Hellsbells Hellsbells komentáře u knih

Listopád Listopád Alena Mornštajnová

Od Aleny Mornštajnové jsem četla všechny knihy, za mě tato nejslabší. Příběh se hrozně vlekl, do čtení jsem se musela nutit.

14.08.2023 2 z 5

Hora mezi námi Hora mezi námi Charles Martin

Byl by to krásný příběh, kdyby nebyl tak strašně utahaný. Výňatek toho, co se mi líbilo, co mě fakt bavilo, by se vešel na 100 stran

06.04.2018 3 z 5

Dva proti Říši Dva proti Říši Jiří Šulc

Skvělá knížka, bavila mě od začátku do konce, i když jsem příběh znala, po celou dobu jsem byla napnutá jak to bude pokračovat.

13.01.2018 5 z 5

Zrádci Zrádci Jiří Šulc

Další skvost od toho autora. Pan Šulc prostě psát umí, a to bez debaty. Musím říct, že knížka se mi těžko četla, což není chybou knihy, spíš tím, že jsem žena a některým věcem a termínům v knize tolik nerozumím :-D přesto musím říct, že se mi moc líbila. Sama žiji na území bývalých Sudet, každoročně si připomínáme památku padlých četníků, takže mi hodně pomohla pochopit všechny události, které 2. sv. válce předcházely a které následovaly.

07.12.2018 5 z 5

Návrat Krále Šumavy Návrat Krále Šumavy David Jan Žák

Krásný příběh, který vás chytne za srdce. Není nic, co by šlo knize vytknout. Pana Hasila jsem až do přečtení knihy vůbec neznala, ale ať si říká kdo chce, co chce, pro mě je za to co dělal, hrdina s velkým H. Je fajn vědět, že i v té zlé době, se našlo pár lidí, kteří se nechovali jako ovce a šli proti proudu

19.06.2018 5 z 5

Bílá Masajka Bílá Masajka Corinne Hofmann

Noo, tak nějak nevim co si o tom myslet. Žádný literární skvost to není. Jak už tu někdo psal, vadily mi pasáže, které se neustále opakovaly... věčně rozbité auto, pořád nějaké nemoci... A hlavní hrdinka mi strašně lezla na nervy, už od začátku příběhu jsem si říkala: "no to si dělá srandu", "pane bože, ta je ale blbá".... :-D pro mě naprosto nepochopitelné jednání...vzdát se života v civilizaci a žít někde v boudě na zemi, koupat se v řece, nevědět, jestli budu mít další dny co do huby... jediné co se mi na knize asi líbilo, byl náhled do života masajů, jejich kultury a zvyků.

12.03.2018 3 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Krásná knížka, dobře napsaná, poutavý příběh... Ale určitě nemůžu říct, že by to byla nejlepší knížka, kterou jsem kdy četla... Pokud někdo něco takového napsal, pak si o něm myslím, že o druhé světové válce toho moc nepřečetl. Mě daleko víc zasáhly knížky od lidí, kteří např. Osvětim nebo jiné koncentrační tábory přežili

04.10.2017 4 z 5

Osmnáct pod nulou Osmnáct pod nulou Stefan Ahnhem

Moje první knížka od tohoto autora a určitě ne poslední. Za mě velké WAU !! Příběh se mi hodně líbil, krátké kapitoly mi maximálně vyhovovaly, jen bych ubrala množství osob, těch bylo až moc, kolikrát jsem neměla tucha o kom je vlastně řeč (hlavně na začátku knihy), až na konci kapitoly mi to došlo, takže jsem jí četla znovu. Ale jinak nemám co vytknout a doporučuji! Těším se na pokračování

07.06.2019 5 z 5

Vánoce v Paříži Vánoce v Paříži Mandy Baggot

K této knize jsem se dostala jen díky čtenářské výzvě, jinak bych ji asi nečetla. Tento žánr nevyhledávám, ale číst se to dalo. Jak už tu bylo řečeno několikrát, ideál na dlouhé zimní večery
Co mě neuvěřitelně vytáčelo, bylo množství chyb v této knize. Ten kdo odpovídá za její korekturu by se měl zastydět, omlátila bych mu knížku o hlavu.. Třeba "mejkap" jsem snad ještě takhle napsaný neviděla

08.01.2019 3 z 5

Krvavé jahody Krvavé jahody Jiří S. Kupka (p)

Hodně silná knížka. Určitě stojí za přečtení. Rozhodně by se měla zařadit mezi povinnou četbu ve školách. Po přečtení si člověk přehodnotí celý svůj život a je rád za to co má a v jaké době žije.

04.09.2017 5 z 5

Fotograf z Osvětimi Fotograf z Osvětimi Maurizio Onnis

Skvělá kniha, čte se jedním dechem.

20.08.2017 4 z 5

Krejčí z Osvětimi Krejčí z Osvětimi Martin Greenfield

A mně se naopak knížka líbila moc! Ani mi nevadilo, že větší část kníhy vypráví o životě po válce. Ne všechny knihy o holocaustu musí nutně od začátku do konce popisovat zvěrstva, která se děla. Hodně mě zahřálo u srdce, že člověk, který si tím vším přošel, co všechno zažil a o co přišel, nebyl natolik zlomený a měl sílu bojovat a vybudovat si tak perfektní život a myslím si, že na sebe může být právem pyšný. Je jasným příkladem toho, jací Židé jsou, že to nejsou podlidi, jak si Němci mysleli

07.07.2019 5 z 5

Tma Tma Jozef Karika

První půlka mě teda vůbec nebavila, přišlo mi to hrozně utahané. Až po půlce se to prolomilo a začlo se něco dít.

18.04.2019 3 z 5

Mně se knížka moc líbí, stejně tak i seriál, ke kterému se ráda vracím. Pan Zindulka s paní Růžičkovou, jsou prostě nezapomenutelní.

22.10.2018 5 z 5

Zlomení andělé Zlomení andělé Gemma Liviero

Úžasná knížka, která vás pohltí hned od prvních stran a pustí až na konci :-)

08.05.2018 5 z 5

Pekařova dcera Pekařova dcera Sarah McCoy

Krásná knížka s krásným příběhem :-)

20.02.2018 5 z 5

Jako kus masa! Jako kus masa! Josef Strauss

Hodně drsná knížka, při které vás bude zaručeně mrazit.

23.08.2017 5 z 5

Narodili se, aby přežili Narodili se, aby přežili Wendy Holden

Krásná knížka, jen tak na ní nezapomenu, něco z ní ve mně pořád doznívá. Nemohla jsem se od ní odtrhnout, ale pro samé slzy jsem nedokázala pokračovat, takže jsem musela dávat časté pauzy, abych se vzpamatovala

07.08.2017 5 z 5

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Mě kniha až tak nenadchla, na to jaký měla ohlas jsem čekala asi víc. Strašně dlouho jsem čekala, až mě čtení chytne, stalo se to pár stránek před koncem, bohužel...

07.08.2017 2 z 5