hellena1523 hellena1523 komentáře u knih

Třetí hrob přímo před nosem Třetí hrob přímo před nosem Darynda Jones

Příběh sám o sobě s přibývajícími díly - celkem pochopitelně - trochu ztrácí...je to vlastně pořád to samé dokola, milostná "aférka" mezi Charley a tím sex-machinem Reyesem je poněkud pubertální, stejně jako některé myšlenkové pochody hlavní hrdinky. Ale velkým pozitivem této série je fakt, že je to pořád stejně vtipný a "nápisy na tričko" jsou vážně geniální!

I když detektivní zápletka nebyla nijak originální, byla dobrá.

Zcela upřímně přiznávám, že bych do knihy určitě neinvestovala. Bohatě stačí přečíst jednou, tudíž pro mě zbytečná investice, nicméně když potkám v knihovně další díly, pravděpodobně je tam nenechám.

03.03.2017 3 z 5

Dokonalý cizinec Dokonalý cizinec Renée Knight

Tuto knihu je pro mne těžké hodnotit...

Pokud jde o příběh samotný, tak ten mi přijde super! Vzhledem k připodobňování ke Zmizelé či Dívce ve vlaku mě onen "wow moment" zas tolik nepřekvapil, ale i tak příběh považuji za nejsilnější stránku. A oproti Zmizelé, která je napsaná vůbec jak pro mentálně retardované čtenáře, kteří si neumí představit ani to, jaké zvuky se ozývají z kuchyně, když v ní někdo připravuje snídani, to aspoň nebylo tak rozplizlé.

Jenže pak jsou tu ty další věci, které nelze opomenout, a které při hodnocení knihy musím vzít v úvahu.

1.) Střídání pohledů...někomu vyhovuje, někomu nevadí, mně vyloženě vytáčí! Příběh to možná obohacuje v tom, že čtenář lépe chápe motivace postav, ale celkově to působí neskutečně zmatečně.

2.) Střídání času
Na tom bych neviděla nic tak špatného, ba naopak tenhle nástroj považuji za jeden z těch, které příběhy oživují, ale ve spojení s prvním bodem to byl další otravný prvek.

3.) Přítomný čas
Dobře, je můj soukromý problém, že mi vadí knihy psané v přítomném čase, jelikož jsem konzerva odrostlá na klasické literatuře, ve které tenhle stupidní způsob vyprávění příběhu nenajdete. Ale ani tentokrát to nemůžu opomenout, protože byla místa v knize, která se mi četla lépe a bylo to právě proto, že se autorka zřejmě zapomněla a psala v čase minulém. ¨

4.) Nečtivá
Souvisí pochopitelně se všemi předchozími body...Fakt se nečetla dobře. Jedná se o současnou brakovou literaturu. Bože, když si chci u knihy odpočinout, což očekávám od tzv. bestsellerů, tak ale ne s tím, že se musím soustředit víc, než na odbornou literaturu. Nemyslím si, že bych měla problém s chápáním děje, ale právě proto, jakým stylem je kniha napsaná, jak pro mne působila nekonzistentně, bylo i nepříjemné ji číst.

5.) Postavy
Psát každou kapitolu z pohledu jiné postavy...to není zaručený způsob, jak vytvořit charakter postavy. Považuji to za snahu autorky, která ale nějak nevyšla. Postavy totiž působily jaksi...nedotaženě..ploše. Bylo těžší si je představit jako reálné osoby, což mi logicky vadí. Knihy čtu proto, že si u nich odpočinu, odreaguju se a mám možnost dostat se tímto způsobem do jiného světa, do jiné rodiny, prožít jiné životy atd. Když jsou postavy ale špatně napsané, zážitek z knihy je poloviční.

S přihlédnutím ke všemu výše uvedenému, je mi líto, ale nemůžu hodnotit lépe.

25.02.2017 2 z 5

Ódinovo dítě Ódinovo dítě Siri Pettersen

Zpočátku bylo dost těžké se začíst. Později to nebylo o moc lepší, ale dalo se to. Pro mne byla kniha velkým zklamáním. Navnadila mne obálka a řada pozitivních komentářů. A slibovaná mytologie, které v knize ale bylo takové minimum, že bych to možná do anotace raději ani necpala. Postavy mi přišly poněkud ploché.

Jednoduše řečeno: NEURAZÍ - NENADCHNE...Bez pozlátka prostě průměr.

25.02.2017 3 z 5

Kočičí host Kočičí host Takaši Hiraide

Dle hodnocení zde i zezadu na obálce jsem očekávala trochu víc...Kniha není špatná. Je to takový hezký příběh. Dokonce bych se nebála označení poezie v próze. Že by mě ale uchvátila natolik, abych se k ní ještě někdy vrátila, to ne. Zkrátka hezký průměr, pokud člověk nemá náladu na nic napínavého či příliš emotivního.

25.02.2017 3 z 5

Obr Dobr Obr Dobr Roald Dahl

Moc milý příběh a způsob vyjadřování obra Dobra mě, stejně jako řadu jiných, dostal. Moc hezká dětská knížka.

25.02.2017 4 z 5

Umění ptát se -- v koučování, poradenství a systematické terapii Umění ptát se -- v koučování, poradenství a systematické terapii Carmen Kindel-Beilfuss

Téma je zpracováno hodně ze široka, ale oceňuji množství konkrétních příkladů a spousty docela zajímavých otázek, které - myslím si - v praxi pravděpodobně využiju.

25.02.2017 4 z 5

Odvrácená tvář lásky Odvrácená tvář lásky Colleen Hoover

Autorčin styl psaní mi vyhovuje, což jsem zjistila již četbou předchozích titulů. Nicméně tentokrát mě vyloženě štvalo zarovnání textu na střed při návratu do minulosti + otřesný přítomný čas. Nevím, co to je za pitomý nešvar současných (psal snad Dostojevský, Flaubert nebo Hugo v přítomném čase?!) autorů, ale je to otravné!!!
Jinak hezký příběh.

17.02.2017 3 z 5

Způsob bytí Způsob bytí Carl Ransom Rogers

Upřímně řečeno, přínosná pro mne byla především část zabývající se empatií...Zdálo se mi, že ostatní texty omílaly dokola tytéž myšlenky...Ani zdaleka netvrdím, že by publikace nebyla přínosem, jen si nejsem jistá, zda byly eseje vhodně zvoleny. Možné ale je, že někdo, kdo v publikaci hledá něco jiného (než jsem hledala já) bude nadšený a absolutně spokojený. Já jsem se musela prokousat třemi stovkami stránek ne zas až tak zajímavých textů kvůli 60 stranám toho, co mi opravdu něco dalo, co jsem potřebovala...ale tak už to s odbornými publikacemi bývá. Nicméně na plný počet * už to není.

17.02.2017 3 z 5

Zázračná metoda Zázračná metoda Insoo Kim Berg

Velmi čtivě napsaná publikace, líbilo se mi množství příkladů, a to nejen kazuistik, ale také příklady z pop-kultury (např. filmy, seriály). Jak se píše v úvodu, kniha není určena jen a pouze těm, kteří mají problém s alkoholem, nebo těm, kteří chtějí někomu, kdo má problém s alkoholem, pomoci. Myslím, že je to fajn příručka pro každého, kdo se věnuje pomoci či motivování druhého člověka.

17.02.2017 4 z 5

Těžká hodina Těžká hodina Jiří Wolker

Velmi, velmi smutné básně...ale krásné...

Cesta třešňových květů Cesta třešňových květů Miki Sakamoto

Japonská kultura je pro mě neskutečně přitažlivá a z toho důvodu nemůžu dát méně hvězdiček. Příběh jako takový nijak zvlášť atraktivní není, ale ta spooousta informací o japonské historii a kultuře je okouzlující! A krátký historický přehled na konci některých kapitol nebyl ani příliš strohý, ani rozplizlý - zkrátka tak akorát!
Kniha byla docela čtivá.

15.02.2017 4 z 5

Život v harmonii : 9 principů k vytvoření návyků, které souzní s vaší touhou Život v harmonii : 9 principů k vytvoření návyků, které souzní s vaší touhou Wayne W. Dyer

Sebekoučovací knížky a všechny ty duchovní pravdy zkrátka nejsou šálek mého čaje. Přesto to pořád zkouším a věřím, že jednou na nějakou vážně dobrou knihu narazím. No, takhle to nebyla.

15.02.2017 1 z 5

Skandál století Skandál století Vladimír Přibský (p)

Na historickou literaturu příliš nejsem, ale ty naše rukopisy, to je prostě něco, co přitahuje mou pozornost od chvíle, kdy jsem o nich slyšela poprvé, takže jsem si tuto knihu nemohla nechat ujít. A dobře jsem udělala, příjemný nový pohled.

Růžový hotel Růžový hotel Anna Stothard

Snadno se četlo, ale také na knihu po dočtení snadno zapomenete. Oddechovka na letní dovolenou, nebo víkend u českého rybníku dobrý, ale nic převratného.

15.02.2017 2 z 5

Tentokrát to vyjde! Tentokrát to vyjde! Gilles Legardinier

Letní, snadno zapomenutelná oddychovka...

15.02.2017 2 z 5

Indiáni Jižní Ameriky Indiáni Jižní Ameriky Alberto Vojtěch Frič

Příjemná etnografie :-)

15.02.2017 5 z 5

Diagnózy času: Český a slovenský poválečný film Diagnózy času: Český a slovenský poválečný film Jan Lukeš

Pro rozšíření obzoru, nebo získání pár zajímavostí fajn, ale jinak...zázrak nečekejte...

15.02.2017 1 z 5

Jak být neodolatelná pro každého muže Jak být neodolatelná pro každého muže Marie Forleo

Další z plejády zbytečných knih...

Proměna Mary Dyerové Proměna Mary Dyerové Michelle Hodkin

Po prvním dílu jsem se těšila na pokračování a musím říct, že zůstávám nadšená. Je pravda, že pasáže z minulosti (Indie) na mě působily nepatrně rušivě, ale byly napsány velmi sugestivně (jako bych se ocitla na témže místě a cítila působení tamních podmínek podnebí na své vlastní tělo). Závěr opravdu překvapivý!!!

Prozření Mary Dyerové Prozření Mary Dyerové Michelle Hodkin

Kniha se skvěle čte a příběh mi připadá vcelku neotřelý. Mara mě vážně baví. A vlastně všechny postavy jsou bezvadně zpracované. Jsem velmi spokojená!