Honey19 Honey19 komentáře u knih

Amerikou od severu k jihu Amerikou od severu k jihu Leoš Šimánek

Čtivě napsané zážitky z cestování. Kniha se četla sama.

26.03.2019 5 z 5

Faktomluva Faktomluva Hans Rosling

Zajímavá kniha, která stojí za přečtení. Pro mě v knize byla spousta nových informací, stejně jako většina dotazovaných v testu bych pohořela, viděla jsem svět v černějších barvách. Tato kniha podněcuje k tomu, aby lidé více přemýšleli a nepřejímali věci tak jednostranně jak jsou nám komunikovány.
Nicméně grafy pro mne byly nezajímavé.

27.02.2019 3 z 5

Žena z kajuty č. 10 Žena z kajuty č. 10 Ruth Ware (p)

Ze začátku se kniha dobře, slibovala i zajímavou zápletku, ale postupně mne hlavní hrdinka začala číst neuvěřitelně na nervy a hlavní rozuzlení a konec knihy byly k smíchu.

06.11.2018 2 z 5

Ranhojič Ranhojič Noah Gordon

Tohle mě absolutně nebavilo, dočetla jsem jen cca do půlky.

25.10.2018 1 z 5

Andělé noci Andělé noci Lenka Lanczová

Autorčiny knížky jsem kdysi dávno přímo hltala, nyní jsem po pár z nostalgie sáhla.
Jedná se o příjemné, oddychové čtení. Příběhy jsou naivní, ale jako oddychovka fajn. Příjemná nostalgie.

21.08.2018 3 z 5

Sbor chilburských dam Sbor chilburských dam Jennifer Ryan

Nádherná kniha. Velmi čtivě napsaný román, četl se sám.

20.11.2017 5 z 5

Zavražděná vévodkyně Zavražděná vévodkyně Simon Brett

Mne kniha neoslovila. Prevít neměl chybu, u něho jsem se nasmála, ale tady v této knize humor postrádám. Respektive snaha o humor tam je, ale pro mne je to prostě jen "blbé"... škoda, těšila jsem se na tuto knihu.

17.02.2015 1 z 5

Tohle je moje nejoblíbenější kniha. Úžasně napsaný poutavý příběh, který mne nikdy mne neomrzí. Každé další přečtení knihy je pro mne zážitkem.

08.03.2013 5 z 5

Velice čtivá, místy napínavá, vtipná kniha. Patří spíše do odpočinkové literatury u čtení není nutno moc přemýšlet, ale opravdu pobaví. Knížku jsem měla přečtenou za pár dní.

08.03.2013 4 z 5

Vinice ve Francii Vinice ve Francii Julie Caplin

Pro mne zatím nejslabší z celé série. Možná, že knih v sérii je už moc, všechny jedou podle stejné šablony, pouze se mění kulisy/města a mne už to přestává bavit. Nicméně jako oddychovka to není špatné.

13.12.2023 3 z 5

Moji Dánové a skoro Dánové Moji Dánové a skoro Dánové Albína Mrázová

Bavilo mne to. Knizka je napsana vtipnou formou a obsahuje zajimavosti ze zivota v Dansku z pohledu cizince.

31.10.2023 4 z 5

Past na knihomolku Past na knihomolku Emma Hart

Knížka se mi nelíbila, plytký děj a nesympatická nelogicky uvažující hlavní hrdinka.

11.07.2023 2 z 5

Vůbec jsem se do knihy nemohla začíst, vadilo mi prolínání minulosti a přítomnosti. Celkově jsem se musela přemáhat abych knihu dočetla.

06.04.2023 3 z 5

Majonéza k snídani Majonéza k snídani Markéta Lukášková

Ze začátku jsem se do knihy nemohla začíst, ale cca od poloviny knihy mne to začalo bavit.

21.09.2022 3 z 5

Žárlivost a jiné povídky Žárlivost a jiné povídky Jo Nesbø

Na knížku jsem se těšila moc, ale byla jsem zklamaná. Kniha obsahuje pár povídek, které mne upřímně řečeno nebavily... ač je to útlá knížka, měla jsem problém ji dočíst.

20.09.2021 2 z 5

Opravdově, šíleně, řecky Opravdově, šíleně, řecky Mandy Baggot

Necekala jsem moc a presto jsem byla zklamana. Hloupy pribeh s naivnimi a absolutne nesympatickymi hrdiny.

24.06.2021 2 z 5

Rosiin sladký krámek snů Rosiin sladký krámek snů Jenny Colgan

Super oddechovka. Romantický příběh, který mi svou zápletkou trošku připoměl film "Before I met you". Jediné co, tak mne nebavila dějová linka Lilian.
Bylo to bohužel i nebezpečné čtení :) - popisy sladkostí v krámku mě dělaly chutě :)

20.05.2021 4 z 5

Muž bez tváře Muž bez tváře Caimh McDonnell

Tohle mě bavilo, připomínalo mi to styl psaná Bena Aaronoviche - Řeky Londýna. Už se těším na další díly.

20.05.2021 4 z 5

Přečteno rychle, je to taková jednohubka. Bohužel naivita příběhu u mne celý dojem z knihy převálcovala.

10.05.2021 2 z 5

Příběh ztracené holčičky Příběh ztracené holčičky Elena Ferrante

Konečně dočteno. Celá tetralogie moc nebavila. Hlavní hrdinka Elena mi celou dobu čtení hrozně nesympatická, nepochopila jsem přátelství mezí ní a Lilou, která mne přišla strašně zlá. Tento poslední díl se mi četl asi nejlépe, přišlo mi, že měl alespoň trochu spád, na rozdíl od předchozích dílů, přesto byl konec knihy divný...Autorčin styl psaní mne nenadchl.

03.02.2021 3 z 5