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/78_/78878/aspergeruv-syndrom-78878.jpg 4.621

Asperger's Syndrome (1998)

Literatura naučná, Psychologie a pedagogika
Vydáno:, Portál

hu_87

Super knížka

yetti74

Velmi přehledně a srozumitelně napsané i pro laiky. Myslím, že podle knihy se dá dobře orientačně určit, zda někdo Aspergerovým syndromem trpí či nikoliv. Rozhodně doporučuji všem, kdo si toto potřebují ujasnit.

Zorka
14.08.2016

Skvěle napsaná kniha, srozumitelná i pro laickou veřejnost. Vřele doporučuji, pokud se chcete seznámit s touto poruchou autistického spektra.

medvedice3
15.07.2016

Určitě kniha pro všechny, kteří mají nebo mají podezření na AS a pro jejich okolí.

Aspergerův syndrom

Autor knihy