Válka s mloky / Krakatit / Povídky z jedné kapsy / Povídky z druhé kapsy / Bajky a podpovídky / Proč nejsem komunistou https://www.databazeknih.cz/img/books/87_/87572/bmid_valka-s-mloky-krakat-87572.jpg 4 28 5

Svazek obsahuje Čapkova díla: Válka s mloky, Krakatit, Povídky z jedné kapsy, Povídky z druhé kapsy, Bajky a podpovídky, Proč nejsem komunistou.

Marrco
09.10.2023 4 z 5

Až mě překvapilo, jak krátká je polemika o tom, proč autor není komunistou. Krásně popisuje zkaženost komunistické ideologie, její brilantní přetvářku, na první pohled krásný záměr vstříc spravedlivé a spokojené společnosti. Za tím vším se skrývá bezbarvý svět nemyslící společnosti lidí, jež se nechává oklamat a je neustále krmena vší tou nenávistí a závistí, která je uměle udržována do poslední fabriky, do posledního dělníka. Trefně odkrývá to nechutné pokrytectví komunistů, kteří se neustále pasují do role obhájců dělnické třídy. "Jde mi o dělníky a jejich slušný život...." - "A právě proto nejsem komunistou...."

Kabuky
29.05.2022 5 z 5

Klasika.

MilanCFC
21.05.2020 5 z 5

Co dílo, to totální a neuvěřitelný skvost a skutečný čtenářský zážitek. Ze všech možných úhlů pohledů a po všech možných stránkách, obsahových i jazykových. V tom tu Karel Čapek neměl a nemá konkurenci. Člověk se pobaví, zamyslí, zasměje, zhrozí, poučí, … zkrátka v tom zažije snad vše. A především uzná, jak trefně autor dokázal leckterou situaci popsat a vykreslit. A nakonec mu nezbyde než smeknout pomyslným kloboukem před mistrem. Zkrátka geniální.

FMMMM
04.05.2015 1 z 5

"po víně" jse musel přečíst tyto kousky Krakatit / Povídky z jedné kapsy / Povídky z druhé kapsy, poté jsem tuto pro mě nudnou knihu musel odložit. Povídky na mne působí podobně jako Povídky malostranské od Jana Nerudy.

Horxus
12.02.2012

Jediná škoda je, že do sbírky nepřidali R.U.R., bylo by krásné mít celou sbírku pohromadě. Ale jinak jako obvykle, skvělé počteníčko!

antiutopie, dystopie, kakotopie výbor z díla mloci

Karel Čapek
česká, 1890 - 1938
1948  89%Bílá nemoc
2004  85%R.U.R.
2017  86%Válka s Mloky
2009  90%Dášeňka čili Život štěněte
2004  89%Matka

Kniha Válka s mloky / Krakatit / Povídky z jedné kapsy / Povídky z druhé kapsy / Bajky a podpovídky / Proč nejsem komunistou je v