Hopicek495 Hopicek495 komentáře u knih

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Úžasná, báječný, skvělý, fenomenální. Tečka.

30.05.2022 5 z 5

Farma zvířat Farma zvířat George Orwell (p)

Skvělá kniha, skvělý příběh, dokonalý jinotaj.. Bavila mě..

26.10.2016 4 z 5

Kniha mě bavila. Velmi. Během pár dnů jsem ji přečetl a má spoustu zajímavých myšlenek. Už jenom rozdíl mezi aktivy a pasivy. Samozřejmě, za vším stojí tvrdá práce. Autor měl asi také štěstí, že pocházel z movité rodiny. Já říkám, že každý v tomto ohledu musí mít trošku štěstí, kterému, jak se říká, musí jít člověk naproti (nesnáším klišé). Ale určitě knihu doporučuji všem, kdo se chce získat alespoň trošku finanční gramotnosti. Nebál bych se knihu zařadit do škol v rámci povinné četby. :)

25.05.2018 4 z 5

Bílá nemoc Bílá nemoc Karel Čapek

Skvělé Čapkovo drama. Bál jsem se toho, ale tenhle autor mě prostě baví. Bílou nemoc jsem četl několikrát a můžu ji číst pořád dokola.

Open – Otevřená zpověď Open – Otevřená zpověď Andre Agassi

Jedna z mých nejoblíbenějších autobiografií. Jakožto tenisový fanatik a milovník Andre Agassiho byla pro mě v podstatě povinnost tuto knihu přečíst. A bylo to něco neuvěřitelného! Celý příběh jsem hltal od prvního do posledního slova. Po přečtení ve mně nechala neskutečné emoce. Myslím, že spoustě lidí by mohla otevřít oči, stejně jako se to stalo u mně. Určitě jsem ji nečetl naposledy. Pro mě jeden z nejsilnějších příběhů, co jsem četl. Díky za ni!

12.05.2018 5 z 5

R.U.R. R.U.R. Karel Čapek

Jedno z x skvělých dramat z čapkova pera.

26.10.2016 4 z 5

Čistič - Pozor, píská Milan Minář Čistič - Pozor, píská Milan Minář Ondřej Zamazal

Naprosto skvěle napsaná kniha. Čtivá a přejel jsem ji jedním dechem. Spousta zajímavých statistik, na které je Ondra Zamazal mistr.

30.05.2022 5 z 5

Výborný komiks přečtený jedním dechem. :)

23.06.2017 4 z 5

Kytice Kytice Karel Jaromír Erben

Myslím, že je povinností každého, aby si tuto sbírku přečetl. Já ji četl jako povinnou četbu a byl jsem nadšený.

26.10.2016 4 z 5

Na západní frontě klid Na západní frontě klid Erich Maria Remarque (p)

Skvělá kniha, ve které je spousta eufemismu, až to bylo kolikrát až kruté.

Krysař Krysař Viktor Dyk

Příběh jsem znal, ale nakonec mě kniha nějak extra neuchvátila. Znova ji do ruky asi nevezmu.

Proměna Proměna Franz Kafka

Jedna z mých knih k maturitě. Ale vlastně nevím, co si o ní mám myslet..

Honzíkova cesta Honzíkova cesta Bohumil Říha

Snad moje první dětská kniha :)

25.10.2016 3 z 5

Francouzský deník aneb velká fotbalová párty pod Eiffelovou věží Francouzský deník aneb velká fotbalová párty pod Eiffelovou věží Jaromír Bosák

Nebyla to první kniha, kterou jsem od Jaromíra Bosáka četl. A musím říct, že ani Francouzský deník nezklamal. Bavilo mě to od začátku do konce, popisné a historické části naprosto famózní a o sportovním nadhledu nemluvě.

17.01.2022 5 z 5

Hordubal Hordubal Karel Čapek

Úvod knihy mě příliš nechytl, ale postupem času ti bylo lepší a zajímavější. Nakonec se z toho vyklubal výborný román.

Kuře melancholik Kuře melancholik Josef Karel Šlejhar

Emocí spousta, ale mě to prostě nechytlo, ačkoliv to své kvality určitě má..

26.10.2016 1 z 5

Havran (14 básní) Havran (14 básní) Edgar Allan Poe

E. A. Poe mě prostě baví!

Báječná léta pod psa Báječná léta pod psa Michal Viewegh

Nebýt maturity, asi bych se ke knize tak brzy nedostal. Každopádně mě to ohromně bavilo, skvělý humor. Knihu si rád přečtu ještě jednou.

Mladík v odboji Mladík v odboji C. D. Payne

Bavil jsem se, smál jsem se. Pěkný pubertální příběh.

25.10.2016 4 z 5

Rebel - osobní zpověď Tomáše Řepky Rebel - osobní zpověď Tomáše Řepky Karel Felt

Kniha mě prostě bavila. I z toho důvodu, že mám rád Spartu a Tomáše Řepku. Byl jsem zvědavý, s čím vyjde na povrch. Ani chvilku mě kniha nenudila, byl to prostě ten jeho "styl". Klidně bych si ji přečetl znovu. Za mě palec nahoru.

25.10.2016 5 z 5