Agent Storm - Můj život v al-Káidě a CIA

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Aktuální příběh dvojitého agenta Dán Morten Storm se již v mládí dopouštěl násilného jednání, své třinácté narozeniny oslavil pokusem o ozbrojenou loupež. Po konverzi k islámu propadl jeho radikálnímu výkladu a odešel do Jemenu účastnit se ozbrojeného džihádu. V Jemenu strávil desítku let ve výcvikových táborech al-Káidy po boku nejhledanějších teroristů a postupně se stal jednou z předních postav mezi islamisty. Později však islámskou víru opustil a stal se dvojitým agentem pro americkou, britskou a dánskou tajnou službu. Kniha napsaná s pomocí specialisty na terorismus stanice CNN Paula Cruikshanka a zkušeného reportéra specializujícího se na Blízký východ Tima Listera odhaluje dramatický osud člověka, který se dokázal vymanit z osidel radikální ideologie. V době, kdy tisíce džihádistů evropského původu odcházejí bojovat v řadách Islámského státu do Sýrie a jejich případný návrat do Evropy představuje nemalé bezpečnostní riziko, je příběh agenta Storma o to aktuálnější....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/255257/big_agent-storm-muj-zivot-v-al-kaide-a--255257.jpg 441
Žánr:
Literatura naučná, Biografie a memoáry

Vydáno: , Vyšehrad
Originální název:

Agent Storm - My Life Inside al-Qaeda and the CIA, 2014


více info...
Nahrávám...

Komentáře (8)

Kniha Agent Storm - Můj život v al-Káidě a CIA

kramver
04. května

Tuhle knihu mohu jen doporučit všem, kdo se snaží myslet kriticky, hledat souvislosti a zajímat se o problémy současného světa více do hloubky. Kniha mě obrovsky zaujala a věřím, že i názorově obohatila. Není všechno černobílý a nejsou jen ti zlí a ti špatní.

hroneczek
25.10.2017

Hodně zajímavý a mrazivý příběh o fungování, praktikách a životě uvnitř hlavních struktur i mimo ně v rámci nejobávanějšího náboženství dnešní doby. Kniha mi rozšířila obzory ve vnímání islámu, ale i CIA a dalších národních agentur.


d.p.
04.09.2017

Ačkoliv hlavní hrdina není žádný vzorný a kladný sympaťák, jeho popis vlastní radikalizace a deradakilazce byl pro mě velice zajímavý. Jeho náhled na salafismus je z první ruky a ačkoliv jsem tolerantní člověk a islám mi nevadí, rozhodně souhlasím s tím, že tato forma víry (salafismus) je zhoubná a neměla by být v našich končinách tolerována. Část knihy o spolupráci s tajnými službami byla velice čtivá. Celkově je to povedená kniha autor si za odvážný soupis svého života rozhodně zaslouží, aby se jeho kniha prodávala.

betka
30.06.2017

Zajímavá kniha ze současnosti- o boji v i proti džihádu. Nejdříve bojovník ,potom agent . Je čtivá a objasňující co se děje v arabských státech.

Cureboy
29.08.2016

Velice zajímavá (především zpočátku) kniha popisující přerod západního grázla v islamistického bojovníka zapáleného zničit všechny a všechno západní. Pozoruhodná, a pro mě dost překvapující, je skutečnost, jak lehce a rychle mu bylo pomoženo, aby se stal jedním z nich: provázanost a mezinárodní spolupráce islamistického podsvětí v Evropě by měla být zdvihnutým prstem a varováním pro nás pro všechny, kdo mají Evropu a evropský způsob života rádi. Rozhodně knihu doporučuji k přečtení.

Dejvid
22.03.2016

Jako jo, je to gangster a vyděrač, určitě to není žádný sympatický hrdina, ale jeho životní příběh je nepochybně poutavý. A především dává opravdu dobrý pohled do extremistických kruhů, který částečně zodpovídá otázku "proč to ti lidi dělají".

Lucithor
26.11.2015odpad!

Tento chlapík je obyčejný gangster, feťák, neskutečný příživník a v neposlední řadě vyděrač. Pro typ těchto parazitů a jednoduchých lidí není až tak překvapivé, že se živil čím se živil.

evamarkvart
24.11.2015

velmi dopodrobna sepsaná kariéra islámského extrémisty a později agenta pracujícího pro západní tajné služby.. příběh opravdu zajímavý a unikátní - zbytečně rozvláčný co se osobního života píše a tedy někdy tak trochu nudí. Rozhodně ale stojí za přečtění, zvlášť v dnešní době je dobré vědět, jak se člověk vůbec stane islámským extremistou a jak přemýšlí, což kniha popisuje opravdu dobře.