hanis2806 hanis2806 komentáře u knih

Stýskání po mámě Stýskání po mámě Joyce Carol Oates

Psychologický a hodně osobní román o ženě, která najde svoji matku mrtvou. Prožíváme s hlavní hrdinkou Niki násilnou smrt a pohřeb její matky, truchlení a stýskání po ní. Niki dělá co může, aby se se ztrátou nějak vyrovnala. Její život nabere úplně nový směr. Dozví se několik skrytých tajemství ze života své matky a na čas se vžije do její kůže a dělá to co dříve dělávala její matka. Tato kniha donutí čtenáře zamyslet se nad vlastním vztahem k matce a nad pomíjivostí života. Moc se mi líbila, četla se zlehka a zakončena je skvěle.

23.07.2017 5 z 5

Vyhnání Gerty Schnirch Vyhnání Gerty Schnirch Kateřina Tučková

Silný příběh o jedné konkrétní ženě, její rodině a blízkých, o němcích, válce a poválečném Česku, o vyhánění, vraždění a znásilňování němců a snaze to vše přežít.
Občas jsem neměla sílu pokračovat ve čtení ale zároveň jsem se od toho nemohla odtrhnout...

12.07.2017

Marta v roce vetřelce Marta v roce vetřelce Petra Soukupová

Nejdřív jsem si musela zvyknout na styl psaní. Ale do děje mě kniha vtáhla prakticky hned. Snadno jsem se vžila do pocitů Marty a přála bych jí, aby se co nejdříve dala dokupy.

12.06.2017 4 z 5

Malý pražský erotikon Malý pražský erotikon Patrik Hartl

Tato kniha mě dokázala rozesmát, místy i dojmout skoro až k slzám. Je to moc příjemné čtení.

20.01.2017 3 z 5

Nejšťastnější miminko v okolí Nejšťastnější miminko v okolí Harvey Karp

Zajímavá kniha o dětském pláči a jeho příčnách. Autor má spustu zkušeností z praxe dětského doktora a píše velmi čtivě.

18.01.2017