haaabi haaabi komentáře u knih

Do tmy Do tmy Anna Bolavá (p)

Ať se mi kniha líbí sebevíc, vždycky se těším na konec, ale tady?! Tři stránky před koncem mě uchvátila panika, že už s Annou nepůjdu trhat, vždyť toho ještě tolik kvete. Slibuju, že budu s Annou chodit rok co rok, každé léto (aby nebyla tak sama a ať si myslí co chce a libuje si v té samotě sebevíc). Jsem okouzlená a dojatá a z této překrásné knížky si udělám letní čtecí rituál.

08.10.2017 5 z 5

Sběratelka parfémů Sběratelka parfémů Kathleen Tessaro

Nedá mi to a taky musím dát citaci z této krásné knihy plné vůní.
"Upřímně řečeno" odklepla popel z dlouhé cigarety, "nesnáším, že všichni voní skoro stejně. Je to vulgární. A tamtím," kývla bradou k flakonu na toaletním stolku, "tím už voní celá Paříž a většina New Yorku. Když v místnosti plné žen voní každá stejně, něco není v pořádku, něco velice není v pořádku."
Přála bych si pokračování této knihy, úplně vidím Grace jak dál rozvíjí své matematické nadání a snaží se pokračovat v parfemářském díle. :-)

12.01.2018 5 z 5

Nesmrtelný příběh Nesmrtelný příběh Catherynne M. Valente

Tak to byla vážně jízda - Kostěj Nesmrtelný, Maria Morevna, Baba Jaga,... To vše zasazené do první poloviny dvacátého stolení. Během čtení jsem si přečetla ještě mou oblíbenou knihu z dětství Peříčko Finista jasného sokola, kde je příběh o Marii Morevně. Pohádky, jež vyprávěl autorce její ruský manžel o Kostěji Nesmrtelném a Marii Morevně ji prý vedly k otázce: "Cože? Proč je probůh spoutaný v jejím sklepě?" Jooo, přesně, to jsem si taky vždycky říkala, kde se tam vzal! :-D A v této knize máme vysvětlení.

19.08.2018 5 z 5

Parfém bláznivého tance Parfém bláznivého tance Tom Robbins

Přiznám se, že mě čtení lehce nudilo a už jsem to chtěla mít za sebou, ale po dočtení musím uznat, že to byla úžasná kniha. Většinou si ze čtené knihy opíšu tak jeden dva citáty, které mě zaujmou. Z této jsem si opsala citátů na pět stránek. Citátů krásných, moudrých, k zamyšlení i vtipných. A já smekám před tím, co má tento pan spisovatel v hlavě.

31.07.2018 4 z 5

Birthday Girl Birthday Girl Haruki Murakami

A mně to nevadí, že ho nechápu, já ho (v kombinaci s Kat Menschik) prostě miluju!! :-D

18.01.2018 5 z 5

Sedm smrtí Evelyn Hardcastlové Sedm smrtí Evelyn Hardcastlové Stuart Turton

Bomba, bomba, bomba! Naprosto mi sedl autorův styl psaní i samotný příběh. Jestli někdy někdo napsal fakt promyšlený příběh, tak je to Stuart Turton. Jen si přeju abych mohla brzo číst jeho další knihu. Úryvek: V tu chvíli mi uštědří políček. "To máš za to, že jsi mě zavraždil," řekne.

15.09.2020 5 z 5

Tmavé stěny Willardu Tmavé stěny Willardu Ellen Marie Wiseman

Ufff, no úžasný příběh! Doporučuji vygooglit si videa z prohlídky rozpadlého Willardu a fotografie kufrů.

18.02.2020 5 z 5

O dívce, která obeplula Čarozem v lodi vlastní výroby O dívce, která obeplula Čarozem v lodi vlastní výroby Catherynne M. Valente

Já tu ženu miluju! Má tak neuvěřitelnou fantazii! Kdo jiný by zkřížil draka s knihovnou? Ona je pro mě novodobý Carrol (Alenka) a Baum (Čaroděj že země Oz).
"Ani bych o tom neuvažoval být tebou. Ale zase kdybych byl tebou, nebyl bych mnou, a kdybych nebyl mnou, nemohl bych ti tu teď radit, a pokud bych ti nemohl radit, dělala by sis stejně co bys chtěla, takže klidně můžeš udělat co chceš a aspoň už to budeme mít odbyté. "

14.09.2019 5 z 5

Ti otravní králíci Ti otravní králíci Ciara Flood

Úúúúúúúžasná! Jsem z ní nadšená, asi teda o trochu víc než děti, ale to mi teda radost z knížky nezkazí :-D Dneska jim ji vnutním ke čtení minimálně ještě jednou!

08.03.2016 5 z 5

Léto plné neskutečných věcí Léto plné neskutečných věcí Rowan Coleman

První kniha, kterou jsem četla od této autorky a teda rozhodně ne poslední. Ještě se mi nikdy nestalo, že bych četla knihu s tak moc ..... (a nebudu prozrazovat jakým) koncem, ačkoliv jak to dopadne jsem tušila už dlouho.

03.03.2023 5 z 5

Úplně nejvíc jsem byla zvědavá na poslední povídku, která tu má zaručeně nejhorší hodnocení - Dívka, která probudila snílka. A byla úžasná! Líbila se mi nejvíc, krásná fantazie dle mého gusta. Skvělé byly taky To je Yulský zázrak, Charlie Browne, Vítejte ve Vánocích a Betlémská hvězda. Jako nejslabší hodnotím Váš záskok za Santu a Kyblíky s pivem a jezulátko. A celkově úžasná kniha, takové vánoční pohlazení po duši.

23.02.2020 5 z 5

Muž jménem Ove Muž jménem Ove Fredrik Backman

Výborné, miluju Backmana, akorát jsem mu tedy vůbec nevěřila to kočičí chování. Na konci slza ukapla. ❤️

04.08.2019 5 z 5

Šedík a Bubi Šedík a Bubi Ester Stará

To je nádhera! Já chci další díl, prosííííííííííííím!!!!! (děti by ho určitě taky chtěly, moc se jim příběh a zpracování knihy líbilo, hned jsme museli číst znova :-) )

23.05.2018 5 z 5

Pohádka z cukřenky Pohádka z cukřenky Masaičiró Anno

Úžasná kniha, půjčená v knihovně, ale shodou šťastných náhod už ji i vlastníme. :-) Chvílema jsem si říkala, že by ty ilustrace mohly být lepší, ale když jsem si přečetla, že autorem a ilustrátorem jsou otec a syn, tak mi to přijde dokonalé. :-)

30.03.2016 5 z 5

Kořenové děti Kořenové děti Sibylle von Olfers

Milý, krátký, veršovaný text. A ty obrázky... aááááááách..... Nádherná kniha.

03.03.2016 5 z 5

Satanarcheolegenialkohrozný punč přání Satanarcheolegenialkohrozný punč přání Michael Ende

Vizuálně úžasná kniha (vydání Argo), tleskám grafikovi a především ilustrátorce Regině Kehn. U čtení jsem se bohužel trochu nudila, ale narozdíl od jiných nedočtených knížek mě vážně zajímal konec.

25.06.2022 3 z 5

Hra na Betsy Bowovou Hra na Betsy Bowovou Ruth Park

To bylo úžasné! Myslím, že jsem našla další oblíbenou knihu. Na začátku jsem myslela, že se z toho vyklube tak trochu dětský horor, ale nevyklubal. Mrzí, mě, že nebyla přeložena další kniha od tého spisovatelky.

30.04.2020 5 z 5

Návštěvnice Návštěvnice Amanda Stevens

Tak tento díl byl teda skvělý, společně se druhým dílem zatím nejlepší.

28.04.2020 5 z 5

Princ Kaspián Princ Kaspián C. S. Lewis (p)

Lewis je prostě nejlepší :-D
"Tady máte matičko," řekl Bakchus, ponořil džbánek do studny vedle chaloupky a podal jí ho. Nebyla v něm voda, ale nejlepší víno, červené jako rybízová marmeláda, hladké jako olej, posilující jako vývar, hřejivé jako čaj, chladivé jako rosa. "Vy jste něco provedl s naší studní," prohlásila stará žena. "Tomu říkám příjemná změna." A vyskočila z postele.

25.01.2020 5 z 5

Nejtemnější část lesa Nejtemnější část lesa Holly Black

Nejsem cílovka, ale úplně jsem ji zhltla. Existovat tak takové místo, hned bych se tam jela jako turistka ztratit. Holly Black to prostě umí. Jen teda Omego, Omego... tolik chyb, ach jo. :-(

11.01.2020 5 z 5