houbaaa houbaaa komentáře u knih

Jedna trefa stačí Jedna trefa stačí Lane Randall

Zajímavý exkurz do života úspěšných podnikatelů, kdy si ve zhruba polovině knihy řeknete, jak je možné, že jsou takto úspěšní lidé, kteří vymýšlejí v podstatě jen zbytečné aplikace (Snapchat, Thumbrl, Twitter) a nepřinášejí světu vlastně nic hodnotného. Čest výjimkám jako např. Elon Musk, kteří mají i smysluplnější vize. Zvrácená je doba, v níž žijeme.

10.02.2018 4 z 5

Atlas odlehlých ostrovů Atlas odlehlých ostrovů Judith Schalansky

Velice zvláštní knížka, která vám vždy pouze naznační kousek příběhu daného místa a zbytek nechá na vaší investigaci a hlavně fantazii. Já si ji četl vždy před spaním a pak si představoval a domýšlel osudy každého z ostrovů. Není to však pro každého a ne-geografy asi úplně nezaujme.

08.01.2018 4 z 5

Postel, hospoda, kostel Postel, hospoda, kostel Zbigniew Czendlik

Velice inspirativní kniha plná osvěžujících názorů člověka, od kterého bych to zdaleka neočekával. Doporučuji přečíst všem lidem s předsudky k víře i církvi a také všem farářům, kteří nemají "natřískané kostely".

02.01.2018 5 z 5

Soumrak homo economicus Soumrak homo economicus Tomáš Sedláček

V podstatě velice zkrácená verze knihy "Ekonomie dobra a zla" od Tomáše Sedláčka, která ukazuje, jak je myšlení současné ekonomie pochybné a v podstatě zvrácené. Bohužel, bude nejspíše ještě nějakou dobu trvat, než se názor naznačený v této knížce stane obecně přijímaným a tato kritika bude běžně přístupná i z mainstreamových médií všem.

27.12.2017 3 z 5

Ekonomie dobra a zla Ekonomie dobra a zla Tomáš Sedláček

Poměrně náročné čtení, které vám sem tam odhalí velice zajímavé myšlenky. Než se k nim však dostanete, musíte se prokousat i velkým množství laikovi ne přiliš srozumitelného textu a citací. Je dobře, že si i sami ekonomové uvědomují, že je s jejich viděním světa něco v nepořádku a těsím se na dobu, kdy naším ústředním zájmem nebude jen neustálý hospodářský růst a hromadění majetku a kdy uděláme tlustou čáru, abychom mohli začít znovu, lépe a lidsky.

18.12.2017 3 z 5

Křižovatky budoucnosti Křižovatky budoucnosti Pavel Nováček

Kniha popisující, co je na světě špatně a jak by to mělo vypadat. Bohužel se celkem svižný start pomalu zadrhává a poslední kapitola už kromě popisu stavu nedává téměř žádné odpovědi ani zajímavé myšlenky. Dnes už je kniha částečně překonaná.

30.10.2017 2 z 5

Báseň o hašiši Báseň o hašiši Charles Baudelaire

Spíše kuriózní dílko jinak výborného autora. Pokud se nejedná o hodně velkou hyperbolu, pak mám podezření, že dnes už ani ten hašiš není to, co býval.

12.04.2017 1 z 5

Syn Syn Jo Nesbø

Syn je po řadě knih o Harry Holeovi příjemným osvěžením a na rozdíl od Holeovek mě bavil od první kapitoly, ne až od půlky. Tato kniha je jasný adept na zfilmování a už během čtení jsem si jako ve filmu připadal.

05.04.2017 4 z 5

1984 1984 George Orwell (p)

Kniha, která se pomalu stává realitou, jež s nekritickým nadšením vítame a přijímáme.

07.03.2017 4 z 5

Kód 1: Tajomstvo zázraku Kód 1: Tajomstvo zázraku Jozef Banáš

Kniha, která vás nutí přemýšlet. Opět skvělá záležitost, i když mi tentokrát lehce scházela čtivost Kódu 9.

26.12.2016 4 z 5

Bylo nás pět Bylo nás pět Karel Poláček

Knížku jsem si přečetl v rámci Čtenářské výzvy 2016 (Kniha o přátelství). Musím říct, že jsem se na ni docela těšil a čekal jsem minimálně stejnou zábavu jako byl televizní seriál. S knihou jsem se však šíleně trápil a dočetl ji pouze z povinnosti. Vůbec mě to nebavilo.

01.12.2016 1 z 5

S jedním uchem naveselo S jedním uchem naveselo Petr Šabach

Každá z šesti povídek se mi líbila a knihu jsem přečetl zhruba za 2 hodiny. Musím říct, že mě to velice bavilo a autor zde srší dobrými nápady a obraty. Doporučuji

17.11.2016 5 z 5

Patnáctiletý kapitán Patnáctiletý kapitán Jules Verne

Po letech jsem si knihu přečetl znovu. Jako tehdy i teď byla kniha poutavá a poučná zároveň. Popisy otrokářských praktik nebo pohřbu krále stále berou dech. Ne tolik mě již bavila neohroženost Dick Sanda a postava bratrance Benedikta, která mě už spíše provokovala. I tak ale pořad kvalita na to, jak staré to je.

15.11.2016 3 z 5

Norské dřevo Norské dřevo Haruki Murakami

Depresivní čtení, které se ale kupodivu skvěle čte.

06.11.2016 4 z 5

Lístek na cestu z pekla Lístek na cestu z pekla Jaroslav Žváček

Je evidentní, že Žváček psát umí. Od knihy se nedá odtrhnout. Nějak nechápu komentáře typu "přehnané" a podobně. Text se čte tak dobře, že se vám ho nechce přestat číst. Konec byl sice dosti zamotaný, ale i přes to jsem se výborně bavil. Jasný adept na plný počet hvězd.

10.09.2016 5 z 5

Černé jezero Černé jezero Hella S. Haasse

Pěkný příběh, který máte přečtený opravdu za chvíli. Kniha je stále aktuální, přestože se většina jejího děje odehrává před 2. sv. válkou. Příjemné odreagování.

30.08.2016 4 z 5

Přízrak Přízrak Jo Nesbø

Jako u všech knih od Nesba jsem se první půlkou prokousával, ale od té druhé jsem se už nedokázal odtrhnout. Hary Hole je každopádně superhrdina.

21.08.2016 4 z 5

P.S. P.S. Aňa Geislerová (p)

Občasné zajímavé myšlenky jsou obaleny textovým balastem, u kterého po chvíli přemýšlíte, proč jej vlastně čtete. Nevím proč podobný typ knih vzniká. Hvězdy dávám za krásný obal a ilustrace.

06.08.2016 2 z 5

Krvavé jahody Krvavé jahody Jiří S. Kupka (p)

Kniha, která se čte jedním dechem a po jejímž skončení mi tekly slzy dojetí a vzteku zároveň. Silný příběh!

16.07.2016 5 z 5

Já jsem se dopustila...: Sexuální delikty ve východních Čechách 16.-18. století Já jsem se dopustila...: Sexuální delikty ve východních Čechách 16.-18. století Jindřich Francek

Kniha plná sexu...maximálně tématem. Po odborném začátku, který zabírá cca polovinu knihy, přicházejí samotné příběhy, které vlastně ani příběhy nejsou. Pouze útržky příběhů. Ty se navíc neustále opakují až si z nich nakonec nezapamatujete nic.

07.07.2016 3 z 5