hanis2806 hanis2806 komentáře u knih

Žítkovské bohyně Žítkovské bohyně Kateřina Tučková

Moc mě nebavila, ale tohle období mě zajímá a jsem ráda, že jsem ji přečetla.

19.07.2018 3 z 5

Všechny barvy nebe Všechny barvy nebe Amita Trasi

Z této knihy mám rozporuplné pocity. V prvních chvílích mi přišla strašně nudná, nemohla jsem se začíst. Ale zároveň téma o kterém autorka píše mi nahánělo hrůzu.

28.05.2018 4 z 5

V šedých tónech V šedých tónech Ruta Sepetys

Skvělá kniha od skvělé autroky. Popisuje utrpení lidí, kteří si prošli deportací, vězněním a týráním během sovětských čistek a to jen proto, že představovali hrozbu pro Sovětský svaz.
Knihy této autorky by se měly dostat mezi širokou veřejnost, aby lidé nezapomínali na minulost a ta se nemohla opakovat...
Hitler vs. Stalin
Sůl moře vs. V šedých tónech
...

07.03.2018 5 z 5

Světlo mezi oceány Světlo mezi oceány M. L. Stedman

Skvělá, čtivá kniha. Konec mě dojal k slzám.

03.03.2018 5 z 5

Jeden za druhým Jeden za druhým Chris Carter

U této knihy jsem měla nutkání číst dál a dál abych se dostala na konec a měla jsem pocit jakoby mi stránky neustále přibývaly. A když už jsem se dostala na posledních několik stran tak děj nabral tak rychlý spád, že jsem tomu ani nechtěla věřit.
Za mě je to skvělá kniha a určitě si od tohoto autora přečtu ještě jeho další díla.

02.03.2018 5 z 5

Dlouhý pochod Dlouhý pochod Richard Bachman (p)

Kniha mě nijak neuchvátila a nevtáhla naplno do děje.

26.02.2018 3 z 5

Metoda 15/33 Metoda 15/33 Shannon Kirk

Celou dobu co jsem knihu četla jsem měla pocit, že jí něco chybí. Je to jako když jíte nedochucené jídlo a celou dobu přemýšlíte co jste tam zapoměli dát. Možná kdyby nebyl děj vyprávěný zpětně měla by kniha větší šmrnc.

13.02.2018 3 z 5

Do tmy Do tmy Anna Bolavá (p)

Neuvěřielná a neodložitelná kniha o neuvěřitelné ženě.

Oko za oko Oko za oko Ameneh Bahramí

Přijde mi, že jakékoli pozitivní hodnocení této knihy je "nepatřičné". To čím si Ameneh prošla je neuvěřitelné a obdivuji její sílu a to jak se nakonec rozhodla...

Světlo a stíny Světlo a stíny Leigh Bardugo

Griša se mi dostala do ruky jako "putovní kniha". Sama bych si ji určitě nevybrala. Fantasy je žánr, který obvykle nečtu. Knihu jsem otvírala s pramalým očekáváním a zaujala mě prakticky od první kapitoly a přečetla jsem ji jedním dechem.

13.02.2018 4 z 5

Kafe @ cigárko Kafe @ cigárko Marie Doležalová

Pěkná, vtipná knížka. Líbí se mi její styl psaní.

Daleká cesta Daleká cesta Alison Pick

Další kniha z těch, které popisují situaci s nacisty během druhé světové války a pokusy zachránit své blízké. Autorka vypráví příběh jedné konkrétní rodiny a jejich zmařeném plánu na sebezáchranu. Příběh má zajimavé rozuzlení a ne šťastný konec.
Řekla bych, že tato kniha je jedna z těch slabších, které jsem s tímto tématem zatím přečetla.

27.11.2017 3 z 5

P.S. P.S. Aňa Geislerová (p)

Tato kniha mě hodně bavila. Nejprve jsem od ní nic moc nečekala. O to víc mě zaujala a pobavila. Ráda se k ní vrátím.

27.11.2017 5 z 5

Sůl moře Sůl moře Ruta Sepetys

Skvělá kniha, přečetla jsem jedním dechem. Napínavá od začátku do konce. Člověk kvůli této knize nejde spát, nemůže... musí zjistit jak se děj bude dál vyvíjet...

09.11.2017

Hana Hana Alena Mornštajnová

Na to, jak tuto knihu všuchni chválí, mě moc nenadchla. Čekala jsem od ní trochu víc.

29.10.2017 4 z 5

Prokletí Salemu Prokletí Salemu Stephen King

Tato kniha mě moc bavila, nedokázala jsem se od ní odtrhnout do té doby než jsem dočetla poslední stránku.

23.10.2017 5 z 5

Veronika se rozhodla zemřít Veronika se rozhodla zemřít Paulo Coelho

O dívce, která se rozhodne spáchat sebevraždu. Až poté co jí zbývá jen pár dnů života se rozhodne začít žít.
Téma knihy je zajímavé, ale moc mě nebavila.

13.10.2017 4 z 5

Granátové jablko Granátové jablko Halina Auderska

První polovina knihy pro mě byla nudná a nedařilo se mi se začíst. Druhá polovina knihy byla trochu lepší. A konec jsem vůbec nečekala. Ke knize se určitě nevrátím.

04.09.2017 3 z 5

Hitlerovi nepřátelé Hitlerovi nepřátelé Torsten Pettersson

Knihu hodnotím velmi kladně. Nad některými kapitolami se mi tajil dech, stále nechápu čeho všeho byly nacisti schopni se dopustit. Zároveň mě kniha nadchla a už teď se těším na její pokračování.

03.08.2017 5 z 5

Je to i můj život Je to i můj život Jodi Picoult

Neuvěřitelně dojemný a silný příběh o třináctileté dívce, která se vzepře rodičům a odmítne darovat ledvinu své nemocné sestře. Anna za svůj krátký život podstoupila nesčetně lékařských zásahů, aby pomohla uzdravit svou sestru, která trpí velmi vzácnou formou leukémie. Stejně jako Anna jsem v průběhu čtení přemýšlela nad tím, jestli to co Anna dělá je správné. Stejně jako Anně mi bylo jasné jak vše dopadne, pokud odmítne darovat ledvinu. Proto mě velmi dojal závěr příběhu.

31.07.2017 5 z 5