Herby77 Herby77 komentáře u knih

Neviditelné kořeny Neviditelné kořeny Hynek Čapka

Velmi zdařilá kniha plná napětí a emocí, s dramatickým příběhem a překvapivými zvraty. Obě časové roviny vyprávění jsou stejně poutavé, do děje jsou šikovně zapracované známé události i málo známá fakta. Potkáme i skutečné osoby a příběh Anežky, Tomáše a Pavla na mě působil, jako by se skutečně stal.

Jazyk a hlavně dialogy přesně evokují historickou éru, ve které se odehrávají, což ještě zvyšuje pocit autenticity.

Knihou jsem nadšena a jsem moc ráda, že jsem dala na zdejší doporučení. Řadím ji k tomu nejlepšímu, co jsem za poslední roky četla.

19.02.2024 5 z 5

Osvícení Osvícení Stephen King

Kniha se mi líbila konec byl hodně napínavý,určitě knihu doporučuji přečíst,když už jsem jí přečetla tak sem se tedy koukla na film,ten mě hodně zklamal je to jen slaboučký odvárek knihy,kniha je mnohem napínavější a drsnější a lepší než film.

07.05.2014 5 z 5

Pistolník Pistolník Stephen King

Pistolník je skvělý příběh hodně se mi líbil nemohla jsem od něj odejít,přečetla jsem ho na jeden zátah za odpoledne a už se těším na další díl do kterého se hned pustím

08.05.2014 5 z 5

Moučníky sestry Anastázie Moučníky sestry Anastázie Anastazja Pustelnikova

Super kniha,výborné recepty,má to ale háček jak do knihy kouknete budete chtít pořád něco péct jsou tam moc pěkné obrázky:-))

05.09.2014

Město z kostí Město z kostí Cassandra Clare (p)

Nejdřív jsem viděla film,ten se mi líbil, potom jsem náhodou objevila že je i kniha tak jsem jí přečetla a zjistila že je lepší než film,určitě si přečtu i další díl.

12.06.2014 5 z 5

Řbitov zviřátek Řbitov zviřátek Stephen King

Tato kniha rozhodně není horor u kterého bych se bála začátek se dost vleče,místama mi vadilo zbytečné popisování nepodstatných věcí ale i přesto mě kniha celkem bavila a nemůžu říct že by nebyla napínavá, přečetla jsem jí po večerech za čtyři dny,proto jsem se rozhodla že si pořídím další kousky,určitě mě láká temná věž tak se dám do dalšího čtení,jak se jednou začne tak se nedá přestat, obdivuji mistrovu fantazii co vše dokáže vymyslet,proto mě i láká další čtení, jeho filmy mám moc ráda ale nikdy mě nenapadlo číst knihy proto to ted´hodlám napravit.
Už jsem se koukla i na film nebyl špatný ale kniha se mi líbila víc.

22.04.2014 5 z 5

Americký pitbulteriér Americký pitbulteriér F. Favorito

Když se dobře vychová nejlepší psí kamarád,je výborný hlídač,poslušný a největší mazel co jsme zatím měli,já jsem do něj blázen,je to úplně něco jiného než ostatní psi,vše hned pochopí a naučí se.

Vánoční kuchařka Vánoční kuchařka Vojtěch Artz

Pěkná kniha i recepty.

15.04.2014 5 z 5

Chléb - připravený ručně nebo v domácí pekárně Chléb - připravený ručně nebo v domácí pekárně Eric Treuillé

Krásná kniha vše přehledně napsáno,když vidíte ty krásné obrázky tak chcete hned všechno vyzkoušet,peču podle ní opravdu často.

Vaříme expres Vaříme expres Nigella Lawson

Super,jednoduché a výborné recepty,moc pěkná kniha.

14.04.2014 5 z 5

Svědkyně ohně Svědkyně ohně Lars Kepler

Mě se svědkyně líbila víc než písečný muž, od začátku to bylo celkem napínavé,vůbec mě nenapadlo kdo to byl, až když ho začaly podezřívat, takže za mě i překvapení ,měla jsem přečtené za tři dny,určitě přečtu i nějakou další knihu od této dvojice,hlavně kvůli Joonovi, kterého jsem si oblíbila.

30.08.2020 4 z 5

Chléb a domácí pekárny Chléb a domácí pekárny kolektiv autorů

Tohle je opravdu velká nádherná kniha,je v ní spousta receptů,krásné fotografie,kdo rád peče tak podle této knihy se vyřadí,já jsem z ní nadšená.

08.01.2015 5 z 5

500 nejlepších receptů lidové medicíny 500 nejlepších receptů lidové medicíny Dionýz Dugas

Výborná kniha,spousta receptů na čaje obklady tinktury sirupy,vše jednoduché recepty,bylinky dobře popsané jejich využití kdy se můžou a kdy nesmí užívat,v knize jsou i méně známé a používané byliny takže se určitě dozvíte něco nového a zajímavého.

21.07.2014

Na půl cesty do hrobu Na půl cesty do hrobu Jeaniene Frost

Kniha je super líbila se mi od začátku až do konce,příběh nenudí,přečetla jsem jí za dvě odpoledne,určitě budu číst i další díly.

29.05.2014 5 z 5

Zelená lékárna Zelená lékárna James A. Duke

Super kniha,vše dobře popsáno a vysvětleno,když potřebuji vědět jaká bylinka se na co hodí kouknu do této knihy a hned vím.

28.05.2014 5 z 5

Tři vyvolení Tři vyvolení Stephen King

Pistolník se mi hodně líbil přečetla jsem ho za jedno odpoledne,tři vyvolení mě moc nebavila ta část z letadla ale potom se příběh dobře rozjel a od knihy se těžko odcházelo,už se těším na pustiny.

19.05.2014 5 z 5

Velký snář Velký snář Dagmar Kludská

Zajímavá kniha.

Orchideje Orchideje Frank Röllke

Krásná kniha,vše dobře popsáno.

Řeznická kuchařka Řeznická kuchařka Josef Dušátko

Podle této knihy si vyrobíte vše ze zabijačky.

Dezerty a cukroví Dezerty a cukroví Mary Berry

Krásná kniha i recepty.