Hannibal92 Hannibal92 komentáře u knih

Sdílejte, než to zakážou! Sdílejte, než to zakážou! Andrej Babiš

Za vsechno, co se za posledni roky povedlo muze Babis, za vsechno co se nepovedlo opozice. Za pocet mrtvych na covid dokoce i lidi z komentaru na internetu. Prazaci a Pirati smrdej. Duchodci (hlavne pani Ruzenka) jsou nejlepsi, posilame pusu, tisicovku ke dni ceskych zen a zajezd do lazni. Diky Máro, krasna knizka :-).

Edit: z doslovu: "elektronickou verzi knížky, kterou si můžete stáhnout, se budeme snažit aktualizovat." Bude kvuli tomu potreba zakladat ministerstvo pravdy?

31.08.2021 odpad!

Krysař Krysař Viktor Dyk

Pouceni z pribehu: Vzdy vyplat sveho zaklinace.... teda krysare.

15.08.2021 4 z 5

1984 1984 George Orwell (p)

Posledni cast je teda vetsi masakr nez jsem cekal.

06.07.2021 5 z 5

Krev elfů Krev elfů Andrzej Sapkowski

Volnejsi zacatek serie. Pokud by nekdo pred ctenim premyslet, jestli cist nejdrive povidkove knizky, tak odpoved je snadna. Rozhodne ano, bez nich cloveku spoustu veci unikne a pripravi se o cast zazitku.

25.04.2021 4 z 5

Pustiny Pustiny Stephen King

(SPOILER) Muze roboticky medved zacit hnit? Je mozne otehotnet s demonem? Muze vlaku z nekolikasetlete rutiny a samoty mrdnout? Pro Kinga evidentne zadny problem. Zatim je serie s kazdym dalsim dilem lepsi a lepsi. V polovine Pustin jsem se rozhodl, ze rovnou objednam cely zbytek serie, protoze tohle vypada jeste na zabavnou jizdu.

23.10.2022 5 z 5

To To Stephen King

(SPOILER) Pod docteni jsem mel pocit, ze knize na prvnich 800 stranach prebyva 300 stran zbytecnosti a na poslednich 300 strankach jich minimalne 100 chybi. Na zacatku vsechno rozpatlane do sebemensich detailu, naprosto zbytecne a na konci vsechno utnute behem chvilky. Proc bylo potreba psat o tom, ze do Derry jel Tom Rogan, kdyz o nem pak nebyla prakticky zadna zminka a proste najednou zmizel? Co Henry Bowers? Proc jsme se uz nedozvedeli, jak dopadl v roce 1958? Nahani vsechny po kanalizaci a....??? Proc kdyz celou prvni polovinu vsechny postavy poznavame do sebemensiho detailu, uz se po ritualu chüd v roce 1958 nedozvime vubec nic? Jak probehl navrat deti k rodinam a jejich postupne opusteni Derry? O tom, ze poslednich 200 stranek pusobi jako by to King psal totalne na drogach (skutecna podoba Toho, zelva stvoritel vesmiru, grupac 12 letych deti (wtf??),...) se uz snad rozepisovat nebudu. No, sice nemuzu rict ze jsem byl nadseny, ale cetlo se to skvele a libilo se mi to. Ted si dam filmy pro porovnani, protoze jsem zvedavej, jak nektere pasaze do filmu zpracovali.

11.04.2021 4 z 5

Bílá nemoc Bílá nemoc Karel Čapek

Celosvetova pandemie smrticiho viru z Ciny, ktery zabiji hlavne lidi nad 50 let? O tom uz jsem nekde slysel.

27.02.2021 4 z 5

Bouřková sezóna Bouřková sezóna Andrzej Sapkowski

(SPOILER) Starej dobrej Geralt. Uzil jsem si tuhle knizku mnohem vic nez knizky 2-7. Konecne je Geralt zase hlavni hrdina, prijima zakazky, klati carodejky, seka koncetiny. Fajn rozlouceni s celou serii. Opravdu jsem rad, ze posledni knizka neni Pani jezera, ktera byla suverene nejhorsi z cele serie.

02.10.2022 5 z 5

40 dní pěšky do Jeruzaléma 40 dní pěšky do Jeruzaléma Ladislav Zibura

Ziburu jsem zacal se zaujetim sledovat na socialnich sitich drive, nez vysla tato jeho prvni kniha. Postupne jsme kupovali vsechny jeho knihy, ale nejak jsem se k nim nikdy nedostal. Az ted, o par let pozdeji jsem se konecne k prvni z nich odhodlal a rozhodne neni ceho litovat. I kdyz musim rict, ze ne kazdy "den" mi Zibura sedl, tak cteni to bylo zajimave a snad drive nez za par let se vrhnu na dalsi.

26.06.2021 4 z 5

Silo Silo Hugh Howey

Bylo to jine nez jsem cekal. Musim rict, ze prvni tretina me moc nebavila, druha byla naprosto skvela a treti celkem fajn. Jako technika me trochu drazdila spousta nedokonalosti kolem technickych detailu, ale to je asi jen muj problem. Jako druha vec mi vadilo, ze se vzdycky stalo to, co bylo snad nejmene pravdepodobne - ladis vysilacku pres cele frekvenci pasmo a uplne nahodou chytis vysilani jedineho cloveka,ktery tam pribehove sedi, i kdyz za posledni 3 mesice vysilal asi tak 10 vterin. Tady bych si to pral trochu mene okate. Ale jako celek super knizka a brzy koupim i zbyle 2 dily.

17.02.2021 4 z 5

Faktomluva Faktomluva Hans Rosling

Tohle by mela byt povinna cetba. Opravdu skvela kniha o tom, jak se divat na svet a nesklouzavat ke stereotypum.

07.11.2020 5 z 5

Dítě boží Dítě boží Cormac McCarthy

Kniha mi pripomina Stin kapradiny od Josefa Capka, jen tohle je ctivejsi. I kdyz je to jen kratky pribeh, tak bylo zajimave, jak to s hlavnim "hrdinou" jde z kopce. Postupne se odsouva dal a dal na okraj spolecnosti, az z nej zustane jen nekrofilni, vrazdici zruda bez spetky citu. Ocenuju jak McCarthy nehraje na happy endy a pomalu se zacina posouvat vys mezi me oblibene autory.

12.12.2021 4 z 5

Tahle země není pro starý Tahle země není pro starý Cormac McCarthy

(SPOILER) Konecne kniha, do ktere neni nasilim nacpana milostna zapletka, ani nezbytny happy end. I kdyz je to dost ponury pribeh, tak se cte skvele, zbytecne se netahne a obsahuje spoustu akce. Skvela kniha

25.08.2021 5 z 5

Čas opovržení Čas opovržení Andrzej Sapkowski

Narozdil od kratkych povidek se v ucelenem pribehu dostava dej dale od lovu priser, zaklinacskych zakazek a relativne povrchnich problemu, vice k problemum politickym, bojum o moc, vladu a k valkam o truny a uzemi. Cte se to dobre, ale pribeh se zacina ubirat jinym smerem, nez by po precteni povidkovych knizek clovek cekal a neuzije si tolik samotne hlavni hrdiny. Brzy se snad vrhnu na dalsi dil.

06.06.2021 4 z 5

Prach Prach Hugh Howey

(SPOILER) Prvni pulka byla trochu volnejsi, jako celek se mi asi vice libil druhy dil, ale zaver to vynahradil. Je mi lito, ze je to konec serie, klidne bych si jeste dal cetl o osudech jinych sil. Trochu mi ale to neukonceni ostatnich sil vadi. Co se po odpaleni sila 1 stalo v ostatnich? Odrizlo je to jen od "veleni" a zili si dal? Co se stalo po tech cca 250 letech kdyz byli odriznuti od sila 1? Dosly jim zasoby a umreli? Otevreli se dvere ven a umreli? Dostali zpravu jako se probagrovat mimo nebezpeci a prezili? Skoda ze zustalo az tolik otevreneho prostoru.

16.05.2021 5 z 5

Turnus Turnus Hugh Howey

(SPOILER) No, to byla jizda. Ja mam hodne casto tendenci vybirat si knihy, podle kterych vznikl nejaky film, serial, videohra, ktere mam rad. Knizku si pak sice uziju, ale vlastne mi neprinasi zadne prekvapeni, protoze pribeh, nebo minimalne konec znam. To ale u teto serie neplati a ja musim rict, ze jsem hodne dlouho nebyl u cteni tak napjaty a nedockavy co bude dal. Po docteni prvniho dilu mi bylo lito, ze se bude druhy odehravat pri vzniku sil a tim padem neni sance aby pribeh navazoval. No, takhle jsem se dlouho nepletl a opravdu jsem si ten omyl uzil. Nemel jsem puvodne v planu cist treti dil hned po druhem, ale v pulce knihy jsem ho objednal a dnes, v den docteni dorazil a ja rovnou pokracuju dal. Jen me mrzi blizici se konec serie a pomysleni na to, kolik stovek let a desitek sil prazdneho prostoru pro pribehy tenhle svet obsahuje. Edit: jeden problem bych s pribehem mel a to je zabiti Anny. To mi opravdu nejak nepadlo a prislo dost zbytecne. No nic...

07.05.2021 5 z 5

Kronika konce světa Kronika konce světa Shigor Birdman (p)

Hodně mě tahle knížka překvapila, nečekal jsem že bude tak dobrá a hlavně jsem vůbec nečekal že se bude odehrávat v České republice. Bylo opravdu příjemné něco takového číst. Jen škoda že je to tak krátké a bez pokračování.

18.07.2013 5 z 5

Howlův putující zámek Howlův putující zámek Diana Wynne Jones

(SPOILER) Zajimavy jiny pohled pro nekoho, kdo videl jen film. Spousta zajimavych informaci a detailu, ktere se clovek z filmu nedozvedel. Bohuzel knizni Sofie je trochu ufnukana krava, ktera si porad stezuje jak ma tezky zivot, i kdyz se ji nic nedeje :-) a i zaverecny souboj s carodejnici z pustin mi prisel trochu odflaknuty. Pokud nekdy u nas ostatni dily vyjdou, tak si je pravdepodobne prectu, ale v originale je asi vyhledavat nebudu.

07.11.2021 3 z 5

Křest ohněm Křest ohněm Andrzej Sapkowski

Trochu volnejsi dil. Dejove se v ramci uceleneho pribehu temer nic neodehraje, ale zato tento dil prinasi spoustu zajimavych postav.

24.10.2021 4 z 5

Písek Písek Hugh Howey

(SPOILER) Silo jsem miloval, tohle je ale spatny. Az nekdo bude tocit "beckovy" serial Mad Maxe, tak tady ma predlohu na jednu 40 minutovou epizodu. Autor vytvori spoustu celkem zajimavych udalost, ktere nabizi moznost zajimaveho vyvoje pribehu, ale uz je nikdy nerozvine. Obalka knizky rika ,,pravdu nemuzete zahrabat na vzdy" no, evidentne muzete, protoze jsme se poradne nic nedozvedeli. Co je na zapade za horama? Je za prasklinou jen jedno mesto a tabor otroku, nebo cely svet? Danvar - na zacatku knihy nejdulezitejsi vec, nakonec na ten jeden blbej mrakodrap vsichni zapomenou. Violet - uplne zbytecna (nevyuzita) postava. Kdyby ten jeden dopis prinesla vrana, vyslo by to nastejno. Ten pokus o srdceryvne louceni v predposledni kapitole byl taky spis trapnej. Skoda. Kdyby knizka nemela 290, ale 600 stran, mohla byt naprosto skvela, potencial tam na to byl.

15.08.2021 2 z 5