hroneczek hroneczek komentáře u knih

Střežit a bránit Střežit a bránit Vince Flynn

Zajímavé téma, děj odehrávající se na blízkém východě a nahlédnutí pod pokličku místních systémů. Zajímavé, dobře se čte, akorát konec by mohl vypadat trochu reálněji.

Predátor Predátor Michael Ridpath

Napínavý vhled do světa obchodu a financí, který má spád, dobře a rychle se čte.

Červenka Červenka Jo Nesbø

Nesbo už se konečně rozjel a začíná nastavovat laťku dalším dílům.

Zaplať nebo zemři Zaplať nebo zemři Eric Garcia

Trochu horší zpracování - resp. popisové schopnosti vypravěče příběhu, ale výborný námět pro zamyšlení. Možná, že jednou nás čeká taková budoucnost!

Švábi Švábi Jo Nesbø

Druhý díl Holeovské série je ještě pořád knihou, kde se Nesbo rozjíždí a rozkoukává. Další díly jsou mnohem lepší, ale ani tak není kniha k zahození.

Milénium, Stieg a já Milénium, Stieg a já Marie Françoise Colombani

Knihu napsala dlouholetá partnerka Stiega Larssona. Vypráví o jejich báječném, sluncem zalitém společném soužití. Stiegova smrt však přinesla Evě nemalé problémy a hořkost v ní zůstává do dnes. Doporučuji těm, kteří mají zájem o reálný život spisovatele.

Dívka, která si hrála s ohněm Dívka, která si hrála s ohněm Stieg Larsson

Při čtení úvodu jsem ani nedýchala. Po prvním místy zdlouhavém díle je díl druhý jak z jiného světa. Naprostá bomba.

25.10.2017 5 z 5

Oproti prvnímu dílu má kopnutí do vosího hnízda spád (protože přece včely jsou dost rychlé a rozzuřené, když jim nevybíravým způsobem narušíte jejich ochranný vak) čte se jedním dechem a naprosto vás pohltí.

Dívka v pavoučí síti Dívka v pavoučí síti David Lagercrantz

Jako pokračování úspěšné Larssonovy trilogie není kniha vůbec špatná. Lagercrantz se štafety ujal obstojně. Není to sice Larsson, ale v podání jiných, to mohlo dopadnout podstatně hůře.

Muži, kteří nenávidí ženy Muži, kteří nenávidí ženy Stieg Larsson

Jako úvodní kniha Larssonovy trilogie je z počátku trochu roztahaná, dalo mi zabrat u knihy zůstat a překonat počáteční nudu. Ale kniha se nakonec rozjela neuvěřitelným způsobem a touha přečíst další díly byla nepřekonatelná.

25.10.2017 4 z 5

Agent Storm - Můj život v al-Káidě a CIA Agent Storm - Můj život v al-Káidě a CIA Morten Storm

Hodně zajímavý a mrazivý příběh o fungování, praktikách a životě uvnitř hlavních struktur i mimo ně v rámci nejobávanějšího náboženství dnešní doby. Kniha mi rozšířila obzory ve vnímání islámu, ale i CIA a dalších národních agentur.

Lovci hlav Lovci hlav Jo Nesbø

Zatím jediná kniha od Nesba, kterou jsem četla a neobsahovala Harryho Holea. A i tak jsem byla spokojená. Chvilky napětí, promyšlený příběh - i když některé scény si nedokáži živě představit, že by se opravdu mohly reálně odehrát (např. zajímavý "voňavý" úkryt před lovcem).

Kytice Kytice Karel Jaromír Erben

Dala by se číst pořád dokola. Vždy v ním objevím něco nového, krásného a děsivého zároveň. Brilantní snoubení lidskosti - snahy, lásky, dobré víry, chyb s nadpřirozeností a mystičností.

Král Krysa Král Krysa James Clavell

Maturitní klasika o využívání slabostí druhých. Problémem je, pokud se pak dotyčný "král" dostane do jiného prostředí, které už ho nerespektuje tak, jak je doposud zvyklý.

Krtek a zelená hvězda Krtek a zelená hvězda Hana Doskočilová

Krtka prostě miluji a to v jakékoli formě. Kniha je vhodná pro začínající malé čtenáře.

Krtek v zimě Krtek v zimě Hana Doskočilová

Krtka prostě miluji. V jakékoli formě. Kniha vhodná pro začínající malé čtenáře.

Madeleine Madeleine Madeleine Albright

Kniha přináší osobní pohled na dění v Evropě i USA v minulém století. Ze začátku mě hodně bavila, ale postupem času spíše nudila. Některé pozdější události byly popsány možná až moc detailně a to knize ubírá na čtivosti.

24.10.2017 2 z 5

V lese visí anděl V lese visí anděl Samuel Bjørk (p)

Severské krimi mají hodně společných rysů - Bjork mi hodně připomíná Nesba, takže se jedná o kvalitní detektivní čtení, které hltáte jedním dechem.

24.10.2017 4 z 5

Místo pro princeznu! Místo pro princeznu! Meg Cabot

Druhý díl série Princezniných deníků, opět zamilované čtení pro teenagerky o teenagerce, jejích trablech, problémech, úspěších, láskách i neláskách ...

24.10.2017 2 z 5

Štuclinka a Zachumlánek Štuclinka a Zachumlánek František Nepil

Jednoduché čtení pro začínající čtenáře.