Henriette Henriette komentáře u knih

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Šikmý kostel je naprosto bravurně sepsaný příběh jedné rodiny, která žila ve staré Karwiné na přelomu 19. a 20. století. S hlavními postavami poznáváme život na vsi i ve městě, chudobu i snahu o lepší život. Především však dřinu, zklamání, bolest... V románu nechybí láska, vzdor, vypočítavost, obětavost, zkrátka vše, co má dobrá kniha mít. Nechybí ani velká výpovědní hodnota, protože autorka si dala velice záležet na rešerších a historických podkladech, včetně rozhovorů s pamětníky. Za mě rozhodně nejlepší kniha roku 2020 a aspirantka na cenu Magnesia Litera!

06.03.2020

Korálky z klokočí Korálky z klokočí Naďa Horáková

Tohle bylo opravdu famózní, skvělé a prostě – uau! Normálně takové superlativy do recenzí nepíšu, ale tady nemohu jinak. Korálky z klokočí mě nadchly snad nejvíc z autorčiných knih, a to jsem četla už skoro všechny. Rovnat se jim snad může ještě Hrob 13. panny, ale ani ten neměl tak dokonalou atmosféru. Tady mě učarovala ves Klokočí, stará kaplička sv. Rosalie, příběh točící se kolem čarodějnictví i vztahy mezi rodinami ve vsi, které se proplétaly složitě po celé roky.

17.12.2020 5 z 5

Krajina nočních jezdců Krajina nočních jezdců František Niedl

Pro ty, co v knížce očekávaly nostasgické vzpomínání a neustálé připomínání Hynkových předchozích příběhů, určitě splnila očekávání. Od pana Niedla už známe ale více a proto pro mě byla knížka zklamáním. Málo dynamická, nic nového, zdá se, že šarvátky se točí stále dokola...

27.04.2015 3 z 5

Zmizelá Zmizelá Gillian Flynn

Fascinující kniha, u které jsem zapomínala překvapením zavírat pusu. Skvělá kniha, dokonale psychologicky vykreslené postavy. Autorka si hraje nejen s hlavními hrdiny, ale především se čtenářem, kterého dlouhou dobu úspěšně vodí za nos. Super!

07.12.2013 4 z 5

Panenka Panenka Věra Kadlecová

Skvěle napsaný psychologický román o ženě, která využila příležitosti, zamilovala se a podlehla klamu a drogám.

22.03.2018 5 z 5

Dcera sněhu Dcera sněhu Eowyn Ivey

Překrásná kniha. Věděla jsem z ohlasů a z recenzí, že se jedná o silný příběh. Ale kromě toho to bylo neuvěřitelně poetické a napínavé čtení. Myslím, že se knížka zařadí mezi to málo, ke kterým se vracím a ráda si je znova přečtu.

07.02.2015 5 z 5

Báječný krámek s čokoládou Báječný krámek s čokoládou Jenny Colgan

Říkám si, kdy naposledy jsem hodinu po dočtení seděla a přemýšlela nad dějem? Kdy jsem si přehrávala v hlavě jednotlivé události? Kdy jsem se nad knihou hlasitě zasmála a kdy si nad ní upřímně poplakala? Nyní ano! Opravdu krásný příběh, ve kterém se střídá až snová romantika s velmi drsnou realitou. A k tomu ta rozkošná čokoláda... Nádherná kniha, která mě hluboce zasáhla a ke které se ještě určitě v budoucnu vrátím.

18.10.2014 5 z 5

Panský dům Panský dům Anne Jacobs

Nádherný román. Četla jsem román z tohoto období poprvé, ale opravdu mě chytl. Zpočátku měl trochu pomalý rozjezd, ale pak mě úplně pohltil. Doufám, že druhý díl vyjde co nejdříve.

04.12.2017 5 z 5

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Konečně po dlouhé době pětihvězdičková kniha. Nádherná, poutavá. Kniha která vás naprosto dostane!

27.02.2014 5 z 5

Naše heslo Apokalypsa Naše heslo Apokalypsa Veronika Černucká

Knihu jsem měla možnost číst na recenzi ještě před vydáním. Můsím uznat, že je to velice povedený detektivní příběh, kde autor komunikuje se čtenářem, ptá se ho a pobídí k mozkové aktivitě, aby jen pasivně nečetl, ale aby zapojil své mozkové závity a vypátral vraha společně s hlavní hrdinkou Tarou. Já jsem uhádla... :)

15.02.2014

Pošli svíci po řece Pošli svíci po řece Vlaďka Sacká

Od knihy jsem očekávala lehký románek a exotické cestování. dostala jsem však silný příběh dvou lidí, kteří to nemají v životě jednoduché a dokážou se postavit nespravedlnosti osudu i společnosti.

05.08.2022 5 z 5

Lastočka Lastočka Jitka Závodná

Výborně vystavěný příběh z doby, o kterou se příliš nezajímám a nejspíš bych ani po takové knize sama nesáhla. Protože ji však napsala právě paní Závodná a já vím, že ona psát opravdu umí, neodolala jsem. Udělala jsem dobře. Tato kniha mě dostala na kolena. Prožívala jsem s hlavními hrdiny všechny komplikace a strasti, které jim přinášel do životů komunistický režim. Často jsem byla vzteky bez sebe a cítila bezmoc, v níž se hrdinové ocitli. Emoce ve mě vřely a občas se dostaly na povrch v nějaké té slze. Málokdy se stane, že příběh takto prožívám. Právě emoce jsou pro mě známkou skvělé knihy! Lastočka splnila má očekávání nadmíru. Navíc vytříbený autorský styl byl opět naprosto skvostný. Těším se, až paní Závodná napíše zase něco nového. Doufám, že brzy.

09.01.2022 5 z 5

Tvůrce českých moří Tvůrce českých moří Jiří Dobrylovský

Vynikající historický román, který staví na skutečných historických faktech a ve kterém poznáte Jakuba Krčína jako tvůrce i jako člověka s city a duší.

02.09.2020 4 z 5

Světlonoška Světlonoška Terezie Theimerová

Podobnou knihu jsem nikdy nečetla. Je psána především jako román. Příběh o ženě - Ditě, která je terapeutka a psycholožka. Sledujeme její práci i soukromý život a propadáme se do něj stále hlouběji. Světlonoška je napsána s takovou lehkostí, až se to zdá neuvěřitelné. Začtete se okamžitě. A bude hodně těžké knihu odložit. Já jsem to nedokázala. Četla jsem pořád a pořád, dokud jsem ji nedočetla. A při tom jsem si přála, aby mi vydržela co nejdéle!

16.12.2018 5 z 5

Prahu rdousí strach (dvojkniha 1. a 2. díl) Prahu rdousí strach (dvojkniha 1. a 2. díl) Jan Bauer

Kniha se mi opravdu hodně líbila. bavila mě, atmosféra byla skvělá a ve středověké Praze Václava IV. se mi u pana Bauera opravdu líbilo. :) Více v mé recenzi...

18.04.2018 5 z 5

Temné hlubiny Temné hlubiny Robert Bryndza

Zatím nejlepší z celé trilogie.

04.12.2017 5 z 5

Bílá žena Bílá žena Barbara Wood

Krásný romantický příběh z netradičního prostředí Havaje. Děj plyne poklidně, tak, jak historické události napovídají. Najdeme zde lásku, nenávist i boj za udržení tradic. Trochu mi vadilo oddělení jednotlivých částí, neboť jsem ze začátku nechápala, kam se nám v příběhu ztratila Emily, ale posléze jsem pochopila a knížka se mi opravdu moc líbila.

22.08.2015 4 z 5

Andělé strážní Andělé strážní Kristina Ohlsson

Zatím nejlepší díl, který jsem od autorky četla. Dokonalá zápletka, téma spisovatelky dětských knížek i osobní propletenec se všemi vyšetřovateli...

31.05.2015 5 z 5

Mořeplavec Mořeplavec Diana Gabaldon

Zatím nejlepší díl. Dobrodružný, část na moři mě bavila nejvíce. Těším se na další díl.

17.05.2015 5 z 5

Mrtvá šelma Mrtvá šelma Jiří W. Procházka

Zatraceně dobrá detektivka. Z počátku jsem měla trochu strach, aby z toho nebyl další kýč na motivy Dana Browna, ale překvapení bylo velmi příjemné. Hodně dobré a opravdu dobře napsané!!!

23.04.2015 4 z 5