Hedwik Hedwik komentáře u knih

Hana Hana Alena Mornštajnová

Zajímavě napsaná kniha. Osobně takové téma nemám moc rád, ale dal jsem na doporučení a nelituji. Kniha mě vzala za srdce a přinutila opět začít více číst.

01.09.2019 5 z 5

Vražda v Orient-expresu Vražda v Orient-expresu Agatha Christie

Klasika, která by neměla nikomu utéci. Ač příběh znám, hltal jsem jej jedním dechem.

18.02.2021 4 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Koukám, že tady budu asi jediný mužský, který knihu četl :) Musím říci, že jsem knihu přečetl na dovolené a to jedním dechem. O klasickou červenou knihovnu se nejedná a možná, že bych dal méně hvězdiček, ale námět pojednává s velmi citlivým tématem a i chlap by měl přijmout tento žánr. Ve výsledku...ano kniha mě bavila, osud velmi smutný, buhví kolik takových lidí na světě žije a chce žít.

06.10.2016 4 z 5

Dvacet tisíc mil pod mořem Dvacet tisíc mil pod mořem Jules Verne

Take jsem knihu zacal cist, kdyz jsem byl maly, ale nedocetl a jsem za to rad neb jsem si ji precetl az nyni, kdy jsem starsi a uzil jsem si kazdou stranku. Verneovka do kazde knihovny !

29.05.2013 5 z 5

Život a doba Skrblíka McKváka Život a doba Skrblíka McKváka Don Rosa

Úžasný komiks, který předčil veškerá má očekávání. Kniha je velice pěkně napsána a ilustrována. Osvětluje čtenáři osobu Skrblíka, ukazuje nám a vysvětluje jak Skrblík přišel k cylindru, šatům, brýlím a samozřejmě jak byl vybudován majestátní trezor. U knihy jsem se nasmál. Kniha může být jak pro malé, tak pro velké i když velkým čtenářům budou nejspíše docházet některé souvislosti a bude si příběhy více užívat. Za mě veliká paráda :)

30.07.2018 5 z 5

Kladivo na čarodějnice Kladivo na čarodějnice Václav Kaplický

Skvěle napsané, vypjatější a zároveň děsivější knihu jsem snad nečetl. Byl jsem absolutně zatáhnut do děje knížky, prožíval jsem se všemi hrdiny jejich osudy. Měl jsem chuť křičet, měl jsem chuť se zastávat nespravedlivých a otevírat oči ostatním. Mrazí mně ještě teď.

27.05.2013 5 z 5

Tulák po hvězdách Tulák po hvězdách Jack London

Jak nebyt zlomen, hltam a doporucuji.

22.05.2013 5 z 5

Farma zvířat Farma zvířat George Orwell (p)

Další kniha, která by neměla chybět v každé domácí knihovně.

Nikdo to tu nepřežije Nikdo to tu nepřežije Jerry Hopkins

Doporucuji knihu cist pri pustenych The Doors, umocnuje to zazitek na druhou.

Svědectví o životě v KLDR Svědectví o životě v KLDR Nina Špitálníková

Smutné, nelidské … nechápu :(

27.12.2021 5 z 5

Naslouchač Naslouchač Petra Stehlíková

Velmi hezká kniha s chytrou myšlenkou. Pár věcí jsem v knize postrádal a během čtení jsem doufal, že už, už, dojde k rozuzlení, ale ono ne. Má to snad být příprava pro druhý díl? Však kniha se četla sama, díky.

27.11.2016 4 z 5

Dědeček automobil Dědeček automobil Adolf Branald

Velice pusobiva a ctiva kniha, ktera by nemela chybet v zadne knihovnicce automobiloveho a motocykloveho nadsence. Trochu mi dojem kazil az zaver knihy, dokazal bych si predstavit o fous jinaci konec, ale respektuji pana spisovatele a urcite bych knihu doporucil k precteni. Nadech starych casu z knihy primo pristi a o zadne takove knize jsem dosud neslysel, ktera by tak hezky popisovala technickou historii.

08.11.2013 4 z 5

Zelená míle Zelená míle Stephen King

Neskutecne, veliky prozitek od zacatku az do konce. Mel jsem pocit, ze sedim vedle Coffeyho na kavalci v cele a nebo, ze stojim pred dozorcim stolem a jsem bezprostrednim svedkem toho vseho. Pribeh, ktery je velice zive napsan. Vim, ze se budu opakovat, ale neskutecne, tleskam!

30.09.2013 5 z 5

Plachetnicí kolem světa pro pírko tučňáka Plachetnicí kolem světa pro pírko tučňáka Rudolf Krautschneider

Po první knize od Rudy mořeplavce jsem si musel přečíst další knihu. Pan mořeplavec nezklamal a i když stále netoužím vyrazit na moře, díky jeho vyprávěním jsem měl pocit, že stojím vedle něho na můstku a pomáhám jemu a kamarádům odstraňovat kamna z kajuty. Je mi jasné, že u této knihy nezůstu a brzy se vrhnu na další.

10.06.2018 5 z 5

Lovec králíků Lovec králíků Lars Kepler

Po nějaké době jsem se vrátil k tomuto žánru, k tomuto autorovi a i když je kniha napsaná ve velmi poutavém stylu, jak jinak :) tak si z ní nesednu na zadek jako z předešlých. Možná je to tím, že člověk už pozná rukopis a myšlenku, stejně jako u seriálu Colombo. Téma zajímavé, jen to propracování bych čekal hlubší. Však doporučuji k přečtení.

29.06.2017 3 z 5

Příběh lvice Elsy Příběh lvice Elsy Joy Adamson

Musím přiznat, že tuto knížku jsem si vybral trochu jako znouzectnost, nechtělo se mi do ní a až na mě přišel jednou hlad a já nevěděl co číst. Nyní už vím jak jsem byl hloupý! Krátká a úzká knížka, ale velmi dlouhý a hluboký obsah! Tleskám!

29.02.2016 5 z 5

Dva roky prázdnin Dva roky prázdnin Jules Verne

Krásně čtivé, milé a dětsky naivní :)

20.02.2016 4 z 5

Nohy z jílu Nohy z jílu Terry Pratchett

Knihu jsem dočetl, založil do knihovny vedle ostatních ze Zeměplochy...a pak to přišlo. Někde v dáli přišla Smrť. Nohy z jílu je velice hezky napsaná knížka i když jaká kniha od Terryho není i když Noční hlídkou si u mě nastavil laťku. Musím číst další, abych tu laťku přelezl, na takový tělocvik se velmi těším :)

16.03.2015 4 z 5

Sofiin svět Sofiin svět Jostein Gaarder

Tleskám, velice pěkně napsaná kniha, kterou bych rozhodně doporučil k četbě ve školách. Jedna z mých nejlepších knih.

14.06.2013 5 z 5

Rychlé šípy Rychlé šípy Jaroslav Foglar

Kniha a příběhy, které jsou na celý život, unik do světa, kde je nejlépe.

14.06.2013 5 z 5