Henriette Henriette komentáře u knih

Olomoucký bestiář Olomoucký bestiář Vlastimil Vondruška

Jeden z lepších dílů. Napínavý, krvelačný, s trochou tajemna...Jen škoda, že autor více nevyužil potenciál podzemní spleti jeskyní Moravského krasu...

17.04.2015 4 z 5

Nejdražší dcera Nejdražší dcera Elizabeth Little

Tak já mám naopak názor zcela odlišný od předchozích. Jediné, s čím souhlasím, že se tato kniha se se Zmizelou srovnávat nedá. Je totiž mnohem lepší, než Zmizelá! Nebudete se při ní nijak bát, ale rozhodně vás pohltí, svižným textem rychle vtáhne do děje a nedokážete ji odložit. Mě byl velice sympatický americký venkov, minulost zasahující až do 19. století a postupné odhalování minulosti vlastní, i těch podivných, okolnostmi spojených rodin. Za mě naprosto vynikající kniha!

07.04.2015 5 z 5

Obětina Obětina Sharon J. Bolton

Výborný thriller. Dlouho jsem nečetla nic s takovým nadšením. Obsah bude bližší ženám, ale napětí potěší i muže.

08.12.2014 5 z 5

Manželovo tajemství Manželovo tajemství Liane Moriarty

Po pomalém rozjezdu se to ukázalo jako velmi příjemný společenský román. Ne, že bych takové věci chtěla číst pořád - po pravdě, čekala jsem něco úúúúplně jiného, ale nakonec mě kniha přesvědčila, že za ty 4 hvězdičky stojí.

16.11.2014 4 z 5

Bílé kosti Bílé kosti Graham Masterton

Skvělý detektivní thriller, který vás od počátku polapí a nejde jej odložit. Ovšem ten konec.... Co je to pro Krista Pána za nápad? :(((

05.11.2014 4 z 5

Vykupitel duší Vykupitel duší Iveta Pačutová

Zcela jiné, než to, co běžně čtu. Velmi dramatické, neromantické a poutavé. Nádherný román!

29.10.2014 5 z 5

Tajemství letního odpoledne Tajemství letního odpoledne Kate Morton

Kate nezklamala a opět dokázala, že umí napsat krásný poutavý román, kterým se prolíná několik časových období a několik lidských životů. Opět sledujeme životní příběh několika žen, které jsou spjaté pokravním poutem, či ńenadálou životní situací. Ač se od počátku zdá, že je naprosto jasné, proč se udály některé situace, autorka dokázala, že je mistrem klamu. Opět si šokující odhalení ponechala až na samý konec příběhu. Hvězdička dolů je za místy nudné pasáže a za to, že onen šok nebyl tak dokonalý, jako v Domu u jezera.

13.10.2014 4 z 5

Vraždy s monogramem Vraždy s monogramem Sophie Hannah

Velmi vydařená detektivka s místy až příliš zašmodrchanou a bohužel také trochu nezáživnou zápletkou. Neustále omílané různé varianty téhož případu mě časem začaly nudit, stejně jako důraz kladený na malé šedé buňky... zkrátka všeho moc škodí. Fakt je, že Agatha Christie by zvládla podobný příběh na menším počtu stran a s větší gradací. Jako první pokus o návrat slavného detektiva se mi však knížka líbila. Poirot byl trochu víc televizní, než knižní, ale celkově charakter, myšlení i mluvu autorka vystihla na výbornou.

01.10.2014 4 z 5

Malý vetřelec Malý vetřelec Sarah Waters

Naprosto dokonalá knížka. Nejlepší od Watersové a možná i nejlepší z těch, co jsem kdy četla. Dokonalá harmonie rozpadajícího se sídla, upadající šlechtické rodiny, kde jeden člen po druhém pomalu propadají šílenství a nevysvětlitelné duchařské záhady. Vše vyprávěno venkovským, trochu vlezlým doktorem. Duchařina však nepřechází v nevkusný "americký" horor, nýbrž je velmi seriózně dávkována, čtenáře mrazí a udržuje v napětí až do poslední řádky.

11.09.2014 5 z 5

Princezna Alžběta Princezna Alžběta Alison Weir

Skvěle koncipovaný román vystavěný na skutečných historických faktech, ale i spekulacích, které autorka vysvětluje a přiznává v doslovu.

05.06.2014 5 z 5

Nepříjemně blízko Nepříjemně blízko Linwood Barclay

Naprosto skvělá knížka, od které jsem neočekávala mnoho (koupila jsem ji v levných knihách asi za 19Kč) ale která mi naprosto vyrazila dech. Výborně napsaná, napínavá, neprohlédnutelná.... až na posledních asi 40stran kdy mi došlo kdo je vrah o trochu dříve než Jimovi. :)

25.04.2014 4 z 5

Temné kouty Temné kouty Gillian Flynn

Zajímavá zápletka, dobře načasované odhalování příčin, ale nějak mě tahle kniha nechytla. Neděsila mě, ani moc nenapínala... Nic, co by mě nutilo číst dál a dál... snad jen to, že jsem chtěla vědět, kdo to udělal a zda je můj odhad správný, ale spíše jsem se ke čtení nutila... Ani šokující odhalení jako ve Zmizelé se nekonalo... :(

21.02.2014 3 z 5

Katedrála moře Katedrála moře Ildefonso Falcones

Kniha postihla vše, co je typické pro 14. století - stavba katedrály, právo první noci, Židé, inkvizice... Krásné a poutavé. Přestože rozjezd byl pomalejší, knížka měla složitý, ale krásný děj. Vyhovoaly mi prudké zvraty v životech hlavních hrdinů, kdy však negativní situace netrvaly vždy moc dlouho. Jsem ráda, že jsem knížku četla a určitě si to ještě někdy zopakuji.

14.11.2013 5 z 5

Havraní dvůr Havraní dvůr Viktorie Veselá

Havraní dvůr je sice určen pro mladší čtenářky, ale i mně se moc líbil. Nejvíc mě okouzlilo tajemné prostředí kláštěra, ve kterém panuje temné tajemství. Napsán je sice jednoduše, takže pro ty, co milují dlouhé popisy a podrobné propracování, tato kniha úplně nebude, ale pro mladší čtenářky je ideální. Knížka se dá přečíst za jeden večer a mě bylo moc líto, když skončila. Pokud si chcete odpočinout u knihy opředené tajemstvím, kde klíčí závist a zrada, stejně jako hluboké přátelství, pak je Havraní dvůr ten pravý.

11.01.2023 5 z 5

Ďábel z Frejštejna Ďábel z Frejštejna Martina Novotná

Ďábel z Frejštejna je podle mě opravdu velmi podařený historický román a autorka má výborně našlápnuto k dalším dílům, na které se už teď opravdu moc těším. Pokud očekáváte, že vás vtáhne do děje takovým způsobem, že si budete sami lámat hlavu s tím, kdo je viníkem, máte se na co těšit. Toto se autorce podařilo na výbornou. Postavy se vám dostanou pod kůži a vy s nimi budete prožívat každičký krok, který může být občas i dost nebezpečný. Co už se podařilo trochu méně – alespoň podle mě – je zakamuflování viníka. Od začátku jsem totiž tušila, o koho jde a všechno, co se dělo, k tomu směřovalo. Autorka sice nabídla i pár jiných možných pachatelů, ale jejich vina nebyla příliš zřetelná. Stejně jsem měla v pachateli jasno. Nevím, možná je to individuální a vy viníka tak rychle neodhalíte. Na druhou stranu třeba Naďa Horáková ve svých detektivkách – tedy alespoň těch historických – viníka také hned neprozradí. V každém případě se kniha výborně četla, prostředí mi bylo velmi sympatické – téměř celá se odehrává na jednom středověkém hradu. A zkrátka mám novou úžasnou autorku historických detektivek z českého prostředí, a to není zrovna málo.

23.03.2021 4 z 5

Půlnoční modř Půlnoční modř Simone van der Vlugt

Nádherný historický román z uměleckého prostředí renesančního Holandska.

08.12.2017 5 z 5

Skrýš na konci útesu Skrýš na konci útesu Laura Walden

Moc pěkný román s napínavou zápletkou.

18.07.2016 4 z 5

Příslib naděje Příslib naděje Tamara McKinley

Velmi poutavý román. Na konci mě mrazilo!

18.07.2016 4 z 5

Poslední modlitba Poslední modlitba Veronika Černucká

Zatím nejlepší Tara, kterou jsem četla. Autorka se knihu od knihy zlepšuje a její inteligentní humor, který přenáší na čtenáře prostřednictvím Tary, mě neskutečně baví. Jen tak dál! Zápletka je skvělá, trochu jsem se ztrácela v postavách z vesnice a vraha jsem si spíše tipla, než uhodla. Souvislosti už jsem však dohromady nedala. Takže fakt super!

24.02.2016 5 z 5

London Road London Road Samantha Young

moje druhé setkání s erotickým románem. První byly odstíny a ty jsem fakt odpískala - děs. Tohle mělo hlavu i patu, hrdinka nebyla žádná nána, i když se to zpočátku zdálo, mělo to smysluplný děj i když místy trochu moc natažený. Erotika nic extra, myslím, že taková Beatrice Small je na tom mnohonásobně lépe. Ale kvůli té jsem to nečetla. Takže za mě super a pokud seženu další díly, půjdu do nich. :)

28.08.2015 4 z 5