To dítě je nepozorné

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Jak žít s hyperaktivním dítětem. ADHD (porucha pozornosti spojená s hyperaktivitou), příp. ADD se u dětí vyskytuje v současné době stále častěji – dříve se udávalo 3 - 7 % populace, nyní směřujeme k 10 %. Diagnostikuje se především v mladším školním věku, po prvních známkách potíží s učením. Nicméně jde o jedince nadprůměrně inteligentní a velmi kreativní. Kniha je zpovědí otce, který až po zjištění této diagnózy u svého syna si uvědomil, že je na tom stejně. A právě proto se pokusili bojovat proti těžkostem, které na syna v životě čekají – šikana, nechápavost okolí, neoblíbenost u učitelek... Autor nastudoval všechny dostupné zdroje a konzultoval s mnoha psychology apod., takže nejde jen o subjektivní životní příběh. V knize tedy čtenáři mají možnost z úst poučeného laika snadněji pochopit, jak a proč se člověk s ADHD chová. Dále se dozvědí, jak takovým dětem pomoci – od řešení potíží ve škole, přes organizaci života doma, seznámí se s různými technikami a cviky, jak upravit projevy chování dítěte a rozvíjet jeho silné stránky....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/159443/to-dite-je-nepozorne-159443.jpg 4.111
Žánr
Literatura naučná, Rodina
Vydáno, Mladá fronta
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (5)

Kniha To dítě je nepozorné

Přidat komentář
JHvezda
18.06.2020

Kniha obsahuje plno dobrých rad, jak vycházet s ADHD-potomkem v různých životních situacích a jak chápat jeho povahu, které jsou náhodně prokládány autorovými názory na téměř cokoliv (školství, církev, Foglar, kapitalismus, počítačové hry, Foglar, moderní doba,opět Foglar...). Nechtěně se tak dozvíme mimo jiné i to, že po světě chodí lidé toužící vaše děti svést na stezku homosexuality, že každý člověk má svou auru s určitou barvou a že jakkoliv jsou návykové látky pro děti špatné, tak pít pivo by měly už podle Komenského. Faktografické informace o autorovi na předsádce chybí a pisatelka doslovu autora dokonce nazývá jiným jménem (Pavel Džuban), ovšem v samotném textu jsem se toho o autorovi dozvěděl mnohem víc, než kolik jsem toužil.

baru_h
01.11.2018

Kniha je velmi srozumitelná. Určená je především pro rodiče dětí s ADHD, tomu se uzpůsobil i styl autorova psaní. To mi příliš nevyhovovalo. Nemyslím tím, že je špatně subjektivní pohled, to naopak, ale vadilo mi takové až příliš hovorové výrazy a fráze.
Jinak myslí, že kniha může být přínosem pro rodiče dětí s ADHD, protože poskytuje zajímavý pohled autora s touto diagnózou, ale nepřišlo mi to tolik úchvatné.


hu_87
06.09.2018

Pěkně popisuje denní problémy člověka s ADHD. Chvílemi se to opakuje pořád dokola, aspoň mi tak přišlo. Jeho pohled je chvílemi zaujatější, než mi přišlo vhodné. Poslední (mám dojem) kapitola pojednává o indigových dětech.

LejcaS
28.09.2016

Konečně kniha psaná pro nás laiky. Krásně a pochopitelně vykreslí chování lidí s ADHD i s odůvodněním proč tomu tak je. Autor knihy, sám ADHD, nás zasvětí do pocitů, které se odehrávají nejen v citlivé dušičce, ale i v samotné hlavě našich nejmenších a hlavně dá doporučení, jak se k těmto lidem chovat a čeho se naopak vyvarovat. Můžu jen doporučit pro všechny, kteří se potýkají se stejným problémem.

Fanny-nka
18.09.2016

Skvěle napsaná kniha, která je nejen dobrým pomocníkem pro rodiče tzv. "ADHdíků". Obdivuji autora, za to, co všechno udělal pro pochopení svých dětí, a děkuji mu za tuto knihu, která bude, doufám, inspirací pro mnohé další rodiče. I mně, jakožto studentce střední školy pomohl alespoň teoreticky pochopit, jak tyto děti vnímají svět a předal mi spoustu rad, jak jednat s dětmi z pozice budoucího rodiče i pedagoga.