Plachetnicí kolem světa pro pírko tučňáka

Jeden z největších českých mořeplavců Ruda Krautschneider ve své poutavé knize popisuje plavbu kolem světa v antarktickém pásmu, přistání na pustých ostrovech, ale i barvitost Austrálie, Afriky, Jižní Ameriky a polárních stanic. Tuto tři a půl roku dlouhou plavbu absolvovali tři Češi na jachtě Polárka. „Právě bláznovství nás vrací k normálu.“ Tak zní jedna z originálních myšlenek, kterou si autor poznamenal během několikadenní bouře v Indickém oceánu. Z jeho vyprávění čiší zkušenost a moudrost starého barda, který zbrázdil moře celého světa. Není pro něj podstatné, kam dopluje a čeho dosáhne, jde za hlubším prožitkem, zachytává okamžiky, po kterých každý člověk prahne. Píše o moři, které se mu stalo skutečným domovem, o moři, které člověka očišťuje a zbavuje pýchy. Nejúspěšnější kniha mořeplavecké legendy Plachetnicí kolem světa pro pírko tučňáka vychází v krásné grafické podobě s plátěnou vazbou. Její součástí je peříčko tučňáka, které autor přivezl z Antarktidy....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/20_/203276/plachetnici-kolem-sveta-pro-pirko-t-203276.jpg 4.837
Literatura naučná, Cestopisy a místopisy
Vydáno, 65. pole

Kniha Plachetnicí kolem světa pro pírko tučňáka

Pavlaj

Dostala jsem jako dárek (doma poznají, když mě chytá toulavá) a vlastně si nebyla jistá, co mám čekat. Oceňuji, že je knížka o dost jiná, než co obvykle čtu, rozhodně zajímavá a inspirativní. Hvězdičku dolů za to, že jsem asi čekala víc o plavbě a navštívených krajích a méně o českých emigrantech nebo setkáních s jinými jachtaři. Chápu, že si autor chce uchovat vzpomínky na lidi, které na cestách potkal, ale pro čtenáře ty stále se opakující příběhy až tak zajímavé nejsou. Pírko tučňáka v každé knížce je super nápad.

Iamblichos

Asi bola chyba, ze som tuto knihu cital ako tretiu po sebe po ostatnych Krautschneiderovych knihach, ale postupne mi vsetky siahodlhe opisy zivota polobezdakov v roznych krajinach sveta zacali ist na nervy a preskakoval som ich..knihu som docital vo velmi zrychlenom mode

Dax

Rudolf Krautschneider je krásný člověk. Píše srdcem. Cestopis chuti mořské soli. O lidech na oceánech, polárních stanicích, v přístavech a slumech.... Přiznám se, že při čtení téhle knihy, zvláště častí o plavbách v pasátových mořích mě trochu popadala toulavá. Rozhodně se těším na další knihy.

Hedwik
10.06.2018

Po první knize od Rudy mořeplavce jsem si musel přečíst další knihu. Pan mořeplavec nezklamal a i když stále netoužím vyrazit na moře, díky jeho vyprávěním jsem měl pocit, že stojím vedle něho na můstku a pomáhám jemu a kamarádům odstraňovat kamna z kajuty. Je mi jasné, že u této knihy nezůstu a brzy se vrhnu na další.

managalante
07.02.2018

...skvost! No words needed

soukroma
27.10.2017

Já si nejsem úplně jistá, jak se mi kniha líbila - zejména celá první polovina byla změť historek o (mně) neznámých lidech, které autor potkal, na které vzpomínal, jachtaře a cestovatele, emigranty a imigranty, našince i cizince a po nějaké době mě tenhle vodopád krátkých záběrů začal unavovat (navíc se jednalo o počátek 90. let, tedy dobu dnes po všech stránkách dávno minulou). A to asi také proto, že i když sama miluji moře a cestování, na dalekomořské jachtaření nejsem a prvotní obdiv ke všem moderním mořeplavcům se mi postupně vytrácí: ne kvůli všemožnému zajištění a zjednodušení "práce" moderními prostředky, ale spíš právě kvůli důvodům, které je vedou k tomu třeba na roky opustit rodinu, přátele, běžný svět...
Teprve v druhé půlce jsem objevila větší zajímavosti - Austrálie, Nový Zéland a hlavně Falklandy/Malvíny se vzpomínkami na rok 1982 a válku, jíž byl autor přímým účastníkem.
Celkově mi tedy trochu vadil přehnaný autorův sentiment, zejména u tak odvážného, pracovitého a doslova všemožně ošlehaného muže a chybělo mi víc faktů a dojmů z navštívených míst, nejen o jednotlivcích.
Krásný byl výtah z Komenského o plavbě (jiném způsobu létání), moři a lodích, až na to, že nebyl uveden přesný zdroj, a já stále pátrám...
Kreslené mapičky jsou roztomilé, ale aspoň jedna velká s naznačenou cestou by bodla. Fotky jsou šedivé (doslova) a plně odpovídají obsahu knihy a záměru autora, tj. neukazují navštívená místa.

CharlieBrown
12.03.2017

Moc krásná kniha, tak jako i další Rudovy knihy. Po přečtení chcete plout taky.

morte
13.11.2016

Nadherna kniha. Pana Rudu jsem potkal ve vlaku a prave tuhle svoji knihu mi doporucil. Moc pekne je i doprovodne dvd z cesty, kterou kniha zachycuje. Ruda je pro me inspiraci, krasny, moudry, pokorny clovek s vlastnim nazorem. Romantik realizator, abych pouzil jeho slova. Hrave svoji filozofii predci vsechny radoby chytre radce, kteri se cloveku snazi daavat navod na zivot a kterych jsou dnes plna knihkupectvi. Doporucuji shlednout i tento kratky dokument: http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/10213329270-rozhoupany-svet-rudolfa-krautschneidera/20956226652

plachetnice mořeplavba tučňáci české cestopisy

všech 12 knih autora

Kniha Plachetnicí kolem světa pro pírko tučňáka je v

Právě čtených6x