Štuclinka a Zachumlánek

Štuclinka se musí za pomoci svého přítele Zachumlánka postarat v zimě o sebe i o chaloupku. Knížka pro nejmenší, plná poetiky, moudrosti a svérázného humoru.

https://www.databazeknih.cz/images_books/41_/41503/stuclinka-a-zachumlanek-41503.jpg 4.767
Pro děti a mládež, Pohádky
Vydáno, Albatros (ČR)

Kniha Štuclinka a Zachumlánek

reader.007
25.09.2019

Asi nebudu úplně objektivní, protože tahle knížka není zas tak úplně špatná, zvláště poslední kapitoly, jenže...
Jenže já se prostě nemůžu zbavit dojmu, že je cosi shnilého ve státě Nepilím. Jednak mi nejde na rozum, proč v roce 1983, kdy vyšla Štuclinka a Zachumlánek na LP desce v mistrovském podání Rudolfa Hrušinského nejst., nevyšla zároveň i kniha, ale čekalo se s ní dlouhých 11 let a úplně nejvíc PROČ!?! se ta kniha tak velice liší? Když jsem si nahrávku asi před rokem poprvé poslechla, byla jsem úplně nadšená a nemohla jsem se dočkat, až si ji seženu knižně. Pak jsem ji koupila, prolistovala a nadšení bylo v haj....i. A cože to tam tak chybí?
Říkejte si klidně, že slyším trávu růst, ale vygumovat v příběhu celé pasáže o tom, že med a česnek jsou nejfantastičtější dary přírody, které má člověk chránit, velebit a opatrovat, místo toho, aby se je snažil uměle napodobit, mi připadá normálně nenormální. Komu tam krucinál překážely?

Jenette
08.02.2019

Štuclinku a Zachumlánka jsem objevila až v dospělosti, ale nebaví mě o nic míň. Laskavé a vtipné vyprávění o jedné dlouhé zimě, o tom, jak důležitý je česnek, o kaprech zamrzlých v rybníčku a střelených husách. Doporučuji i audioverzi namluvenou panem Hrušínským, to je naprostá lahoda pro uši i pro duši.

agatha2
14.12.2018

Jeden z mých tradičních vánočních návratů. Knihu jsem kdysi čítávála synovi, po x letech dceři a stejně jako jim, i mně přirostla k srdci. Ilustrace mé milované paní Zmatlíkové jsou již jen třešničkou na pomyslném dortu tohoto kouzelného dílka. Moc děkuji, pane Nepile, opět jste mi udělal radost.

hroneczek
24.10.2017

Jednoduché čtení pro začínající čtenáře.

Půca4
12.10.2017

Potřebovala jsem knihu, kterou bych si zařadila do Čtenářské výzvy 2017 (kniha pohádek), tak jsem vybrala jednu z knížek, které pravidelně čtu své sestřičce. Právě tato se jí líbí nejvíce a často se k ní vracíme.

Eorin
11.05.2017

Naprosto dokonalá. Tuhle knihu jsem zbožňovala a nejraději jsem si ji jako malá četla sama. Štuclinka byla takovým mým dětským idolem (dá-li se to tak říci), protože měla štuclík, stejně jako já - a to nikdo jiný v té době vůbec nenosil.. :)

hanka0308
06.03.2017

Četla jsem přes zimu dětem před spaním a knížka je opravdu moc krásná, příběh i ilustrace. Jim i mně se moc líbila. Dle mého vhodná pro předškolní děti a děti na prvním stupni ZŠ. Já se u ní někdy smála víc, než moje dvě děti :) Mohu jen dopočit.

tatafa
07.01.2017

Krásný, jedinečný příběh, který ovlivnil mé dětství.