Kód 1: Tajomstvo zázraku

Nachádza sa hrob Ježiša Krista skutočne v Izraeli? Mohol Ježiš pôsobiť v Indii a v Kašmíre? Jozef Banáš vo svojom novom románe Kód 1 opäť rúca zažité dogmy a piliere, na ktorých stojí katolícka cirkev. Prostredníctvom príbehu hlavných hrdinov Mariky a Michala odkrýva silu viery a zároveň prináša množstvo faktov a fotografií dokazujúcich pôsobenie Židov, kresťanov a pravdepodobne aj Ježiša Krista v krajinách, ktoré dnes vnímame výlučne cez prizmu orientálnych náboženstiev. V čase, keď sa katolícka cirkev otriasa vo svojich základoch, táto kniha vyvolá v čitateľovi ešte silnejšie pochybnosti: Čo ak bolo všetko inak? Posilňuje kresťanská viera v ľuďoch pocit viny, utrpenia a bolesti? Ak áno, za akým účelom a aké dôsledky to môže mať na jednotlivca?...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/17_/173388/kod-1-tajomstvo-zazraku-173388.jpg 3.943
Literatura slovenská, Záhady
Vydáno:, Ikar (SK)

Kniha Kód 1: Tajomstvo zázraku

Metroušek
03.11.2018

Nejsem stoupencem dnes tak módních dvou časových linií v románech, a vůbec si nevzpomínám, že by se to někdy někomu povedlo. Pan Banáš se však zřejmě ošidil o spoustu peněz, když román nelítostně rozsekal na kousky, a nenechal jenom nosný a silný Ježíšův příběh. Světová poptávka po oněch "ztracených", zcenzurovaných letech Ježíšova dětství, dospívání a mladého mužství je stále veliká, a vysvětlení pobytem v Indii je atraktivní a silné, ačkoli podle mne málo pravděpodobné. Pobyt v sektě esejců někde v horách nebo na pobřeží Středozemního moře by Ježíšova "zmizelá léta" měl dostatečně dobře osvětlit. Ten, kdo rozezná Boha od boha by neměl být podobností mezi Ježíšovým učením "pravých" i "nepravých" evangelií a buddhismem překvapený. Autor tyto věci nastudoval dostatečně a umí psát. Snad někdy sepíše Ježíšova "zmizelá léta" ještě jednou, pořádně, podrobně, s větším důrazem na evangelia než na buddhismus, jako monumentální historickou fresku. A ať ho pro mě za mě zavede třeba i do Indie, když v éře New Age Blízký východ nestačí.

astroweb
19.02.2018

Zpočátku čtení velké moje nadšení, za druhou půlkou už jakási únava, příliš duchovna. Můj závěrečný dojem z knihy je - zajímavé, podnětné, ale přestože nejsem nijak zvlášť bigotní, tradiční pojetí a výklad Bible je mi bližší.

Nika_bk
14.01.2018

Pre mňa slabšie ako Kód 9 alebo som možno mala veľké očakávania...za prečítanie ale stojí

adelinka
06.09.2017

Knihu som hltala, lebo ja Banáša veľmi môžem a samozrejme zasa nesklamal. Len som zmätená z Ježišovej manželky.... a ja som bola stále v tom, že mal Máriu Magdalénu.....no budem hľadať pravdu :-)

houbaaa
26.12.2016

Kniha, která vás nutí přemýšlet. Opět skvělá záležitost, i když mi tentokrát lehce scházela čtivost Kódu 9.

Michalkotea
09.10.2016

Je to zaujímavá kniha.Možno nám ukazuje veľkú pravdu.Treba si ju prečítať a urobiť si názor.Ježiš bol každopádne veľmi obdivuhodný človek.

zork
23.05.2016

Po prečítaní teraz už mojej obľúbenej knihy Kód 9 som sa pustil s elánom do tejto knihy. Očakávania boli veľké, a možno aj preto som bol trošku sklamaný. Kebyže som neprečítal Kód 9, poviem si že kniha je super a dám 5 hviezdičiek. Ale určite teraz tak nespravím. Nemôžem povedať, že bola zlá, ale niečo jej rozhodne chýbalo.

syskas
10.05.2016

Veľmi dobrá kniha, núti človeka rozmýšľať a hľadať odpovede. Keďže mám za sebou rakovinu vyliečnú alternatívne, tak mnohé názory a postoje autora sú totožné s mojimi.

duchovno

Jozef Banáš