Hakate

Den TrifidůDen TrifidůJ. Wyndham (pseudonym)

Geniální a originální dílo, které se i přes své stáří řadí mezi nejoblíbenější Sci-fi příběhy,
Katastrofa, při které skoro všichni oslepnou. Malá skupinka pak musí řešit nejen téma přežití, ale i morálky a odpovědnosti. Vše doplněné invazí masožravých kytek.
Doporučuji i mladší generaci.

Gump – pes, který naučil lidi žítGump – pes, který naučil lidi žítFilip Rožek

Velmi krásná a emočně silná kniha, kterou ocení nejen milovník zvířat a psů.
Příběh o lásce i týrání zvířat. Po přečtení nezůstane oko suché.
Kniha pro všechny věkové kategorie.

Oběť bez tvářeOběť bez tvářeStefan Ahnhem

Napínavé čtení, se zajímavou zápletkou.
Začátek se hůře četl, ale i tak mě děj pohltil a nutil mě číst dále.
Místy nelogické jednání detektivů se mi naopak líbilo. I hlavní postavy můžou tápat a "šlapat vedle". Pokud pomineme nesmrtelnost hlavní postavy, autor skvěle vystihl, jak lidská psychika pracuje a i hlavní hrdinové mohou udělat nesmyslné "amatérské" chyby,.
Kniha má spád, napětí, zvrat.

-* za konec, který mohl být propracovanější.
Těším se na další díl. :)

28.07.2020

Tatér z OsvětimiTatér z OsvětimiHeather Morris

příběh podle skutečných událostí, plný lásky.
Příběh je zajímavý, ale mnohdy působí, jako by Osvětim byla procházka růžovým sadem a nic tak zlého se tam neděje.
Na druhou stranu, chápu, byl to příběh o lásce, tak skutečná stránka Osvětimi nebyla detailně popsána.
Nicméně se kniha velmi dobře čte, ale od jisté části knihy mě více zaujal příběh Cilky, který je popsán ve 2. knize.

24.09.2020

KaštánekKaštánekSøren Sveistrup

Sever to umí a sever nezklame.
Opět detektivka, kterou mohu doporučit.
detektiv Hess mi hodně připomíná Carla Mørcka od Olsena a asi i pro to jsem mu "fandila" více než Thulinové.
Uspěchaný konec se mi líbil, už jen pro to, že asi nebylo potřeba více situaci rozvádět.
Doufám, že Kaštánek nebyl poslední z případů Thulinové a Hesse. Další díl si moc ráda přečtu.

24.09.2020

Než jsem tě poznalaNež jsem tě poznalaJojo Moyes

Jelikož znám filmové zpracování, tak jsem se knize velmi dlouho vyhýbala, protože herecké výhony v tomto filmu jsou dokonalé a i když jsem film viděla již několikrát, pokaždé slzička ukápne.

Když jsem dávala dohromady seznam knih pro letošní výzvu, všimla jsem si, že tento příběh má pokračování i v dalších 2 knihách, to mě zlákalo natolik, že jsem tuto knihu zařadila do výzvy 21 a tak jsem se donutila překonat svůj strach z knižní předlohy.

Kniha mě opravdu nezklamala a byla jsem nadšená, že se filmové zpracování drží knižní předlohy a kniha mě rozbrečela snad ještě více než samotný film.

Velmi emoční a silný příběh, úžasný styl psaní formou vyprávění z pohledu hlavní hrdinky Louisi Clarkové, doprovázené pohledem ostatních členů Willových příbuzných.

Clarková i Will jsou dokonale ztvárněné postavy, které se Vám ihned vryjí do paměti.
Clarková je obyčejná, ale přesto neobyčejně energická dívka, Will je díky své nehodě a upoutáním na invalidní vozík, pesimistický, zničený, a rezignovaný a odpočítává den, kdy to bude moc vše ukončit.
Když Clarková nastoupí u Willa jako pečovatelka nastává krutý boj několika měsíců, kdy se snaží Willa přimět změnit své rozhodnutí a ukázat mu, že žít se dá i s takovýmto postižením, Clarková nás vtáhne do svého vyprávění o zrodu nového přátelství, lásky a také o tom, jak Vám jeden člověk může změnit a převrátit život.

Vše se podložené velmi vtipnými dialogy, mezi Lou a Willem,

Velmi se těším na další díl.

Černé leknínyČerné leknínyMichel Bussi

Po knize jsem sáhla v rámci CV20, nemohla jsem si vybrat, jakou knihu zvolit do tématu obálka s květinou... A nelituji. Od autora jsem nic nečetla, tudíž jsem neměla příliš velká očekávání.
Po dlouhé době příběh, který mě opravdu dostal. Napínavý děj z malebného malého městečka Giverny, dokonalá krajina a příběh tří žen a tří vražd. Pokud si čtenář nepřečte předem recenze, určitě Bussi svým rozuzlením dostane každého. ( A pokud někdo tvrdí opak, pak podvádí :))
Doporučuji.

Dívka, která si hrála s ohněmDívka, která si hrála s ohněmStieg Larsson

22.09.2017

Jeden z násJeden z násShari Lapena

(+ SPOILER) Zatím nejlepší kniha autorky.
Skvělá zápletka, děj,
Po dlouhé době mě opravdu překvapil výsledek.
Celou dobu čekám, na co Webb přijde a co Roberta usvědčí a že různí kostlivci sousedů jsou jen skvělý bonus.... Ale nakonec... Vše je jinak..

27.09.2020

Nevítaný hostNevítaný hostShari Lapena

(+ SPOILER) Příběh na motivy Deset malých černoušků, zasažený do malého hotýlku, bez signálu, WiFi a po ledové bouři i elektřiny.
Mrtvoly posledně přibývají a živých postupně ubývá. Postupně pracuje psychika, a paranoia se postupně zvyšuje každou hodinou... Minutou. Bude a případně kdo bude další, než dorazí policie?
Vraha jsem neodhalila, takže knihu jsem hodnotím pozitivně

MájMájKarel Hynek Mácha

klasika a povinná četba, Mácha je jeden z mála autorů poezie, po kterým šáhnu, pokud musím

Dívka, která si hrála s ohněmDívka, která si hrála s ohněmStieg Larsson

Ani druhý díl nedá spát. Ač se kniha zdá jako "bichle" nejde odložit, která mnohé může odradit. Kniha je víc než čtivá, stejně tak jako první díl, chytí a nepustí. V díle se dozvídáme mnohé z minulosti a z Pandořiny skříňky Lisbeth. Boj Švédska vs. Lisbeth. Kdy tato nepříliš oblíbená dívka zjišťuje, že i přes svou nepřístupnost a odtažitost má nemalou skupinku přátel, "vedenou" novinářem Mikaelem Blomkvistem, která stojí za její nevinou a dopomáhá k odkrytí pravdy a poskládání celé skládanky její minulosti. Autora i Lisbeth si čtenář okamžitě zamiluje již v prvním díle a v tomto si akorát a potvrdí, že knižní svět by potřeboval více Larssonu a "náš" svět více lidí jako Lisbeth. Série je právoplatným držitelem Bestselleru.

Žena v kleciŽena v kleciJussi Adler-Olsen

První odložený případ Carla a Asada, výborný začátek serie, skvělá zápletka, postupné rozlétání případu, i odhalování osobních vztahů hlavních hrdinů. Díky skvělému stylu psaní se rychle stanete součástí týmu Q.

MarťanMarťanAndy Weir

Humorně vyprávěný Sci-fi příběh z Marsu, skvělé hlášky, výborně napsané.

Vzkaz v láhviVzkaz v láhviJussi Adler-Olsen

Jedna z TOP knih případů z oddělení Q.
Opět dokonalý příběh, zápletka, styl psaní a vše co má výborná kriminálka mít, Asadův humor je třešničkou na dortu.

SovaSovaS. Bjørk (pseudonym)

Oproti 1.dílu, který mě moc bavil a přečetla jsem ho téměř jedním nádechem, byla Sova velkým zklamáním. Po dlouhé době jsem měla chuť knížku odložit a nedočist. Severské detektivky patří mezi mé Top, mám ráda jejich smysl pro humor, zápletky i jejich zvracenost, ale Sova patří mezi nejhorší dilo z per Seveřanů. V určitých pasážích mi přišlo, že autor neví o čem psát a tak nějak vaří z vody. Věřím, že další kniha bude alespoň částečně jako 1. díl.

26.06.2017

Šifra mistra LeonardaŠifra mistra LeonardaDan Brown

Skvělé zpracovaný, skvělý děj, zápletka i rozuzlení. Kniha okamžitě vtáhne do děje a nepustí. V díle nechybí humor, napětí i překvapivý zvrat. Ke knize jsem se po letech vrátila, kdy tentokrát čtu jako celou sérii (poprvéjsem četla jen Šifru a Inferno) kniha mě i po druhé velmi bavila.

13.08.2017

Manželé odvedleManželé odvedleShari Lapena

Zajímavý nápad, příjemné zpracování,
Kniha se velmi dobře čte, pro svou jednoduchost.
Pokud hledáte oddechovku, vřele doporučuji.

12.09.2020

V pasti lžíV pasti lžíB. A. Paris (pseudonym)

(+ SPOILER) Zajímavý příběh, kniha je čtivá, ale v první půlce jsem se chvilemi nudila a pořád čekala, co se vlastně stane. Kniha mě začala bavit, až když Cass najde mobil.

18.11.2020

Za zavřenými dveřmiZa zavřenými dveřmiB. A. Paris (pseudonym)

Pro mě TOP autorčina kniha.
Super příběh, který mě stáhl ihned od začátku a který vyvolává vlny silných emocí.

KrysařKrysařViktor Dyk

Klasika, ke které se ráda vracím a patří mezi mé oblíbené klasické příběhy.

Složka 64Složka 64Jussi Adler-Olsen

Jedna z nejlepších příběhu z pera Olsena.
Skvěle propracovaný příběh, rozuzlení i zápletka, vše doplněno skvělými humornými poznámkami Adasa.

NesmírnýNesmírnýJussi Adler-Olsen

Ke knize se nedá napsat nic, co bych již nenapsala k předchozím knihám.
Autor si stále udržuje stejnou hladinku a opět přichází se skvělým případem.

InfernoInfernoDan Brown

Když jsem četla knihu před lety, byla jsem z ní nadšená. Nevím, zda to bylo tím, že jsem četla jen inferno a Šifru nebo něčím jiném. Teď když jsem četla postupně celou sérii přišlo mi, jako by Brown ztrácel nápad. Příběh sám o sobě není špatný, ale na můj vkus až moc ''tuctovy'' hlavni hrdina se praští do hlavy, ztratí paměť a následně zachraňuje svět před Virusem ve vzduchu... Kniha je jinak čtivá, ale oproti prvnímu a druhému díly poztrada to, co se mi na Brownových knihách líbilo.

14.08.2017

Metro 2033Metro 2033Dmitry Glukhovsky

nápad velmi zajímavý, pracování spíše nudnější, se zajímavějšími a napínavějšími pasážemi.. nicméně i přes nudnější větší část knihy, přečteno jedním dechem.. neboť stále čekáte, co se stane a jak to dopadne. ;)
S druhým dílem chvíli počkám.

08.09.2020

TatérkaTatérkaAlison Belsham

Poslechnuto jako audio, takže nedokážu posoudit, jakým způsobem vyzní myšlenkové pochody vraha v psané formě, ale v podání L. Juřičkové, byly dokonalé.
V tomto případě bych spíše doporučovala audioknihu, která příběhu přidá ten správný rozměr. V knižní podobě bych asi knihu tak vysoko nehodnotila.

Atlas mrakůAtlas mrakůDavid Mitchell

Každá kniha má svého čtenáře a u této to platí na 100%, tuto knihu pochozí pouze a jedině čtenář knihou určený.
Pokud čtenář dává knize méně než 5*, pak knihu nepochopil.

Více než dokonale promyšlená kniha, příběhy.
Kniha se řadí mezi mé TOP knihy a ráda se k ní vracím,

Muži, kteří nenávidí ženyMuži, kteří nenávidí ženyStieg Larsson

Kniha, která připoutá, pohltí a nepustí. Skvělé uvažováni i povahový Kontrast hlavních postav, kteří se okamžitě stanou přáteli. On, společenský, přátelský, milý vtipný starší novinář. Ona, uzavřena, asocialni, apatická mladá hekerka. Spolu však dovedou nemožné. Jejich okamžitá spolupráce tak nevyřeší jen přes 30 let nevyřešenou rodinou záhadu ale odkrývají mnohem vic. Knihu mohu jen doporučit. K sérii jsem se vrátila po letech z důvodu vydání nového díla a Lisbeth i Mikaela jsem si oblíbila stejně rychle jako kdysi.

17.09.2017

Ta přede mnouTa přede mnouJ. Delaney (pseudonym)

Napínavá kniha, která nejde odložit, příběh, který Vás okamžitě vtáhne do děje.
Doporučuji

Dívka ve vlakuDívka ve vlakuPaula Hawkins

Velmi povedený thriller, velmi originální příběh