hanis2806 hanis2806 komentáře u knih

Čtvrtá opice Čtvrtá opice Jonathan Dylan Barker

Mám pocit, že kdybych napsala, že se mi kniha moc líbila, připadala bych si zvrhle, trochu asi jako Matka. Nicméně knihu jsem přečetla za dva dny, což svědčí o tom, že se četla krásně a bavila mě. Místy na mě byla dost drastická a nejednou jsem kontrolovala prostor pod postelí. Při čtení Deníku jsem si vzpomněla na rodinu Adamsových. Taky taková trochu ujetá rodinka. A v každém případě se těším na druhý díl, zajímá mě jak se vypořádá s Matkou.

19.07.2019 4 z 5

V šedých tónech V šedých tónech Ruta Sepetys

Skvělá kniha od skvělé autroky. Popisuje utrpení lidí, kteří si prošli deportací, vězněním a týráním během sovětských čistek a to jen proto, že představovali hrozbu pro Sovětský svaz.
Knihy této autorky by se měly dostat mezi širokou veřejnost, aby lidé nezapomínali na minulost a ta se nemohla opakovat...
Hitler vs. Stalin
Sůl moře vs. V šedých tónech
...

07.03.2018 5 z 5

Loutkář Loutkář Daniel Cole

Kniha se mi moc líbila. Byla jsem napnuta až do konce.

01.10.2019 5 z 5

Tatér z Osvětimi Tatér z Osvětimi Heather Morris

Nemohla jsem se od knihy odtrhnout, přečetla jsem ji během jedné noci. Je to poutavý příběh z nejhorší doby plný lásky, naděje a dobrých lidí.

28.07.2019 5 z 5

Do tmy Do tmy Anna Bolavá (p)

Neuvěřielná a neodložitelná kniha o neuvěřitelné ženě.

13.02.2018 5 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Na to, jak tuto knihu všuchni chválí, mě moc nenadchla. Čekala jsem od ní trochu víc.

29.10.2017 4 z 5

Jeden za druhým Jeden za druhým Chris Carter

U této knihy jsem měla nutkání číst dál a dál abych se dostala na konec a měla jsem pocit jakoby mi stránky neustále přibývaly. A když už jsem se dostala na posledních několik stran tak děj nabral tak rychlý spád, že jsem tomu ani nechtěla věřit.
Za mě je to skvělá kniha a určitě si od tohoto autora přečtu ještě jeho další díla.

02.03.2018 5 z 5

P.S. P.S. Aňa Geislerová (p)

Tato kniha mě hodně bavila. Nejprve jsem od ní nic moc nečekala. O to víc mě zaujala a pobavila. Ráda se k ní vrátím.

27.11.2017 5 z 5

Vyhnání Gerty Schnirch Vyhnání Gerty Schnirch Kateřina Tučková

Silný příběh o jedné konkrétní ženě, její rodině a blízkých, o němcích, válce a poválečném Česku, o vyhánění, vraždění a znásilňování němců a snaze to vše přežít.
Občas jsem neměla sílu pokračovat ve čtení ale zároveň jsem se od toho nemohla odtrhnout...

12.07.2017

Sára. Kniha první Sára. Kniha první Esther Hicks

Knihu čtu dětem každý večer před spaním a doufám, že si z ní časem vezmou ponaučení. Sama se knihou snažím řídit.

20.01.2021 5 z 5

Najdi ji Najdi ji Lisa Gardner

Hodně zajímavá kniha. Četla se mi dobře, děj byl napínavý a těžko jsem se odtrhávala. Místy to bylo dost šílené a skoro do posledního okamžiku jsem netušila kdo je pachatel.

19.07.2019 5 z 5

Pršení je super, tati! Pršení je super, tati! Benjamin Brooks-Dutton

Snad ještě žádná kniha, kterou jsem kdy četla mě nerozbrečela během prvních dvaceti stránek. Nedokázala jsem ji číst tak rychle, jak jsem zvyklá. Potřebovala jsem jednotlivé emoce nejdřív vstřebat. Čtení pro mě bylo náročnější asi i proto, že dceři teprve bude 2,5 roku a během čtení jsem nedokázala nepřemýšlet nad tím, co bych dělala já v situaci ve které se ocitl Ben. Měl se svou ženou naprosto nádherný vztah. To že jí miluje i po její smrti mi bere dech. Na tuhle knihu budu myslet ještě dlouhou dobu a to se mi nestává často...

22.12.2018 5 z 5

Všechny ženy ve mně Všechny ženy ve mně Veronika Hájková

Není to vyloženě můj šálek kávy. Některé povídky se mi líbily více, některé méně.

22.12.2018 3 z 5

Břicháč Tom Břicháč Tom Tomáš Kosačík

Super inspirace na zdravá jídla. Kniha mě nakopla začít pravidelně aspoň trochu cvičit a hlavně jíst zdravě.

19.07.2018 4 z 5

Žítkovské bohyně Žítkovské bohyně Kateřina Tučková

Moc mě nebavila, ale tohle období mě zajímá a jsem ráda, že jsem ji přečetla.

19.07.2018 3 z 5

Světlo mezi oceány Světlo mezi oceány M. L. Stedman

Skvělá, čtivá kniha. Konec mě dojal k slzám.

03.03.2018 5 z 5

Oko za oko Oko za oko Ameneh Bahramí

Přijde mi, že jakékoli pozitivní hodnocení této knihy je "nepatřičné". To čím si Ameneh prošla je neuvěřitelné a obdivuji její sílu a to jak se nakonec rozhodla...

13.02.2018 5 z 5

Hitlerovi nepřátelé Hitlerovi nepřátelé Torsten Pettersson

Knihu hodnotím velmi kladně. Nad některými kapitolami se mi tajil dech, stále nechápu čeho všeho byly nacisti schopni se dopustit. Zároveň mě kniha nadchla a už teď se těším na její pokračování.

03.08.2017 5 z 5

Biologie víry Biologie víry Bruce H. Lipton

Kniha se mi moc líbila. Trochu i proto, že biologii jsem studovala a mám k ní blízko.

14.07.2019 5 z 5

Rekonstrukce Rekonstrukce Viktorie Hanišová

Pro mě nezajímavá až nudná kniha s nejasným koncem. Trochu mě naštvalo, že se nedozvíme důvod vraždy Eliščina bratra a sebevraždy její matky.

14.07.2019 2 z 5