Gumiczud Gumiczud komentáře u knih

Můj syn feťák: skutečný příběh Můj syn feťák: skutečný příběh Eva Hacalová

Zajímavá knížka z rodiny, kde se syn stal feťákem. Syn popisuje, jak se do světa drog dostal a matka píše, jak ty chvíle prožívala. Chybí mi tam pohled jeho přítelkyně. Zajímalo by mě, jestli to jeho přítelkyně měla takhle vymyšleno od začátku, nebo jí k tomu dohnala beznaděj.

28.10.2022 4 z 5

Rodinný sjezd Rodinný sjezd Ivan Kraus

Pěkná kniha, kterou spíše vnímám jako "kroniku" minulé doby.

10.08.2021 5 z 5

Muž za vlastním rohem Muž za vlastním rohem Ivan Kraus

Takové čtení o h*vně, ale to mě baví. Knížka je velmi čtivá a určitě si jí ještě někdy přečtu.

13.07.2021 5 z 5

Řbitov zviřátek Řbitov zviřátek Stephen King

Podstatný je začátek a konec knížky. Prostředek byl o ničem, taková Ulice. Ve výsledku je to pěkná knížka s krásným koncem.

01.05.2021 3 z 5

Misery Misery Stephen King

Kniha mě zpočátku vůbec nebavila. Přišel mi zajímavější děj knížky v knížce kterou tvořil v knížce, ale nakonec mě knížka vtáhla do děje. Konec byl hodně zajímavý.

15.10.2020 3 z 5

Prázdniny v Evropě Prázdniny v Evropě Ladislav Zibura

Ziburu jsem si přečetl kvůli výzvy a nelituji. Má smysl pro humor, který mi není cizí. Jenom škoda že cestu po jihu tak "odbyl". Chyběl mi v knížce nějaký časový přehled.

19.06.2020 4 z 5

Denik Ostravaka 5 ...už teho bylo vpysk? Denik Ostravaka 5 ...už teho bylo vpysk? Ostravak Ostravski

Nevím proč, ale myslel jsem si že to bude slabší než předešlé díly. Překvapivě ne, knížka mě bavila od začátku do konce.

23.05.2020 5 z 5

My děti ze stanice ZOO My děti ze stanice ZOO Christiane Vera Felscherinow

Knížka napsaná slovy hlavní "hrdinky" mě zaujala. Pěkný odstrašující příklad pro někoho kdo by snad uvažoval o experimentování s tvrdou drogou.

13.05.2020 4 z 5

Druhý díl už mě nebavil tak jako první. Často se opakoval, možná to je naschvál, nevím.

24.04.2020 4 z 5

Autismus & Chardonnay Autismus & Chardonnay Martin Selner

Moc pěkná knížka, věřím že si jí ještě párkrát přečtu. Mám rád takový styl knížek.

23.04.2020 5 z 5

Knížka mě nenadchla. Příběh umírajícího učitele je sice dojemný, ale čekal jsem od knížky více.

14.04.2020 3 z 5

Milionář z chatrče Milionář z chatrče Vikas Swarup

Moc pěkná knížka, kterou jsem si přečetl v rámci čtenářské výzvy. Ten konec byl na můj vkus napsaný moc "wau". Bohatě by stačilo kdyby vyhrál a pak se mstil.

15.03.2020 4 z 5

Občas lžu Občas lžu Alice Feeney

Když už jsem si říkal, že tuším jak příběh dopadne tak přišel zvrat. Zvrat, který mě naštval a až po nějaké době nadchl. Příběh je promyšlený a drží čtenáře u knížky do poslední stránky.

20.02.2020 4 z 5

Chlapec v pruhovaném pyžamu Chlapec v pruhovaném pyžamu John Boyne

Knížka se čte dobře, ale čekal jsem od příběhu více.

18.01.2020 4 z 5

Jezero Jezero Bianca Bellová

Začátek knížky se mi líbil, autorka mě dokázala vtáhnout do děje. Ale pak knížka nabrala na můj vkus rychlý spád. Najednou byl Nami v pubertě a opouští domov. Než jsem se nadál tak se vracel domů a přišel rychlý konec knížky. Kniha mohla být obsáhlejší. Za první půlku knihy si ceny určitě zaslouží.

08.01.2020 4 z 5

Chyť mě, jestli to dokážeš Chyť mě, jestli to dokážeš Frank W. Abagnale

Velmi pěkná a čtivá knížka. Jenom škoda že ten konec je takový useknutý, řekl bych že ho mohl více rozepsat. Děj se trochu liší od filmu.

15.12.2019 5 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Knížka mě vůbec, ale vůbec nebavila. Nejzajímavější je posledních 20 stránek. Konec mě bavil tak moc, že jsem si říkal že je to úžasná knížka, ale pak mi došlo že před tím koncem je nudných 300 stránek. Za mě je to zklamání.

12.11.2019 1 z 5

Můj život po životě Můj život po životě Michal Viewegh

Po knížce "Další báječný rok" jsem si musel přečíst tuhle knihu. Rozdíl v jeho životě je znatelný. Je milé že mu chtělo tolik lidí pomoci. Opět napsané velmi otevřeně a to vnímám jako velké plus.

01.10.2019 3 z 5

Další báječný rok Další báječný rok Michal Viewegh

Nejdříve mě kniha nebavila a hledal jsem její smysl. Ale nakonec jsem se do knížky začetl a v některých místech mě zaujala. Chvíli jsem měl nutkání začít psát svůj deník.

25.09.2019 3 z 5

Denik Ostravaka 4 ... furt vam nědam spočnuť Denik Ostravaka 4 ... furt vam nědam spočnuť Ostravak Ostravski

Opět návrat do dětských let. Moc krásná knížka, škoda že už nepokračuje dál.

25.08.2019 5 z 5