HermionaKnihom HermionaKnihom komentáře u knih

Ten, kdo stojí v koutě Ten, kdo stojí v koutě Stephen Chbosky

Spoilery!!!

Mně se to prostě nelíbilo. Vůbec jsem se nedokázala ztotožnit nejenom s Charliem, ale i s jakýmkoli z hrdinů. Očekávala jsem realistický popis dospívání, protože takhle je kniha popisována, ale realita mi přijde úplně jiná. Lidi jako Sam a Patrick by se s takovým podivínem a cvokem nebavili.
Konec mě taky příšerně zklamal. Smrt tety Helen a to, jak moc ji měl Charlie rád a ona jeho, se omílalo furt dokolečka, a to, že Charlieho zneužívala naprosto nedávalo smysl a bylo to bez jakéhokoli vysvětlení.

Asi jsem jenom očekávala něco jiného. Nevím.

29.04.2018 1 z 5

Sněží, sněží... Sněží, sněží... Lauren Myracle

Možné spoilery!!!
Knížka se mi strašně moc líbila. Bylo to odpočinkové a prvoplánové, ale zároveň plné překvapení a super momentů.

Nejvíc se mi asi líbil Vánoční zázrak (vím, jsem asi jediná :-D), ale na tomto příběhu mě zaujal vztah Tobina a Vévody, který mi přišel skvělý a hezky jednoduchý, ale složitý zároveň.

Zasněžený express byl fajn. Líbil se mi asi jenom o trchu míň než Vánoční zázrak. John Green mi přišel trochu víc akční a praštěnější, což je pro mě plus. Navíc měl Vánoční zázrak t mého pohledu lepší ústřední pár.

Povídka Archanděl prasátek mě moc nebavila, a to z toho důvodu, že mi vůbec nesedla hlavní hrdinka, která skoro pořád jenom kňourala. Ale úplně jsem si zase zamilovala ten konec, kdy se všechny postavy sešly ve Starbucks a všechno to tak pohádkově skončilo.

01.04.2018 5 z 5

Deníček prince George Deníček prince George Clare Bennett

Nebylo to špatné, ale nebylo to ani skvělé. Dobrá oddechovka. Prostě takový průměr.

01.04.2018 3 z 5

Město ze skla Město ze skla Cassandra Clare (p)

Spoilery!!!
Prozatím nejlepší díl série. Skoro celou dobu jsme byli v Idrisu, což bylo super. Ani na chvíli jsem se od knížky nemohla odtrhnout. Pořád nějaká akce. Super. Věděla, jak to s Clace (Clary+Jace) je, ale i přesto jsem si momenty mezi nimi nějak tak nepříjemně užívala (mnohem lepší scény než v Městě z popela). Dočkali jsme se Malec a i trochu Sizzy.

Taky se mi hodně líbilo, že tato kniha dala větší možnost pro rozvíjení vzthů mezi Jacem+Simonem, Izzy+Clary, Alecem+Jacem, Alecem+Clary a obecně mezi ,,hlavními" Lovci stínů a Simonem. Slovní přestřelky a momenty mezi Simonem a Jacem byly snad mé nejoblíbenější.

Sebastian byl super a Amatis jsem si taky oblíbila. Těším se na vývoj Jocelyn (mimochodem ta napjatá scéna mezi Clary a Jocelyn, jak jí Clary vyčítá, že nic nevěděla, byla výborná) a vztahu Jocelyn+Luke.

Na další díly se těším, protože se po 2 knihách ,,incestu" těším na normální Clace vztah, stejně tak na více prostoru pro Malec a Sizzy.

29.03.2018 5 z 5

Město z popela Město z popela Cassandra Clare (p)

SPOILERY!!!
O něco lepší než předchozí díl. Konečně tam byly nějaké pasáže s Malec a Maia byla taky fajn.
Scény s Clary a Jacem a myšlenky a zmínky o jejich zakázaném vztahu se táhly celou knihu a místy to bylo až otravné. A scéna u Vílího dvora byla upřímně skvělá a zároveň strašně nepříjemná.
Isabelu a Jace jsem si oblíbila ještě víc než předtím. Simon a Clary mi pořád nějak nepřilehli k srdci.
Bylo to o něco lepší než předtím, ale na Město že skla to nemá.

25.03.2018 4 z 5

Město z kostí Město z kostí Cassandra Clare (p)

Upřímně jsem nejdříve viděla seriál, ale knihy jsem stejně měla v plánu přečíst. Seriál je trochu pozměněný a má více akce, takže jsem si čtení tolik neužila. Ani neporovnávám seriálové a filmové ztvárnění postav, protože si je z knížky stejně představuju jinak.
Takže, Město z kostí se mi líbilo, chemie mezi Clary a Jacem byla super a Jace s jeho sarkastickými poznámkami a humorem byl úžasný.
Hodnotím 4,5 *

17.02.2018 4 z 5

Fangirl Fangirl Rainbow Rowell

Kniha nebyla špatná. Ale nijak mě nezaujala. O čem to vlastně bylo? O holce v prváku na vysoký posedlý fiktivním fantasy světem a stěžující si na fakt, že její sestra-dvojče se rozhodla žít typický vysokoškolský život.
Byly tam nějaké pasáže, které mě bavily, ale nic se tam nedělo. Ukázky a narážky na Simona Snowa byly časem už taky nervy drásající, a hlavní hrdinka mi prostě strašně lezla na nervy (ani nevím proč).
Prostě toto nebyl úplně můj šálek kávy (což je vzhledem k faktu, že patřím mezi věkovou skupinu primárních čtenářů, docela překvapující), ale od čtení vás nechci odradit.
Za mě 2,5 *.

26.11.2017 3 z 5

Rytíř Sedmi království Rytíř Sedmi království George R. R. Martin

Kniha nebyla špatná. Ale spíše takový průměr.
Upřímně jsem Rytíře četla hodně dlouho s delšími pauzami, takže to na dojmu pravděpodobně ubralo.
Přečtení ale nelituji a pokračování bych se nebránila.

25.09.2017 4 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

!!! MOŽNÉ SPOILERY !!!
Nádherná knížka, která mě chytila za srdce. Stejně jako Hvězdy nám nepřály je to kniha o životě, o tom jaký opravdu je - ne pohádkový. A ta romantika tyto knihy dělá ještě silnější a dojemnější.
Všem doporučuju a k tomu přidávám jedno malé osobní doporučení - toto dílo čtěte doma v dobré náladě, abyste stejně jako já pak nebrečeli u doktorky na záchodě. :-)

05.05.2017 5 z 5

Bouře mečů Bouře mečů George R. R. Martin

Tak tohle byl teda masakr. Oproti Střetu králů, kde jsem zoufale čekala na nějakou akci a ke čtení jsem se někdy i nutila, Bouře mečů mě chytla a nadchla už v prologu.

SPOILERY!!!
- Catelyn - nikdy jsem ji neměla ráda, ale jen tak propustit Jaimeho? Aniž by to předem věděl Robb? A její konec. Mrzelo mě to, ale spíš kvůli Robbovi, kterého mám fakt ráda. A její oživení jedině plus. Těším se, jakou to bude v budoucnu hrát roli.
- Sansa - čekám, jestli se konečně nějak vzchopí. Vím, že to měla těžké, ale to zbytečné gesto odporu na její a Tyrionově svatbě mě fakt naštvalo. Doufám, že si uvědomí o koho přišla a vezme Tyriona na milost.
- Arya - úžasná postava. Každá její kapitola mě bavila. A teď pluje do Braavosu s Jehlou v ruce. Na ní se asi v Hostině těším nejvíc.
- Bran - jsem ráda, že se ubral počet jeho kapitol, protože mi přijdou prostě trochu nezáživné. Ale až se snad dostane za Zeď, bude to mnohem lepší.
- Jon - prostě hrdina. Nejlepší kapitoly z celé knížky.
- Sam - ze začátku jsem ho nemusela. Prostě takový ufňukaný zbabělec, ale potom mi přirostl k srdci. Fialka ho udělala statečnějším. :-)
- Daenerys - kapitoly takové nemastné, neslané. Ne že by mě úplně nudila, ale asi se bez ní díl obejdu.
- Tyrion - vzhledem k tomu, že je to jedna z mých nejoblíbenějších postav, tak mi zoufale chybělo větší množství jeho kapitol. Ve Střetu snad byla každá druhá jeho, což se o Bouři říct nedalo.
- Jaime - hodně mi povahově připomíná Theona. Takový arogantní hajzlík, který je ale zároveň kladný a mám ho ráda. Docela mě teda štvala Brienne, ale snad jí v Hostině nějak přežiju.
- Davos - velká změna oproti Střetu. Myslím tím, co a kolik se toho v kapitolách dělo. Další velice dobrá postava.

18.04.2017 5 z 5

Střet králů Střet králů George R. R. Martin

O trochu slabší než Hra o trůny, ale překousala jsem to. Nejvíc mě bavili kapitoly o Tyrionovi (já ho prostě zbožňuju), Sanse, Arye a Jonovi. Úplně nemusím Catelyn a Brana a Davos s Theonem zezačátku taky moc nezaujali. Ale jinak dobré a vrhám se na další díl. :-)

12.03.2017 4 z 5

Hledání Aljašky Hledání Aljašky John Green

Strašně mi to připomínalo Papírová města - nijak nezajímavý kluk s praštěnými kamarády se bezhlavě zamiluje do tajemné, neodolatelné a pro mě naprosto nezajímavé a nesnesitelné holky. Města mě bavila, ale tohle ne. Pravděpodobně se za tím alkoholem, cigaretami a sexem měla skrývat nějaká hluboká myšlenka, ale já jsem jí nepochopila.
Část Předtím - seznámení s hlavními hrdiny, alkohol, cigarety, pár průšvihů, ale jinak docela o ničem.
Část Potom - zajímavější než Předtím, ale kromě dalších průšvihů, cigaret a alkoholu točící se kolem jedné věci.
No, shrnu to - přečtení ani nelituju, ale stejně jako Příliš mnoho Kateřin si Aljašku narozdíl od Hvězdy nám nepřály nebo Papírových měst pravděpodobně znovu nepřečtu.

23.12.2016 2 z 5

Hra o trůny Hra o trůny George R. R. Martin

Knihu jsem si přečetla asi až po půl roce doporučování od kamarádů a kamarádek. Očekávala jsem hlavně erotiku a násilí, protože tak o tom lidi mluví, ale byla jsem příjemně překvapená. Hra o trůny mě prostě pohltila a učarovala mi ve všech směrech. Akorát ta její váha... :-)

23.12.2016 5 z 5

Hodně lidem se 8. díl Harryho nelíbil, ale mě jo. Líbilo se mi znovu vrátit do toho úžasného světa s Bradavicemi, Ministerstvem, obraceči atd. Formát jako scénář mi nevadil, postupem času jsem si zvykla. Bála jsem se, že to bude celou dobu jen o Albusovi, takže překvapilo, když se to tak nestalo.
Příběh mi přišel zajímavý, a vztah mezi Harrym + Ginny a Hermionou + Ronem strašně potěšil. Haha, Rowlingová (ikdyž vím, že to úplně nenapsala) vyvrací teorii, že Hermiona a Ron, spolu neměli skončit.

SPOILERY!!!
Upřímně mi nesedl Albus, přišel mi jako fracek, který se na rozdíl od Harryho ani nesnažil zlepšit jejich vztah. Naštěstí se to vyvážilo Scorpiem, který je podle mě naprosto úžasný. Jinak hodně jsem si oblíbila Draca, chápu, že to měl těžké.
Zápletka s obracečem času a Voldemortovou dcerou se mi líbila, obraceč tomu dodal takový svižný ráz. Hermiona samozřejmě nezklamala ani v jedné realitě a Ron taky ne.
Takže za mě super, knížka určitě nezklamala.
Nechápete náhodou, jak se všichni na konci dostali v Godrikova dolu zpátky do reality?
Jestli Vás něco napadá, prosím napište, protože mě nenapadá nic. :-)
Díky.

29.09.2016 5 z 5

Hvězdy nám nepřály Hvězdy nám nepřály John Green

Nádherná knížka. Ikdyž úplně romantické knížky nemusím, tady se to skvěle vyvážilo originálními postavami a jejich nemocí. Super.

26.09.2016 5 z 5

Příliš mnoho Kateřin Příliš mnoho Kateřin John Green

Prozatím nejhorší ,,greenovka", co jsem četla (četla jsem Hvězdy nám nepřály, Papírová města a Kateřiny). Celou knížku hlavní hrdina omílá fakt, že je ,,opotřebované zázračné dítě", a že se s ním rozešlo 19 Kateřin. Žádný zázrak. Tři hvězdičky.

23.09.2016 3 z 5

Šťastně až navěky Šťastně až navěky Kiera Cass

Nádhera. Knížka nezklamala. Nádherné ilustrace i super povídky. Z povídek se mi nejvíc líbilo Miláček, Z pohledu Celesty (ikdyž je to mrcha, tak moje nejoblíbenější postava), Druhé výročí a Kde jsou teď?.

18.09.2016 5 z 5

Famfrpál v průběhu věků Famfrpál v průběhu věků Kennilworthy Whisp (p)

Přečteno za pár hodin. Knížka nezklamala a byla zajímavá. Ale já jsem prostě věrná fanynka HP. :-)

23.08.2016 5 z 5

Mé sladké šestnácté století Mé sladké šestnácté století Rachel Harris

Knížka byla dobrá, ale prostě ne dokonalá. Nic moc jsem od toho nečekala, takže jsem byla spokojená. Příjemná prázdninová oddechovka.

23.08.2016 4 z 5

Papírová města Papírová města John Green

Knížka se mi líbila. Nebyla to sice taková bomba jako Hvězdy nám nepřály, ale ono se to těžko srovnává, protože knihy jsou naprosto odlišné. V Papírových městech se mi líbilo noční dobrodružství Margo a Q, luštění stop a postavy jako Ben, Radar, Lacey a Angela. Ani s Margo ani s Quentinem jsem se úplně neztotožnila. Jinak mně trochu zamrzel konec, protože bych si přála trochu jiný, takže dohromady dávám 4*.

09.08.2016 4 z 5