Atlas odlehlých ostrovů

Podtitul: Padesát ostrovů, které jsem nikdy nenavštívila a nikdy nenavštívím Kdo otevře jednu z nejkrásnějších knih poslední doby, Atlas odlehlých ostrovů, může se ztratit světu jako Robinson Crusoe, cítit moře, slyšet příboj a racky, vidět ledovce a skály. A pod nohama jemný písek... V dnešním globalizovaném světě se zdá téměř nemožné, že ještě existují těžce dosažitelná místa. Přesto je Judith Schalansky našla: padesát odlehlých ostrovů, padesát teček ve světových oceánech, nesoucích pohádková jména jako ostrov Samoty, Pukapuka, Fangataufa nebo ostrov Zklamání. Autorka s lehkostí vypráví tak absurdní příběhy, jaké je schopna vymyslet snad jen realita omezená na několik kilometrů čtverečních ztracených kdesi v oceánu. Jsou to příběhy o vzácných zvířatech, podivných lidech, o ztroskotaných otrocích a osamělých přírodovědcích, zbloudilých objevitelích a vyšinutých strážcích majáku, o zapomenutých námořnících a vzbouřencích, příběhy o touze a odloučení…...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/10_/105100/atlas-odlehlych-ostrovu-105100.jpg 4.343
Literatura světová
Vydáno:, 65. pole

Kniha Atlas odlehlých ostrovů

frantisek6180
16.10.2018

Za mě zklamání, ale současně jsem od knihy zjevně čekal něco jiného....něco více faktografického, cestopisného, to jsem zde moc nenalezl, proto 3.

lentolog
08.05.2018

Na opustený ostrov...

houbaaa
08.01.2018

Velice zvláštní knížka, která vám vždy pouze naznační kousek příběhu daného místa a zbytek nechá na vaší investigaci a hlavně fantazii. Já si ji četl vždy před spaním a pak si představoval a domýšlel osudy každého z ostrovů. Není to však pro každého a ne-geografy asi úplně nezaujme.

bagel
22.12.2017

Vynikající kniha. Některá místa jsou celkem známá, ale většinou ani pořádně nevíme, kde leží. Příběhy spojené s ostrovy byly zajímavé a nutí něco více se o nich dozvědět.

Madam.art
29.06.2017

Kniha má pro mě nevýrazný přebal, ale svým tématem a zpracováním kapitol je neobyčejná. Klaustrofobní a většinou podivuhodné příběhy vzdálených ostrovů autorka zpracovala "impresionisticky". Zůstal pocit, dojem, přání, záhada, chuť dozvědět se ještě víc. Samí Robinsoni. Geniální nápad.

Eorin
12.04.2017

jednoduše wow!
Strhující, nádherné, poutavé a místy i krapet děsivé.
P.S.: Liberecké naivní divadlo se touto knihou inspirovalo k inscenaci - a to velmi zdařilé, doporučuji všem! (https://www.i-divadlo.cz/divadlo/naivni-divadlo-liberec/jsou-mista-oblibena-tmou-kde-nikdy-a-nic-na-ostrovech-se-skryva-odlehlych )

Bonda
28.02.2017

Kniha plná faktů – většinou kuriózních a často i děsivých útržků z historie pár desítek izolovaných (tj. z pevniny těžko přístupných) ostrovů. Nemůžu si pomoct, zůstal mi z toho pocit, že být člověkem je strašné a být zvířetem není o nic lepší.

ochwey
15.02.2017

Prostě krásné!
Nádherné obrázky ostrovů (protože mé kartografické srdce nemůže říct, že mapy, na to jsou kritéria!), a ty texty! Miluju takové zajímavosti o místech, a v této lyrické formě to bylo dokonalé. A navíc mě to nutilo dohledávat si další informace o ostrovech, a tak to má podle mě být.

ostrovy

Judith Schalansky