Štuclinka a Zachumlánek

Štuclinka a Zachumlánek https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/41503/bmid_stuclinka-a-zachumlanek-6574526ee5183.jpg 5 88 18

Štuclinka se musí za pomoci svého přítele Zachumlánka postarat v zimě o sebe i o chaloupku. Knížka pro nejmenší, plná poetiky, moudrosti a svérázného humoru.

85098211
25.03.2024 5 z 5

Kniha je tak krásně napsaná, že si ji užije nejen dětský, ale i dospělý čtenář ;-). Aspoň já jsem to tak měla a příhody, které zažijí Štuclinka se Zachumlánkem, mne opravdu moc bavily a pobavily. Kromě toho mají ti dva ještě také pejska Matlafouska, který nesmí chybět u žádné pořádné rošťárny ;-). No a potom je zde ještě jejich kmotřínek, který bez česneku nedá ani ránu. A tak, když mu jednoho dne česnek dojde, onemocní až tak těžce, že musí jít do nemocnice...
Ohledně toho, co děti zažijí, se podrobněji rozepisovat nebudu, to si prostě musíte přečíst sami ;-). Kniha je kratičká, ale půvabná. A já ji doporučuji všem, kdo ještě nezapomněli, jaké to je, být dítětem...

jan.para
29.06.2023 5 z 5

Počátky mé čtenářské kariéry.

Jessica007
04.03.2023 5 z 5

Moc krásná kniha pro děti. A mně se líbí i jako dospělé. Je poetická, vtipná, moudrá.

m_martina
17.05.2022 5 z 5

Krásná kniha pro děti od pana Nepila, který moc hezky píše. Také vnučkám se líbila.

reader.007
25.09.2019 2 z 5

Asi nebudu úplně objektivní, protože tahle knížka není zas tak úplně špatná, zvláště poslední kapitoly, jenže...
Jenže já se prostě nemůžu zbavit dojmu, že je cosi shnilého ve státě Nepilím. Jednak mi nejde na rozum, proč v roce 1983, kdy vyšla Štuclinka a Zachumlánek na LP desce v mistrovském podání Rudolfa Hrušinského nejst., nevyšla zároveň i kniha, ale čekalo se s ní dlouhých 11 let a úplně nejvíc PROČ!?! se ta kniha tak velice liší? Když jsem si nahrávku asi před rokem poprvé poslechla, byla jsem úplně nadšená a nemohla jsem se dočkat, až si ji seženu knižně. Pak jsem ji koupila, prolistovala a nadšení bylo v haj....i. A cože to tam tak chybí?
Říkejte si klidně, že slyším trávu růst, ale vygumovat v příběhu celé pasáže o tom, že med a česnek jsou nejfantastičtější dary přírody, které má člověk chránit, velebit a opatrovat, místo toho, aby se je snažil uměle napodobit, mi připadá normálně nenormální. Komu tam krucinál překážely?

Jenette
08.02.2019 5 z 5

Štuclinku a Zachumlánka jsem objevila až v dospělosti, ale nebaví mě o nic míň. Laskavé a vtipné vyprávění o jedné dlouhé zimě, o tom, jak důležitý je česnek, o kaprech zamrzlých v rybníčku a střelených husách. Doporučuji i audioverzi namluvenou panem Hrušínským, to je naprostá lahoda pro uši i pro duši.

Knižní střípky
14.12.2018 5 z 5

Jeden z mých tradičních vánočních návratů. Knihu jsem kdysi čítávála synovi, po x letech dceři a stejně jako jim, i mně přirostla k srdci. Ilustrace mé milované paní Zmatlíkové jsou již jen třešničkou na pomyslném dortu tohoto kouzelného dílka. Moc děkuji, pane Nepile, opět jste mi udělal radost.

hroneczek
24.10.2017 5 z 5

Jednoduché čtení pro začínající čtenáře.

Půca4
12.10.2017 5 z 5

Potřebovala jsem knihu, kterou bych si zařadila do Čtenářské výzvy 2017 (kniha pohádek), tak jsem vybrala jednu z knížek, které pravidelně čtu své sestřičce. Právě tato se jí líbí nejvíce a často se k ní vracíme.

Eorin
11.05.2017 5 z 5

Naprosto dokonalá. Tuhle knihu jsem zbožňovala a nejraději jsem si ji jako malá četla sama. Štuclinka byla takovým mým dětským idolem (dá-li se to tak říci), protože měla štuclík, stejně jako já - a to nikdo jiný v té době vůbec nenosil.. :)

hanka0308
06.03.2017 5 z 5

Četla jsem přes zimu dětem před spaním a knížka je opravdu moc krásná, příběh i ilustrace. Jim i mně se moc líbila. Dle mého vhodná pro předškolní děti a děti na prvním stupni ZŠ. Já se u ní někdy smála víc, než moje dvě děti :) Mohu jen dopočit.

tatafa
07.01.2017 5 z 5

Krásný, jedinečný příběh, který ovlivnil mé dětství.

Nielada
22.10.2016 5 z 5

Tak tuhle knihu jsem si zamilovala. Moc se mi líbí spojení slova úchvatného Františka Nepila s obrazem neméně úchvatné Heleny Zmatlíkové. Taková skrz naskrz česká, kvalitní, milá a obohacující tvorba. Oceňuji jazykový humor a také to, že některá slova a slovní spojení se musí dětem vysvětlovat, což rozvíjí slovní zásobu. A také povědomí o časech minulých a dřívějších zvyklostech. A hlavně to, že je vám i vašim dětem při čtení tak dobře.

petvet
10.02.2016 5 z 5

Miluji tuto knihu :)
Čtu ji dětem v MŠ pravidelně každé zimní období a musím říct, že je to úžasná kniha plná humoru! Děti ji mají také oblíbenou :) Vřele doporučuji.

jaja1989
17.04.2015 5 z 5

Hezká kniha před spaním.

MartinaF
10.08.2013 4 z 5

Veselé příhody dvou dětí, které musí překonat různé těžkosti jako je obalení studny, naštípání dříví nebo odhazování sněhu. Společně se zasmějeme rvačkám pejska Matlafouska se zajícem Cenítkem a také hajné, která už tak dobře nevidí.

bosorka
11.04.2012 5 z 5

Příběh Štuclinky a Zachumlánka mám ráda od dětství, kdy jsem ho na desce poslouchala skvěle namluvený Rudolfem Hrušínským. Když jsem objevila i knížku, neváhala jsem a mým dětem koupila a shledalo se s úspěchem. Není divu, Nepilovo vyprávění je chytlavé a veselé. Nahlas jsme se smáli i my dospělí. Hláškám hajné "co jí oči už moc nesloužily a uši ještě míň", povedeným kouskům Zachumlánkovým, kmotřínkovým a doktorovým hláškám. Doporučuji všema deseti!

zuzosch
31.01.2012 5 z 5

Knihu jsem četla své čtyřleté dceři, moc se jí líbila a byla smutná, když jsme ji dočetly, že prý je ta knížka moc krátká, což si myslím, že je nejlepší ohodnocení. Příhody jsou vtipné, milé, poetické, přesně pro čtení před spaním.