Horxus Horxus komentáře u knih

Harry Potter a Kámen mudrců Harry Potter a Kámen mudrců J. K. Rowling (p)

Vsechny dily Harryho Pottera jsem cetla minimalne sestkrat a ve trech ruznych jazycich, a pokazde jsem byla napnuta jako bych ji cetla poprve!!!! Tohle byla, je a nejspis i bude moje nejoblibenejsi knizka jakou jsem kdy cetla. I kdyz Rowlingova neni ve skutecnosti tak sympaticka jakou jsem si ji predstavovala, patri ji ode me velky dik.

Smrt je mým řemeslem Smrt je mým řemeslem Robert Merle

Mimořádná kniha.
Už od první chvíle jsem si knihu zamilovala, jak už kvůli obálce, tak hlavně kvůli věnování.
Celý příběh je vlastně o tom, jak se z vcelku hodného, disciplinovaného malého kluka stane -promiňte mi to slovo- svině, a o velká. Trošku mi i hlavní postava připomínala Juliána Sorela ze Stendhalova románu Červený a černý, kterého čekal podobný osud.
Ve shrnutí: chytlavý, naučný román který zatáhne do děje.
Nezbývá než jen doporučit, je to jedna z nejlepších knih, co jsem kdy četla.

08.04.2012 5 z 5

Laura a dobrodružství Aventerry Laura a dobrodružství Aventerry Peter Freund

Výborná kniha! Fantasy v našem světě-moje nejoblíbenější kombinace. Málokomu se to podaří takhle skloubit dohromady. A málokomu se takhle podaří mě vtahnout do děje. Když jsem ji četla, prožívala jsem všechno co Laura a nejvíc jsem nenáviděla tu učitelku matiky. Mělo to na mě stejný efekt jako Umbridgeová v Harry Potterovi, chvikama jsem měla chuť ji uškrtit.

02.06.2012 5 z 5

Okamžik co mění život Okamžik co mění život Jana Frey

Nemám ráda smutné knihy, ale tohle mě nadchlo. Člověk si po přečtení uvědomí, jak je vlastně zrak důležitý a co všechno se po jeho ztrátě změní. Musím přiznat, že se mě to tak dotklo, že každý večer děkuju bohu že jsem zdravá a že můj zrak je v pořádku- a to nejsem věřící.

14.01.2012 5 z 5

Klíč k minulosti Klíč k minulosti Tatiana de Rosnay

Výborná kniha! Krásně napsaná, zápletka skvěle vymyšlená a z historického hlediska bych ji doporučila všem, kdo ještě nemají jasno v tom, jakou roli francie v holocaustu opravdu měla.

02.07.2012 5 z 5

Muži, kteří nenávidí ženy Muži, kteří nenávidí ženy Stieg Larsson

S pár komentáři tady nesouhlasím. Chápu, že někomu kdo čekal thriller s honičkama s Danielem Craigem to může připadat nudné, ale zamyslete se: tvrdil někdo, že to je thriller (tedy myslím ta knížka)? Řadí se do kategorie detektivek a to tedy alespoň pro mě neznamená samé střílečky a krev. Uznávám, že některé části, kde se jednalo o politiku a ekonomii byly jemně nudné, ale zato probírání skandální historie jedné rodiny mi přišlo úžasné. Zbožňuju šťourání se v temné historii, a díky tomu, že jsem nejdřív přečetla knihu a pak až koukala na film, jsem se nepřipravila o to velké překvapení, které mě dostalo do kolen. A i když posledních 100 stránek už nemělo tak velký spád, pořád si zaslouží pořádné hodnocení.

28.05.2012 5 z 5

Osvícení Osvícení Stephen King

Poněkud zdlouhavé a místy i trošku nudné. Kinga mám ráda, ovšem vůbec ničemu by nevadilo kdyby všechna svá díla tak o čtvrtinu zkrátil. Taky nevím proč, ale skoro všechny překlady jeho knih se mi čtou hrozně špatně, některé věty jsou tak divně poskládané, že si je musím přečíst vícekrát, abych pochopila co je podmět a co přísudek. Taky se pokud možno ušetřete filmovému zpracování s Nicolsonem, prostřední poněkud nudná část a k tomu hlavné herečka z toho - alespoň pro mě - dělají nesnesitelný film.

16.05.2012 4 z 5

Válka s mloky / Krakatit / Povídky z jedné kapsy / Povídky z druhé kapsy / Bajky a podpovídky / Proč nejsem komunistou Válka s mloky / Krakatit / Povídky z jedné kapsy / Povídky z druhé kapsy / Bajky a podpovídky / Proč nejsem komunistou Karel Čapek

Jediná škoda je, že do sbírky nepřidali R.U.R., bylo by krásné mít celou sbírku pohromadě. Ale jinak jako obvykle, skvělé počteníčko!

12.02.2012

Šíleně nadutá Ráchel Šíleně nadutá Ráchel Karen McCombie

Četla jsem ji v době, kdy jsem ještě nevěděla, co to je pořádná kniha, takže ani není divu, že se mi tahle 'hloupost' vlastně docela líbila. Ale teď když se na to dívám zpátky, tak příběh žádný a mluva příšerná. Pro dívky ve věku deseti let, co se jen tak ke knize nedokopou je to ovšem dostačující.

02.06.2012 3 z 5

Harry Potter a relikvie smrti Harry Potter a relikvie smrti J. K. Rowling (p)

Asi už ani nebudu psát jak je to skvělá kniha, napsala to již většina z vás, ale jen dodám, že mě dost často přepadávají stavy, kdy mám chuť si přečíst nějakou pasáž z jakéhokoliv dílu Harryho. Ať už nějakou smutnou, veselou, strašidelnou nebo napínavou část, vždy vím kde hledat. A už se těším, až ji jednou doporučím svým vnoučatům.

01.06.2012 5 z 5

Nováček Nováček Robert Muchamore

Zbožňuju Cherub. Četla jsem je všechny tak před pěti lety a až do teď jsem si na ně pamatovala. A když jsem na ně nedavno narazila na internetu, neváhala jsem a dala jsem se znovu do čtení. Je to jednoduché a nijak složité čtení a skvěle podle mě zobrazuje to, co se stane když se někdo "vydá na špatnou cestu", ale také to, že ne všichni padouši jsou vlastně padouši.

28.05.2012 5 z 5

Laura a kletba dračích králů Laura a kletba dračích králů Peter Freund

Bohužel, už moc dlouhé navazování, které je mnohem slabší než předchozí díly. Tahle část mě zklamala. První dvě knihy jsem hltala, bylo to přesně to co zbožňuju - fantastické prvky odehrávající se v našem světě, ale v této knize už se skoro vše odehrávalo na Aventeře, připomínalo mi to slátaninu Eragona s trochou, nevím proč, pána prstenů.

08.04.2012 3 z 5

Červený a černý Červený a černý Stendhal (p)

Krásná ukázka toho, jak se z hodného kluka může stát svině, jen proto, že se k němu tak ostatní chovají.
Je tam sice hodně nudných pasáží, ale co byste od knížky z 19 století čekali. Pro mě je bezkonkurenčně nejlepší až ta poslední část

12.02.2012 4 z 5

Vetřelci Vetřelci E. E. Richardson

uplne vyborna knizka, hlavne kvuli tomu zaveru!!!

14.01.2012 5 z 5

Sbohem, ztracený vojáčku Sbohem, ztracený vojáčku Adele Geras

uzoucka knizecka, ale krasna

Magický dračí kámen Magický dračí kámen Marion Meister

Dracinec ohnivec je skvela trilogie. vtipna, a hlavne ctiva s dejem

Bylo mi dvanáct let... Bylo mi dvanáct let... Nathalie Schweighoffer

Opravdu zajimavy pribeh, ukazuje jak muze byt zivot tezky....

Rozbřesk Rozbřesk Stephenie Meyer

Kniha sice hezka, to ano, ale dojem z ni mi zkazil az prilis natahovany konec. Uz toho bylo moc a cetla jsem jen proto ze jsem chtela vedet jak to dopadne. Rozhodne nejlepsi dil je ale Stmivani, tedy 1.. Novy mesic je porad o tom samem, Bella mysli na Edwarda, Jacob ji vraci chut do zivota, a znovu a znovu. Zatmeni uz bylo lepsi, alespon nejaky dej. No ale film? Jeste ze je tam Robert Pattinson tak sexy, ze je aspon na neco koukat, jinak by to bylo a nicem.

13.01.2012 4 z 5

Upíří hora Upíří hora Darren Shan (p)

Tahle, spolu s 3 a 5 knihou sagy Darrena Shana patri k tem mym mene oblibenym, chybelo mi tam trosku akce, ale jinak klobouk dolu, saga uplne nejlepsi!

Mlčení jehňátek Mlčení jehňátek Thomas Harris

Vlastne ani nevim jestli se mi kniha libila. Byla rozhodne zajimava a autor dokazal skvele popsat vsechny nechutnosti, az jsem si rikala kde na to Harris prisel. Ale pribeh velmi zajimavy a chytlavy.