harena harena komentáře u knih

Stavitelé mostů Stavitelé mostů Jan Guillou

Neprozřetelně jsem knihu začala číst po Clavellově skvělém Šogunu a po Posledním království od Cornwela. Váhám mezi 3 - 4 hvězdičkami. Je to dobré vyprávění, ale většinou zbytečně zdlouhavé, často jsem se přistihla, že oči jezdí po řádcích, ale nevnímám, co čtu. Hlavní postavy jsou ploché, nijak nezaujali a bylo mi celkem jedno, jestli ten most postaví či ne. Smekám klobouk před staviteli mostů v Norsku, ale jako kniha prostě - dobré. Proto tři hvězdičky. A když to budu srovnávat se ságou od Folleta, Clavella nebo Cornwella, tak víc hvězdiček nemůžu dát.

17.11.2016 3 z 5

Šógun Šógun James Clavell

Skvěléé!!! Jedna z nejlepších a nejzajímavějších knih, které jsem četla. Dávám často 5 hvězdiček, když se mi kniha líbí, ale tady jich potřebuji 6 !!! Těšila jsem se, až zase budu moci pokračovat ve čtení, kafíčko, nohy nahoru a už jsem se ocitla v Japonsku, držela palce Blackthornovi aby mu neuniklo nevhodné slovo či gesto a nešla hlava dolů. I když to se nedá nic dělat, je to prostě karma. Život Japonců kolem roku 1600, jejich rituály, vztah ke smrti, k sebevraždám, k životu, vše se tam dozvíte, napětím i přestanete dýchat. Velice doporučuji a jdu na dalšího Clavella.

13.11.2016 5 z 5

Pán hor 2 Pán hor 2 Hana Marie Körnerová (p)

Příjemný a hlavně čtivý román pro ženy, nijak nepřeslazený, stále akce, stále se něco děje a určitě si zase někdy přečtu další díl, protože musím ( !!!!!!!) přece vědět, proč Sebastianova cesta do Itálie změní životy všech !!!! :)))). V případě deštivých dnů lze přečíst i za jeden den, nestresuje, příjemně naladí.

18.10.2016 3 z 5

Silo Silo Hugh Howey

Po prvních 100 stranách jsem měla pocit, že tuto knihu určitě nedočtu, jak se mi popisování života v silu zdálo zdlouhavé. Ale nabrala spád a pak se četla úplně sama, nechtěla jsem ji odložit, i když už byly 3 hod ráno. Napínavá a čtivá knížka, stojí za přečtení a za zamyšlení. Ale zkrátit ji alespoň na 400 stran by jí asi bylo ku prospěchu. Těším se na další díl, hned si ho v knihovně objednám.

01.10.2016 4 z 5

Dům U Tří borovic Dům U Tří borovic Hana Marie Körnerová (p)

Příjemný romantický příběh, výborná !!! oddychovka, pěkný jazyk, čte se úplně sama a určitě se vám po ní zdají krásné sny. Paráda, člověk to fakt někdy potřebuje. Určitě si ještě půjčím od této autorky něco dalšího. Díky za dva pohodově ztrávené večery.

29.09.2016 5 z 5

Sochař smrti Sochař smrti Chris Carter

Od začátku do konce napínavá, plná zvratů, morbidní, brutální, strhující detektivka. Jen jsem si říkala, jestli autor také nemá nezvládnuté psychické problémy, protože pracoval jako soudní psycholog a vyšetřoval mnoho zločinců, včetně pachatelů sériových a mnohonásobných vražd. Je to moje už čtvrtá detektivka od Cartera, tak mě to šílené mučení a kaluže nebo potoky krve už tak nešokovaly, ale neubralo by na napětí a na čtivosti, kdyby toho mučení bylo alespoň o polovinu méně. Teď si přečtu třeba Poselství růží nebo tak něco. Nicméně třeba za měsíc si vezmu jeho další knihu, čtení je to bezesporu napínavé.

28.09.2016 4 z 5

Kniha vražd Kniha vražd Jonathan Kellerman

Tato kniha patří k těm slabším od Kellermana, zdlouhavé popisování nedůležitých věcí, kniha nemá spád a napětí, už jsem přeskakovala i odstavce a byla jsem ráda, že jsem knihu dočetla.

27.09.2016 3 z 5

Mráz Mráz Bernard Minier

Skvělý, napínavý, mrazivý, strhující krimi thriller. Nemůžete přestat, ještě jednu kapitolu, pak ještě jednu, je to jako by se odvíjel film před vašima očima. I při 600 stránkách jste hned na konci. Zároveň skvělý překlad. A ten konec? Už si objednávám v knihovně další díl :))).

25.09.2016 5 z 5

Bílá smrt Bílá smrt Clive Cussler

Čtivý, napínavý, dobrodružný román, bez zbytečných hluchých míst, ale rozhodně bych ho nezařadila do hororů. A jestli není Cussler věštec, pak má opravdu dost informací. Před měsícem jsem četla v novinách:

Kanadské úřady dnes schválily prodej geneticky modifikovaných lososů jako potravin a krmiva. Vědci přidali do genetické výbavy lososa obecného (atlantského) růstový hormon, který umožňuje modifikovaným rybám nabývat na váze dvojnásobnou rychlostí ve srovnání s běžnými lososy. Rozhodnutí je podle úřadů konečné a geneticky upravený losos nebude muset být jako zboží nijak odlišně označován.Úřad FDA už v roce 2010 prohlásil, že geneticky modifikovaný losos je pravděpodobně nezávadný a že pravděpodobně neškodí ani životnímu prostředí.
Jako dobrodružný román, čtení na dovolenou, se mi to líbilo dost, ale na lososa už asi nebudu mít chuť.

29.06.2016 5 z 5

Mámo, táto, nezabíjejte mě! Mámo, táto, nezabíjejte mě! Martin Jelínek

Pro ty, kteří se o jídlo ještě vůbec nezajímali, je to dobrá, přehledná knížka. Jsou to naprosté základy stravování.

28.05.2016 4 z 5

Hvězdy nám nepřály Hvězdy nám nepřály John Green

Většinou citlivá, trochu humor i sarkasmus.Ale konec mě zcela vytrhl z děje, až moc mě tlačí k slzám a nevěřím mu.

17.05.2016 4 z 5

Městečko Thunder Point Městečko Thunder Point Robyn Carr

Očekáváte-li pěkné, čtivé, příjemné čtení, pak jste tu správně.

17.05.2016 5 z 5

Hrozba z Heliosu Hrozba z Heliosu Vojtěch Mornstein

Je to takový Mark Stone. Určitě si najde své čtenáře, ale mám raději sci-fi jako např. Enderova hra atd.

15.05.2016 2 z 5

Zlost tiší pomsta Zlost tiší pomsta David Gerrold

Nechápu Phenome, proč to čteš. A dokonce všechny díly. Mně se právě velice líbí, že jsou tam i vzpomínky hlavního hrdiny, kniha má lehký filozofický přesah, jeden citát na začátku kapitoly, který se vztahuje k ději, tam patří. Je to skvělé sci-fi, napínavý boj s chtorrany, trocha filozofie, a komu se líbil Den trifidů, tak i toto je jeho šálek kávy.

17.04.2016 5 z 5

Čas pro jatka Čas pro jatka David Gerrold

Skvělá série a ano ano, sneslo by to ještě jeden díl. Četla jsem to asi před 10-ti lety, teď na to padl můj zrak v knihovně a přečtu si všechny díly ještě jednou.

17.04.2016 5 z 5

Neviditelný nepřítel Neviditelný nepřítel Ken McClure (p)

Přesně to, co jsem čekala, mi tato knížka dala. Čtivý a napínavý příběh z lékařského prostředí, se strhujícím a překvapivým závěrem. Knížku od McClureho si ráda přečtu. Díky za odpočinkové a příjemné počtení a proto pět hvězdiček.

15.04.2016 5 z 5

Odhalená Odhalená Kristin Cast

Dobrá oddychovka, hlavně myslím zaujme -náctileté, dobře se čte, ale prosím, ať už to autorka moc nenatahuje a ať to skončí, protože když už jsem přečetla 11 dílů, nechci to přestat číst před koncem.

29.03.2016 3 z 5

Matky po e-mailu Matky po e-mailu Jiřina Šiklová

Ano, opravdu nemůžu napsat nic jiného, než že také 100% souhlasím s ASAMem a stejně jako 1alena1 chtěla tuto knížku dát darem svým dcerám a věřit, že si ji třeba přečtou.

28.03.2016 5 z 5

Šántárám Šántárám Gregory David Roberts

Určitě souhlasím s tím, že je to nezapomenutelná kniha (800 stran), ve které nacházíme nespočet paralel s Robertsovým životopisem. Nezapomenutelná proto, že mi hlavní hrdina tak šíleně vadil. Potkat Lina, také si před ním uplivnu. Knihu jsem dočetla s největším sebezapřením. Je o zločinci, kriminálníkovi a rváči, který považuje život, kdy vydělává peníze jen distribucí drog, vyráběním falešných pasů, vybíráním výpalného a bojem s nepřáteli, za naprosto správný. A přesvědčuje nás celou knihu o tom, že když miluje své přátele (tak, až se rozpláče) a oni jeho, že je neobyčejně citlivý a inteligentní. Zvlášť, když filozofuje se šéfem mafie o životě. A ta tzv. moudra? To jsou přece moudra dávno známá.
Jediné, co je zajímavé, velmi dobře a dopodrobna popsané, je život v Indii.
Celá kniha na mě působí dojmem, že spisovatel chtěl hlavně sám před sebou obhájit svůj život. Dělá si alibi. Alibi svému svědomí.
A na celé knize mi vůbec nejvíc vadí, jak se mnou spisovatel manipuluje a nutí mě !!!!, abych uvěřila, že Lina je člověk ušlechtilý, jemný, se srdcem na pravém místě.
Chcete-li vědět něco o životě v Indii - přečtěte si to.
Chcete-li vědět, jak se spisovatel snaží a snaží obhájit svůj život, přečtěte si to - ale ten sebestředný narcis jde hrozně na nervy.

18.01.2016 3 z 5

Jsou světla, která nevidíme Jsou světla, která nevidíme Anthony Doerr

Jedna z nejkrásnějších knih, které jsem četla, měla jsem ji přečtenou za 3 dny jen proto, že jsem se donutila ji zavřít, abych si ji užila ještě další den. Pulitzerovu cenu si 100% zaslouží. Nádherný jazyk, skvělý překlad.

16.11.2015 5 z 5