Guepp Guepp komentáře u knih

Vlčí jáma Vlčí jáma Jarmila Glazarová

Mě příběh okouzlil, bylo to jak ze života. Lehce, jemně a krásně napsáno. :-) I když dámy asi ocení víc než pánové.

Věc Makropulos Věc Makropulos Karel Čapek

Nejlepší je knihu přečíst a poté, když ji máte ještě v živé paměti, jít do divadla. Prostě vám vezme dech! Já osobně byla v Klicperově divadle v Hradci Králové, kde ji ztvárnila Sedlárová. A to je panečku něco!!

R.U.R. R.U.R. Karel Čapek

Nadčasové téma! Lehkost psaní a opravdu hluboká myšlenka. :) Nic složitého, musí pochopit každý, kdo se nad tím aspoň chvilku zamyslí :)

Bílá nemoc Bílá nemoc Karel Čapek

Lehce napsáno s hlubokou myšlenkou - všechna Čapkovic díla! Je opravdu Mistr :)

Stařec a moře Stařec a moře Ernest Hemingway

Miluji úvahy nad ničím, které v sobě skrývají tu všednost. Když se nad nimi zamyslíte, zjistíte, že nic jiného řešit nepotřebujete, protože jedině ta všednost kolem vás je důležitá! Super!!

Petr a Lucie Petr a Lucie Romain Rolland

Ani vlastně nevím, co k této knize napsat. Maturanty potěší, protože je kraťoučká, ale to je jí akorát na obtíž. Asi si ji budu muset přečíst znovu, abych plně ocenila příběh.

17.03.2014 3 z 5

Na západní frontě klid Na západní frontě klid Erich Maria Remarque (p)

Když přečtu Remarque přijde mi to jako fikce, zajímavý příběh, který si klidně mohl vymyslet jako Čapek roboty, ale nejhorší pak je zjištění, že je to dost založené na pravdě. Ani tomu není tolik let, co se to dělo. Brr... vždy z těchto válečných knížek mám husinu!

Proměna Proměna Franz Kafka

Dobře, jak se sakra brouk velikosti člověka udržel na stropě? :-O Miluji tu knihu, takové paradoxy a ironie! Taky se u vás hmyz snaží zachraňovat obrazy, aby jste je nevyhodili? :-D

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Jediná kniha, kterou můžete číst klidně 3x za den a pokaždé si odnesete něco nového. To je Malý princ :)

Lucerna Lucerna Alois Jirásek

Dramata se prostě NEMAJÍ číst, ale mají být viděna na jevišti! A ZROVNA Jirásek je toho důkazem. Scénář jsem přečetla, ale odnesla si jen "povinnost na maturu splněna". Doufám, že se někdy dostanu na představení, abych plně ocenila tuto hru :)

Obraz Doriana Graye Obraz Doriana Graye Oscar Wilde

Jednoznačné zklamání. Téma a nápad je celosvětově známý, protože je naprosto nevšední a geniální. Ale to co bylo kolem? Popravdě mě mrzí, že z této knihy neudělal svazek o 3 knížkách, kde by téma více rozebral a popsal. Snad poprvé se stalo, kdy se mi film líbil více jak kniha. Prostě to tak zvláštně zahodil a nechal být. Ale určitě přečtěte, nad touto knihou by si měl popřemýšlet každý!

Filosofská historie Filosofská historie Alois Jirásek

Jsem dost překvapená! Opravdu mě nenapadlo, že se mi taková klasika, která je mezi naší generací poměrně dost neznámá a neprávem odsuzovaná, bude opravdu líbit. :) Přečetla jsem to jedním dechem! Obdivuji reformátory a lidi, kteří jdou proti normám kvůli svému přesvědčení! :)

Filosofská historie Filosofská historie Alois Jirásek

17.03.2014

Vražedný virus Vražedný virus Beat Glogger

Ke konci se z toho stalo opravdu něco, co knize nepřidalo, ale i tak doporučuji přečíst. :)

Open – Otevřená zpověď Open – Otevřená zpověď Andre Agassi

Kniha se četla báječně! Popravdě po sportech tolik neprahnu, ale po přečtení jsem hned vyrazila na kurt - aspoň za zkoušku to stálo :-D

12.03.2014 5 z 5

Petrolejové lampy Petrolejové lampy Jaroslav Havlíček

Přečteno jedním dechem! Kdo nečetl, prohloupil!

09.03.2014 5 z 5

Otec Goriot Otec Goriot Honoré de Balzac

Balzaca zbožňuji, ale do Otce Goriota jsem se nezačetla - popravdě nechápu proč, příběh i zápletka nadčasová. Konec mě velmi chytil za srdce, cožpak je to normální?!! :(

09.03.2014 2 z 5

Lesk a bída kurtizán Lesk a bída kurtizán Honoré de Balzac

Úžasná kniha! Doporučuji starší vydání - ať si pořádně užijete tu nádheru květnaté češtiny. :-)

06.03.2014 5 z 5

Žil jsem jako pedofil Žil jsem jako pedofil Janek Alexa

Doporučuji přečíst všem! I když věci, které udělal jsou neomluvitelné a strašné, aspoň pro jeho chování - celkově všech - najdete jakési pochopení - ani oni to nemají lehké a jejich život je plný přemáhání a strachu.

06.03.2014 5 z 5