Guepp Guepp komentáře u knih

Královna Tearlingu Královna Tearlingu Erika Johansen

Z příběhu jsem opravdu nadšená (přečteno za pár dní), ale těch překlepů a chyb! Snad si na ně v druhém díle dají větší pozor, nebo aspoň v dalších vydání této knihy. :-) Trochu mě i překvapilo, že se děj odehrává v jakémsi post-apokalyptickém světe, ale velmi detailně popisuje období středověku - autorka asi naznačuje, že se historie neustále opakuje. ;)

08.09.2016 5 z 5

Angličtina pro lamy Angličtina pro lamy Ladislav Čech

Knížka je poměrně sympatická, netypickou formou se snaží vysvětlit anglickou gramatiku (i když některé pokusy o humor nejsou vůbec vtipné - ale asi čím hloupější, tím to do hlavy dostaneme snadněji). Oceňuji i fakt, že autor je dlouholetým učitelem angličtiny. Upozorňuje tedy na chyby, které jsou šité na míru právě nám Čechům. Ale samozřejmě souhlasím s předchozím komentářem - bez učení a snahy to do hlavy nenatlučeme. Každopádně by mohla věčným začátečníkům ukázat jiný pohled a dovolit jim pochopit něco, co se dřív do hlavy za boha nemohlo dostat :). Doporučuji se podívat i na knížky podobného typu s názvem Angličtina na rovinu (Darren Crown). Mně osobně sedly mnohem více.

02.09.2016 4 z 5

Game Game Anders de la Motte

Oceňuji nápad! I když mě knížka moc bavila, na další díly se nevrhnu - možná kvůli mně nesympatickým postavám. Ale určitě ji všem doporučuji. :-)

14.08.2016 4 z 5

Aréna smrti Aréna smrti Suzanne Collins

Nejprve jsem viděla film a moc mne zaujal celkový nápad. Knihu jsem vlastně brala s dost velkými očekáváními, které zapřičinily takové lehké zklamání. Uvědomila jsem si, že jsem na podobnou literaturu už asi stará nebo opravdu nechápu, proč mě četba nudila. Katniss mě vlastně ještě předtím, než došla do arény, strašně unavovala tím svým neustálým podceňováním. Už od začátku je jasné, že je to "neobyčejné stvoření", které bude vždy nejlepší a všechny ohromí. Prostě hrdinka jaká se očekává. Asi mě v podobném typu knih unavuje ta věčná černobílost - jeden dokonalý a nejlepší člověk, který "zachrání celý svět", ale samozřejmě musí mít všechny ctnosti - obětavost, skromnost, apod. Po další knize už nesáhnu, ale i tak to není dílo k zahození.

13.08.2016 4 z 5

Skála Skála Peter May

Kniha nejprve vypadá jako klasická detektivka, ale postupně se z toho rozvine poměrně šikovně zamotaný příběh. Velmi pomalý spád, ale příjemně napsaný s nečekaným koncem. I když se mi kniha líbila - celkově i její nápad až po krásnou psychologii postav a popis tradic, míst nebo rodin, které je velmi ovlivňují - na další díly mne nenalákala.

13.08.2016 4 z 5

Zatracení Zatracení Chuck Palahniuk

Palahniuk přestřeluje! Strašně moc přestřeluje! Děj zajímavě šlape, ale najednou strašně spadne kvůli nechutné scéně (viz. záchodek a pinďourková aféra). Je to jako kdyby už neměl nápad, a tak si napomáhá v nechutných periferních absurdnostech. Samozřejmě, stále je to skvělý Chuck a jeho neokoukatelný humor, ale poslední knihy nedosahují jeho dřívějších kvalit. Snad časem pochopí, že chrlit každý rok jednu knihu není ta nejlepší volba.

15.07.2016 3 z 5

(Re)kapitulace (Re)kapitulace Jan A. Vaculík

Uff.. sonda do propletených lidských vztahů z pohledu mužské hlavy? Palec hore za upřímnost a otevřenost...

"Nikdy tě nenapadlo že se chováš a uvažuješ jako trotl?
Ježíšikriste, jak mi můžeš pokládat takovýhle otázky? Já VÍM, že se chovám a uvažuju jako trotl, ale ať se snažím jak chci, neleze na mě jediná rozumná myšlenka, jsem paralyzovanej svojí situací a připadám si poprvé v životě zásadně postiženej tím, že jsem se narodil s tím zásadním člověčím orgánem!
...
A víš vůbec, co je to láska?
Už zase Bůh mentoroval.
Láska, to je cit, kterej se nezjišťuje tím detektorem, co ho máš mezi nohama, ale srdcem a hlavou!
Dobře, už mě dál nedus a řekni mi, co vlastně chce?
Ty to nevíš?
Nevím a moc bych to potřebovat vědět. Řekni mi přece, o co jí jde, v čem je problém. Jsi vševědoucí, musíš to přece vědět.
Pro změnu zkus trochu namáhat mozek sám! Nemusíš všechno nechávat jen na tom jednom orgánu!
Tak jsem to zkusil.
Je prostě bláznivě zamilovaná, v šestačtyřiceti se jí zapálily lejtka a není schopná s tím vůbec nic dělat. Má pocit, že pro ni přijel princ na bílém koni, co na něho celý život čekala. Dá jí všecko, o čem kdy v životě snila.
Ale co to kurva je? ... Nevím."

25.08.2015 3 z 5

Amazonka Amazonka Alfred Döblin

Myslím, že tato kniha jistě svou hodnotu a kouzlo má. Zaujme člověka se zájmem o Jižní Ameriku, kmeny z jejichž perspektivy je příběh líčen, dějiny a různé paralely či symboly a připodobnění. Možná se k ní časem vrátím, ale teď jsem ji nedokázala dočíst, nezaujala mne.

15.08.2015

Tracyho tygr Tracyho tygr William Saroyan

Knižka, ke které se musíte vracet, protože Vám pokaždé nabídne nový pohled. Hned po prvním přečtení jsem si ji zamilovala. Neskutečná hloubka nebo naopak povrchnost, kterou si určujete Vy sami podle momentální nálady a stavu. Může to být kluk, který si prostě a jednoduše myslí, že má tygra. Ale co když ten tygr je ve skutečnosti něco jiného? Zkuste abstrakta zhmotnit, proč né zrovna do tygra?!

Mlčení jehňátek Mlčení jehňátek Thomas Harris

Klasika pro každého. Hannibal je dokonalost v jakémkoliv podání.

28.02.2015 5 z 5

Strom - V koruně naděje, v kořenech smutek Strom - V koruně naděje, v kořenech smutek Judy Pascoe

Myslím, že se autorce podařilo téma dost zabít. Nápad zajímavý, ale u něho to končilo.

28.02.2015

Láska je jen slovo Láska je jen slovo Johannes Mario Simmel

Dostala se ke mně náhodou, byť se tématice románů pro ženy vyhýbám dost silnou oklikou. Jenže to jsem ještě neznala Simmela. Kdepak nějaké dobré konce. Šlo o naivní lásku, která neznala hranic, ale byla uzemněna skoro v začátcích, kdy se snažila vytahovat růžky. Nebylo přáno.

Krásy světa Krásy světa Héctor Tizón

Hledal zapomnění, ale našel sám sebe. Chtěl odejít, ale stejně se vrátil zpátky. Paradoxy života a Krásy světa.

Hovořil se zvěří, ptáky a rybami Hovořil se zvěří, ptáky a rybami Konrad Lorenz

Po vzoru Konrada Lorenze budeme nadšeně chovat všelijaká zvířata. Hejno hus a pár kavek. Přiřazuji se k početné skupině nadšenců, kteří mu jeho svět závidí. Kniha má velké kouzlo a pobaví Vás.

Dívka s perlou Dívka s perlou Tracy Chevalier

Filmem jsem byla kdysi nadšená, Scarlett v něm ztvárnila jemnost a křehkost. Knihu jsem objevila až teď, už na mne neměla takové kouzlo, ale přečetla jsem ji po dvou dnech. Milé, plné náznaků a čtenáři otevřené.

28.02.2015 4 z 5

Díra v duši Díra v duši Tiffanie DeBartolo

Vyloženě mi sedl postoj hlavních hrdinů ke světu. Proto mi vadilo, že jsem se na začátku knihy dozvěděla, jak kniha skončí. Bylo to zbytečně jednoduché, což s filosofií knihy nekorespondovalo. Není chyba, že kniha skončila špatně, chybou bych nazvala její předvídatelnost. Jinak ji určitě doporučuji, styl psaní je výborný a trocha cynismu neuškodí! :) :)

Prokletí Prokletí Chuck Palahniuk

Moje první přečtená kniha od Chucka a musím říct, že jsem nadšená! Pár pasáží bych vyhodila, byly nechutné až až, ale jinak výborně zvolená hlavní postava i popis pekla atd. ... Optimismus z toho nedýchá, ale doporučuji všem! :-)

28.09.2014 5 z 5

Dewey – kocour z knihovny, který okouzlil celý svět Dewey – kocour z knihovny, který okouzlil celý svět Vicki Myron

Oddychová krásná knížka. Dewey se objevil ve správný čas na správném místě. :)

11.07.2014 5 z 5

Čarodějův učeň Čarodějův učeň Otfried Preussler

Lužičtí srbové vyrostli na Krabatovi a Češi na Krtečkovi, ano, měli jsme bezpochyby jednoduché dětství bez stresu :-D Pro mě suprová knížka! Doporučuji :)

17.03.2014 5 z 5

Sofiin svět Sofiin svět Jostein Gaarder

Děkuji, že tato kniha vznikla! Děkuji opravdu moc! Pomohla mi zvládnout filosofii, která mi přijde do 19. století naprosto nesnesitelná. Doporučuji všem!!! Výborně napsáno.

17.03.2014 5 z 5