Hatshepsut Hatshepsut komentáře u knih

Líbej mě, když spím Líbej mě, když spím Linda S. Howington

(SPOILER) Třetí díl této série nebyl špatný, ale už to bylo hodně natahované. Nicméně zápletka celého příběhu byla nadčasová, viz epidemie "chřipky" a její vakcíny, to se v této době čte až s podivem.

31.10.2021 4 z 5

Všichni muži královny Všichni muži královny Linda S. Howington

Myslím, že kniha obsahuje tak ode všeho něco. Je to detektivka s nádechem romantiky a velmi dobře se to čte. Dost často si v knihách této autorky pomyslím, píše to vůbec žena? Kam na ty nápady chodí? Prostředí agentů a jejich práce je hodně zajímavé téma a myslím, že LH o tom rozhodně psát umí!

31.10.2021 4 z 5

Stíny minulosti Stíny minulosti Linda S. Howington

(SPOILER) Tak u této knihy jsem se rozhodně nenudila. Je zvláštní, že je zde uvedený žánr pro ženy, což nerozporuji, ale není zde vůbec uvedeno, že se jedná o krimi či detektivku. A to se nebojím říci, že zde, narozdíl od knihy bludný kruh, je určitě více napínavých prvků detektivek. Příběh měl rychlý spád a ve chvíli, kdy byla hlavní hrdinka Karen přepadena ve svém bytě a bránila se nájemnému vrahovi, jsem vůbec nedokázala odtrhnout oči od knihy. Snad jen trochu naivní představa, kdy se hlavní hrdina zamiluje natolik, že si je do týdne jistý, že si partnerku musí vzít. Ale nakonec proč ne!

28.10.2021 4 z 5

Bludný kruh Bludný kruh Linda S. Howington

Vtipný, romantický příběh s nesložitou detektivní zápletkou. Pro mě už třetí kniha od této autorky a rozhodně nebude poslední. Líbily se mi i humorné slovní přestřelky hlavních postav Blair a Wyatta.

26.10.2021 4 z 5

Na druhý pokus Na druhý pokus T. L. Swan

Tak u této knihy jsem se neskutečně bavila. Rozhodně ještě lepší než první díl. Úžasné vtipné dialogy hlavních postav Tristana a Claire a ty komické chvíle, které Tristan prožíval s dětmi, no to bylo prostě skvělé. Určitě nelituji, že jsem tuto knihu zakoupila a až budu někdy potřebovat zvednout náladu, rozhodně se k ní vrátím.

24.10.2021 5 z 5

Piková dáma Piková dáma Alexandr Sergejevič Puškin

Povídka je zajímavá a má až hororové prvky, čte se dobře. Jako povinné četby bych se jí rozhodně nebála. Prostě a jasně - chamtivost se nevyplácí! Nicméně pro mě zůstává nejlepším dílem Puškina stoprocentně Oněgin.

23.10.2021 4 z 5

Lady Susan Lady Susan Jane Austen

Lady Susan je román psaný formou dopisů. Přesto je román čtivý a do poslední chvilky jsem byla napjatá, jak skončí. Lady Susan je koketa, příšerná matka a manipulátorka a snad každý soucítí s její dcerou. Ovšem neuvěřitelně umí svou krásou a šarmem ovládat lidi ve svém okolí a hlavně muže. Závěr knihy by si určitě zasloužil větší prostor.

23.10.2021

Já a ty, navždy Já a ty, navždy Jo Watson

Také jsem od této autorky vše přečetla a musím souhlasit. Příběhy jsou lepší a lepší. Tato kniha vás rozesměje, když čtěte zážitky tak trochu praštěné Beccy, ale zároveň zde najdete osudový příběh zakázané lásky, který vás přinutí i slzu uronit. Určitě skvělá volba k přečtení!

23.10.2021 5 z 5

Chata ve Švýcarsku Chata ve Švýcarsku Julie Caplin

Velmi pozitivní poklidná oddechovka, při které dostanete chuť na horkou čokoládu a začněte přemýšlet, že by bylo fajn si naplánovat výlet do Švýcarských Alp.:-)

17.10.2021 4 z 5

Posedlost Posedlost J. R. Ward (p)

Tato autorka je skvělá. Četla jsem všechny její série a každá má něco do sebe. Začátek příběhu Ann a Dannyho vás prostě strhne a ani pokračování děje neztrácí na kvalitě. Zároveň si můžete přečíst, jak je povolání hasičů obdivuhodné, statečné, náročné a hlavně, jak často boj s ohněm nekončí dobře ani pro ně samotné.

17.10.2021 5 z 5

Na Vánoce o den více Na Vánoce o den více Christina Lauren

Poklidný romantický příběh se zajímavým námětem. Pár nesrovnalostí tu skutečně je, ale kniha neurazí a určitě potěší všechny čtenáře, kteří neočekávají napínavý, vášnivý román.

13.10.2021 3 z 5

Svádění jako lék Svádění jako lék Laura Lee Guhrke

Určitě mě autorka této série mile překvapila. A rozhodně si přečtu její další tvorbu. Poslední díl byl pravda trochu zdlouhavější a dá se říct, že už tolik nepřekvapil. Nicméně věčný optimismus a upřímnost hlavní hrdinky Daisy? To byl prostě skvělý čtenářský zážitek, který pobaví.

11.10.2021 4 z 5

Gentlemanovy tajné touhy Gentlemanovy tajné touhy Laura Lee Guhrke

Moc pěkný romantický příběh. V části příběhu, kdy Filip žádá Marii, aby si ho vzala, mi jeho žádost silně připomíná pana Darcyho v románu Pýcha a předsudek.

10.10.2021 5 z 5

Rozmazlená princezna Rozmazlená princezna L. J. Shen

Po sérii hříšníci jsem se obávala o čem tato Nová generace bude. A musím autorce přiznat, že mě kniha opět emočně vycucla! Objeví se zde postavy, které jsou vám z počátku nesympatické, ale na konci příběhu jim jejich chování jste schopni odpustit a ještě s nimi soucítit. Určitě si přečtu další díly.

24.09.2021 5 z 5

Vicious: Divoká láska Vicious: Divoká láska L. J. Shen

Tento díl mám z celé série nejraději. Autorka svým psaním dokáže v člověku probudit neuvěřitelné emoce a není možné se odtrhnout od knihy. Příběh Emílie a Viciouse byl pro mě silným prožitkem a určitě se k této knize a vlastně celé sérii vrátím.

"Lidé v Japonsku cestují ze všech koutů země, aby viděli kvetoucí třešně, sakury. Sezona jejich květů je krátká, ale dech beroucí, a potom okvětní lístky spadnou na zem a rozptýlí je vítr a déšť. Babička říkala, že třešňový květ je jako život. Sladký a krásný, ale trvá zatraceně krátce. Příliš krátce na to, abys dělal to, co nechceš. Je příliš krátký na to, abys opouštěl lidi, které miluješ.

24.09.2021 5 z 5

V zajetí zimy V zajetí zimy Naomi Novik

Po přečtení knihy "Ve stínu hvozdu" už vím, že autorka píše začátek pomaleji a dlouho nevíte, jak se příběh bude odvíjet, ale kniha stojí za to přečíst! A má velmi krásný pohádkový konec! Určitě originální fantasy!

26.08.2021 5 z 5

Ve stínu Hvozdu Ve stínu Hvozdu Naomi Novik

Zpočátku pro mě byla tato fantasy trochu zdlouhavá a ne tolik zajímavá. Ale pozor, nenechte se odradit a dejte knize šanci, určitě nebudete litovat. Je to zase trochu jiné fantasy čtení a má to svěží konec! Už se těším na další knihu této autorky "V zajetí zimy".

25.08.2021 5 z 5

Zakázané noci Zakázané noci Liv Morris

Knihu bych neodsuzovala, ale zařadila mezi harlequiny. Jednoduché letní romantické čtení.

15.08.2021 3 z 5

Jednou za život Jednou za život T. L. Swan

Na začátku knihy jsem váhala, zda mě kniha může něčím překvapit. Musím ale ocenit vtipné dialogy hlavních postav. Skvělá pasáž, kde autorka líčí scénu jejich kempování - opravdu jsem se u ní bavila. Je to rozhodně povedená romantická komedie, kterých již bylo na toto téma napsáno hodně, ale s touto rozhodně čas nepromarníte!

15.07.2021 4 z 5

Jeho zákusek Jeho zákusek Penelope Bloom

Ano, je to takové "prosté" čtení, ale já se pobavila. Je to krátká oddechovka, u které se zasmějete. Proč ne!

11.07.2021 3 z 5