handat handat komentáře u knih

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

Krásně napsaná kniha, popsán život tří generací žen, které to v životě neměly jednoduché.

12.05.2023 5 z 5

Les v domě Les v domě Alena Mornštajnová

Od první stránky depresivní, to se paní Mornštajnové opravdu povedlo. Silné téma, silný příběh. Jinak to ani dopadnou nemohlo.

22.05.2023 5 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Prapodivná kniha, četla jsem ji tehdy osmileté dceři před pár lety. Vůbec ji to nebavilo, vzhledem k textu knihy se ani nedivím. Knihu jsem nepochopila, snad to ještě někdy zkusím.

12.11.2012 1 z 5

Jak nevyloupit banku Jak nevyloupit banku Donald E. Westlake

Zábavné čtení, až mě začaly napadat myšlenky, že taky někomu něco podobného provedu:-)

14.08.2013 5 z 5

Kořist Kořist Darcy Coates

Mně se to líbilo, čekala jsem sice klasiku od Darcy, ale že to bylo trochu jinak, vůbec nevadilo:-)

08.08.2023 5 z 5

Sophiina volba Sophiina volba William Styron

Než jsem začala číst, věděla jsem o čem to tak hrubě bude. V půlce knihy jsem si říkala, že se tam vůbec nevyskytují její děti, jestli nečtu náhodou něco jiného:-) Na jednu stranu jsem si oddychla (jakékoliv ubližování dětí mi nejde dlouho z hlavy ven), ale pak se příběh začal ještě více rozvíjet. Myslím, že to, co se stalo nakonec Sophii, bylo pro ni vysvobozením.

14.11.2013 4 z 5

Padesát odstínů šedi Padesát odstínů šedi E. L. James (p)

Prvních sto stran totálně červená knihovna, až jsem knihu opravdu chtěla odložit. Pak se to jakž takž rozjelo, ale děj nijak hluboký, všude se vyskytují jen krásní dokonalí lidé. Ale je pravdou, že kniha se dobře čte, jen kdyby se furt neopakovala stále stejná slova. Jinak si myslím, že kniha se dobře prodává z toho důvodu, že v ní jde o sex, na to většina z nás slyší.

24.07.2013 3 z 5

Hvězda Severu Hvězda Severu David B. John

Kniha se čte dobře, ale ten divoký konec...

28.03.2023 3 z 5

Rychlé lodě do pekel Rychlé lodě do pekel Petr Eisner

Kniha se mi moc líbila, přečetla jsem ji cobydup. Neobyčejná kniha s neobyčejným koncem.

12.11.2012 5 z 5

Příšerné příběhy z Černé lodi Příšerné příběhy z Černé lodi Chris Priestley

Knihu jsem koupila jedenáctileté dceři, no nakonec to skončilo tak, že jsem si knihu přečetla já (šmudlinka se po pár stránkách bála). Knihu určitě doporučuji, čtivá, strašidelná, napínavá a konec je ze všeho nejzajímavější.

10.12.2013 5 z 5

Oliver Twist Oliver Twist Charles Dickens

Čekala jsem trochu něco jiného, kniha dobrá, ale ten konec je prostě červená knihovna.

22.07.2013 4 z 5

Tanec smrti Tanec smrti Lincoln Child

Od této knihy jsem čekala trochu něco jiného - prostě kousek hororového příběhu, ale nevadí, dobře se čte a už jdu na další díl, neb chci vědět, jak to s bráchou dopadne.

04.04.2013 4 z 5

Pekelná síra Pekelná síra Lincoln Child

Knihy s Pendergastem se velmi dobře čtou, jen už mi trochu začíná vadit, co kdo komu umí vyčíst z očí:-) ale jinak je to zábavné, taky mě napadlo, že Pendergast je něco jako Bond.

18.03.2013 4 z 5

Šlo mi o krk, pánové Šlo mi o krk, pánové Miloslav Švandrlík

Moje velmi oblíbená kniha, hezky se četla a ještě se k ní určitě vrátím.

23.11.2012 5 z 5

Zavřená kniha Zavřená kniha Gilbert Adair

Prapodivná kniha, než jsem ji přelouskala, dalo to zabrat a až na pár stránek na konci jsem s touto knihou zápasila.

12.11.2012 1 z 5