Kód 1: Tajomstvo zázraku

Kód 1: Tajomstvo zázraku https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/173388/bmid_kod-1-tajomstvo-zazraku-173388.jpg 4 55 15

Nachádza sa hrob Ježiša Krista skutočne v Izraeli? Mohol Ježiš pôsobiť v Indii a v Kašmíre? Jozef Banáš vo svojom novom románe Kód 1 opäť rúca zažité dogmy a piliere, na ktorých stojí katolícka cirkev. Prostredníctvom príbehu hlavných hrdinov Mariky a Michala odkrýva silu viery a zároveň prináša množstvo faktov a fotografií dokazujúcich pôsobenie Židov, kresťanov a pravdepodobne aj Ježiša Krista v krajinách, ktoré dnes vnímame výlučne cez prizmu orientálnych náboženstiev. V čase, keď sa katolícka cirkev otriasa vo svojich základoch, táto kniha vyvolá v čitateľovi ešte silnejšie pochybnosti: Čo ak bolo všetko inak? Posilňuje kresťanská viera v ľuďoch pocit viny, utrpenia a bolesti? Ak áno, za akým účelom a aké dôsledky to môže mať na jednotlivca?... celý text

petr_
petr_
06.05.2022 1 z 5

Tu to knihu považuji za nepodařenou napodobeninu Vinciho kódu, a aby se čtenář nemýlil, jak je nazvaná "Kód 1". Možná jako záhadologická knížka je to dobré, ale jako beletrii to neberu.
Zápletky jsou jednoduché a předvídatelné opravdu nuda. Zařadil bych tuto knihu do rubriky NEDOPORUČUJI.

Dada077
Dada077
25.07.2019 5 z 5

Čítanie knihy, pri ktorej už na začiatku viem, ako inak by mohlo skončiť hľadanie, čoby hlavný motív príbehu, ale celkový dojem nakoniec veľmi dobrý.
"... lebo všetko živé je Bohu milšie, ako písma, v ktorých niet života a ktoré ste si vymysleli sami. "

Metroušek
Metroušek
03.11.2018 4 z 5

Nejsem stoupencem dnes tak módních dvou časových linií v románech, a vůbec si nevzpomínám, že by se to někdy někomu povedlo. Pan Banáš se však zřejmě ošidil o spoustu peněz, když román nelítostně rozsekal na kousky, a nenechal jenom nosný a silný Ježíšův příběh. Světová poptávka po oněch "ztracených", zcenzurovaných letech Ježíšova dětství, dospívání a mladého mužství je stále veliká, a vysvětlení pobytem v Indii je atraktivní a silné, ačkoli podle mne málo pravděpodobné. Pobyt v sektě esejců někde v horách nebo na pobřeží Středozemního moře by Ježíšova "zmizelá léta" měl dostatečně dobře osvětlit. Ten, kdo rozezná Boha od boha by neměl být podobností mezi Ježíšovým učením "pravých" i "nepravých" evangelií a buddhismem překvapený. Autor tyto věci nastudoval dostatečně a umí psát. Snad někdy sepíše Ježíšova "zmizelá léta" ještě jednou, pořádně, podrobně, s větším důrazem na evangelia než na buddhismus, jako monumentální historickou fresku. A ať ho pro mě za mě zavede třeba i do Indie, když v éře New Age Blízký východ nestačí.

astroweb
astroweb
19.02.2018 3 z 5

Zpočátku čtení velké moje nadšení, za druhou půlkou už jakási únava, příliš duchovna. Můj závěrečný dojem z knihy je - zajímavé, podnětné, ale přestože nejsem nijak zvlášť bigotní, tradiční pojetí a výklad Bible je mi bližší.

Nika_bk
Nika_bk
14.01.2018 4 z 5

Pre mňa slabšie ako Kód 9 alebo som možno mala veľké očakávania...za prečítanie ale stojí

adelinka
adelinka
06.09.2017 5 z 5

Knihu som hltala, lebo ja Banáša veľmi môžem a samozrejme zasa nesklamal. Len som zmätená z Ježišovej manželky.... a ja som bola stále v tom, že mal Máriu Magdalénu.....no budem hľadať pravdu :-)

houbaaa
houbaaa
26.12.2016 4 z 5

Kniha, která vás nutí přemýšlet. Opět skvělá záležitost, i když mi tentokrát lehce scházela čtivost Kódu 9.

Michalkotea
Michalkotea
09.10.2016 4 z 5

Je to zaujímavá kniha.Možno nám ukazuje veľkú pravdu.Treba si ju prečítať a urobiť si názor.Ježiš bol každopádne veľmi obdivuhodný človek.

zork
zork
23.05.2016 4 z 5

Po prečítaní teraz už mojej obľúbenej knihy Kód 9 som sa pustil s elánom do tejto knihy. Očakávania boli veľké, a možno aj preto som bol trošku sklamaný. Kebyže som neprečítal Kód 9, poviem si že kniha je super a dám 5 hviezdičiek. Ale určite teraz tak nespravím. Nemôžem povedať, že bola zlá, ale niečo jej rozhodne chýbalo.

syskas
syskas
10.05.2016 5 z 5

Veľmi dobrá kniha, núti človeka rozmýšľať a hľadať odpovede. Keďže mám za sebou rakovinu vyliečnú alternatívne, tak mnohé názory a postoje autora sú totožné s mojimi.

Macek58
Macek58
24.02.2016

Ještě lepší než "Kód 9". Zajímavá tématika, dovedné prolínání minulosti se současností.A jak to ve skutečnosti bylo? ........

pichta
pichta
01.09.2014 5 z 5

Páči sa mi myšlienka spojenia viac náboženstiev dohromady. Ukazuje koľko toho majú spoločného. Kniha je dosť kontroverzná, čím vyplnil chýbajúci článok v literatúre.

yelcin
yelcin
19.02.2014 5 z 5

Banášove mystifikácie a fikcie sú veľmi zaujímavé, ale hlavná myšlienka zbúrať náboženské dogmy je interesantná. Takto si predstavujem pravé kresťanské učenie –učenie pre ľudí a medzi ľuďmi nie za múrmi kláštorov a chrámov. Nebuďme pokrytci a priznajme si, že v dnešnej konzumnej dobe myšlienka dobra a duchovna je absolútne nereálna, kedže ju nedodržujú ani tí ,ktorí ju hlásajú. Každopádne každý z nás je strojca svojho šťastia.

Balenka
Balenka
27.01.2014 5 z 5

Táto kniha naozaj stojí za prečítanie.. Podáva obraz kresťanstva z iného pohľadu na aký sme zvyknutý.. Obsahuje veľa zaujímavých myšlienok. Mňa osobne veľmi upútala, určite neľutujem jej kúpu :-)

Sosovica
Sosovica
02.01.2014 5 z 5

Pokračovanie knihy Kód 9 od pána Banáša nám ukazuje, že nie je všetko tak, ako sa na prvý pohľad zdá. Nie všetky tradície a zvyky sú správne. Otvorme svoje srdcia, duše a myseľ a poďme hľadať kráľovstvo nebeské v nás!

duchovno mystifikace

Jozef Banáš
slovenská, 1948
2011  74%Kód 9
2021  91%Jsem Baťa, dokážu to!
2013  78%Kód 1: Tajomstvo zázraku
2008  90%Zóna nadšenia