hroneczek hroneczek komentáře u knih

Jediné pravé lásky Jediné pravé lásky Taylor Jenkins Reid

Pokud přivřu oči nad trochu rozvláčnými dialogy v druhé polovině, pak se jedná o naprosto skvělou knihu, se zajímavým námětem a skvěle propracovanou psychologií jednotlivých postav.

22.02.2021 5 z 5

Dívka s havraními křídly Dívka s havraními křídly Tereza Kramerová

Příjemná kniha, se zajímavými souvislostmi, které jsem občas neuměla interpretovat, takže "slovník" na konci je určitě vítaným doplňkem.

03.02.2021 5 z 5

Svědectví o životě v KLDR Svědectví o životě v KLDR Nina Špitálníková

7 rozhovorů, 7 různých lidí s odlišnými zkušenostmi a rozdílných sociálních vrstev, 7 pohledů na život v KLDR a důvodů k útěku. Skvělá kniha s hořkým, těžko stravitelným nádechem tvrdého života v hrozné zemi, která absolutně popírá lidskost a rovnost člověka jako takového. Knihu doporučuji čtenářům každého věku i rozpoložení, protože pak si budeme vážit země, ve které jsme se narodili my.

03.02.2021 5 z 5

Já a safari aneb Ženu ani slonem neutaháš Já a safari aneb Ženu ani slonem neutaháš Ludmila Vítovcová

Příběh ze Safari bych asi nenatahovala na celou knihu. Ne, že by nebyl zajímavý, ale občas byl trochu zdlouhavý. Ale stále se jednalo z příjemné a oddechové čtení.

01.02.2021 3 z 5

Já a tropy Já a tropy Ludmila Vítovcová

Příjemná, vtipná, nenáročná, oddechová kniha psaná s pozitivním nadhledem, plná zajímavých informací nejen o zvířatech, ale i strastiplném životě Češky v Somálsku.

01.02.2021 4 z 5

Písek Písek Hugh Howey

Ze všech stran jsem slyšela, že Písek není jako trilogie Silo a je jen jejím slabým odvarem. Ale mě se líbilo. A moc. Opět jsem byla napjatá, jak to skončí a nemohla se odtrhnout.

01.02.2021 5 z 5

Království Království Jo Nesbø

Já se nikdy nepoučím. Vždy když čtu jakoukoli knihu od Nesbeho, tak mám v půlce jasnou představu, jak to skončí. A nikdy se ani v nejmenším netrefím. A to je na jeho knihách tak báječné! Jsou čtivé, plné informací, zápletek, zvratů. Jen mě vždy děsí chladnokrevnost některých postav a doufám, že v reálném světě to tak nefunguje.

01.02.2021 5 z 5

Čtivá a zajímavá kniha s nepřeberným množstvím zajímavých informací. Jen v politických situacích a konfliktech jsem se občas trochu ztrácela, protože nemám základní znalosti problematiky. Ale to není vina autora.

01.02.2021 4 z 5

Pohádky Hanse Christiana Andersena (41 pohádek) Pohádky Hanse Christiana Andersena (41 pohádek) Hans Christian Andersen

Čekala jsem, že mě kniha vrátí do dětství, budu číst jedním dechem a skvěle si čas s knížkou v ruce užiji. To se však ani v nejmenším nekonalo. Nemám ráda v půlce knihy říci, že už nebudu pokračovat (zvláště u souboru povídek či pohádek), ale asi jsem to měla udělat. Ušetřila bych spoustu času! Autor má sice občas krásné nápady a hravé myšlenky, ale skutečně jen občas. Často děj zbytečně natahuje nesmyslnými detaily a souvislostmi, jindy naopak zcela náhle bez jakéhokoli vysvětlení děj ukončí. Pokud se někdy v Andersonovým dílům vrátím, pak jen v převyprávěné formě.

13.12.2020 2 z 5

Sedmilhářky Sedmilhářky Liane Moriarty

Seriál Sedmilhářky jsem viděla 2x před tím, než jsem knihu četla a musím říci, že oboje je stejně skvělé. Nejdříve se pomalu, ale do hloubky, seznamujete s postavami a až pěkně na konci se dozvíte to zásadní, třaskavé odhalení, které vše krásně a logicky propojí dohromady.

14.11.2020 5 z 5

Král Lávra Král Lávra Karel Havlíček Borovský

Opět kniha, které jsem se kvůli školním létům vyhýbala. A opět jsem byla velmi překvapená. Rychlé, vtipné, poučné. Vhodné určitě i pro maturanty, kteří toho chtějí přečíst co nejméně...

22.09.2020 5 z 5

Bhútán, má láska Bhútán, má láska Tereza Boučková

Líbilo se mi jak nenásilné seznámení s Bhútánem, jeho kulturou, obyvateli, historií, tak putování českých cyklistů bhútánskými horami. Zároveň ke mně hodně promlouvaly i pasáže o spisovatelčině mamince (více nechci prozrazovat). Jen bych v některých částech knihy uvítala mezi jednotlivými situacemi nějaké navázání. Občas došlo k náhlému skoku z místa na místo...
Ale jinak skvělá kniha, samozřejmě mám hned chuť Bhútán okamžitě navštívit!

22.09.2020 4 z 5

Zpěvy páteční Zpěvy páteční Jan Neruda

Skvělé. Krátké, rychlé, k zamyšlení. Měla jsem tendenci si spoustu věcí podtrhávat a vypisovat pro budoucí zamyšlení - to vždy svědčí o úžasné neprvoplánové knize (v tomto případě básni).

16.09.2020 4 z 5

Ze začátku mi přišla kniha hrozně vtipná a skvělá. Ale v průběhu čtení se některé věci opakují a stávají se předvídatelnými. Dočetla jsem, nebylo to špatné, ale ani mě to nijak neohromilo.

16.09.2020 3 z 5

Žítkovské bohyně Žítkovské bohyně Kateřina Tučková

Kniha mi představila další oblast historie, o které jsem neměla ani tušení. Seznámila mě s životem a osudem bohování a bohyní. V tomto ohledu se jedná o ojedinělou a skvělou knihu. Dějová linie, která ale dokreslovala celý příběh, mi občas činila problémy - hlavně udržet pozornost při čtení "výzkumných" a "analytických" textů. Samozřejmě, že to bylo zajímavé a obohacující, ale občas až moc...

08.09.2020 4 z 5

Kávu ne, radši infuzi / Bruselské postřehy českého eurokomisaře ... a zákulisní historky jeho asistentky Kávu ne, radši infuzi / Bruselské postřehy českého eurokomisaře ... a zákulisní historky jeho asistentky Vladimír Špidla

Vzhledem k tomu, že je kniha 10 let stará, jsem čekala, že spousta věcí již nebude aktuálních. Ano, některé věci se skutečně změnily, ale jádro knihy zůstává stále aktuální. Navíc jsem získala jiný pohled na sociální problematiku a zaměstnanost - v evropském měřítku. Ale rozhodně ne nudně! Kniha se dobře čte, je srozumitelná - odborné výklady a zkušenosti pana Špidly jsou doplněny postřehy a vtipnými historkami jeho osobní asistentky.
Knihu vřele doporučím VŠEM! I po těch letech od svého vydání má stále co říci. Škoda, že není obdobných knih více. S chutí bych louskala jednu za druhou :-) Miluji totiž EU a vše s ní spojené.

27.08.2020 5 z 5

Proč k nám miminko nechce Proč k nám miminko nechce Wahlgrenis

Kniha sice podnítí vznik tisíce dotazů, ale na spoustu z nich odpoví a ukáže alternativní cestu. Doporučuji přečíst všem, kteří na své vytoužené miminko stále čekají.

21.08.2020 5 z 5

Cukrfree - Kuchařka pro malé i velké Cukrfree - Kuchařka pro malé i velké Janina Černá

Co jsem z této knihy zatím vařila, tak bylo naprosto skvělé. Užitečné jsou také rady na začátku knihy.

21.08.2020 5 z 5

Z písku a popela Z písku a popela Amy Harmon

Krásná a čtivá kniha, která otevírá, alespoň pro mne, nové poznatky o průběhu druhé světové války v Itálii. Dozvěděla jsem se spoustu nových věcí, zážitků a především skutků skutečných osob zasazených do děje. Navíc střet židovské a katolické víry je pro knihu trochu nevídaný a o to zajímavější.
Rozhodně doporučuji.

21.08.2020 4 z 5

Carrie Carrie Stephen King

První kniha, kterou jsem od Kinga četla a hned super! Drží vás v napětí, zajímavě a živě vše popisuje tak, že si můžete situaci představit se všemi potřebnými detaily. Určitě si od něj přečtu něco dalšího.

11.08.2020 4 z 5