gudaska gudaska komentáře u knih

Slečna Au-pair aneb jak jsem pečovala o anglické děti Slečna Au-pair aneb jak jsem pečovala o anglické děti Eva Dömény

Jeden čas jsem také zvažovala být po škole au-pair, ale nakonec z toho sešlo, tak jsem si aspoň přečetla knížku, kde autorka popisuje své zážitky a musím říct, že to neměla lehké, ale kdo to v dnešním světě jednoduché má... Knížka je psaná s humorem, takže se člověk i zasměje a zároveň dozví zajímavé věci. Tuto knížku bych určitě doporučila všem kteří se chtějí stát au-pair a nejen jim :)

30.06.2014 4 z 5

NYC Girl NYC Girl Veronika Kafková

Jsou to vlastní pocity a zážitky autorky, které je lehce přes 30 let. Děj se odehrává hlavně v New Yorku. Je to takové oddechové čtení pro ženy i dívky..

14.05.2014 3 z 5

Krotitelka snů Krotitelka snů Simona Monyová (p)

Knížka se příjemně četla, chvilkami mě i děj dokázal rozesmát. Je nemilé co potkalo hlavní hrdinku za nemoc, ale každý máme svoje.. jen kdyby si dala říct, mohlo být vše jinak.

05.05.2014 3 z 5

Zabijáci Zabijáci Jussi Adler-Olsen

Źenu v kleci jsem doslova zhltla, tak jsem se vrhla i na tento román a musím říct, že mě dost zklamal a vůbec mě nebavil :(

26.04.2014

Žena v kleci Žena v kleci Jussi Adler-Olsen

Fajnová detektivka. Parádně se četla, vždycky něčím mě nějaká kapitola nadchla a já nemohla přestat a četla dál a dál... Je pravda, že ten konec mohl být lepší, ale tak nemůžeme chtít všechno,že... Chci se určitě podívat i na filmové zpracování a co nejdřív se vrhnu na další knížku od tohoto autora.

18.02.2014 4 z 5

Dvakrát dospělá Dvakrát dospělá Lenka Lanczová

Tak jsem si trošku připomněla svoje chvíle před maturitou. Ditin život je hodně z velké části prolhaný, ale i ona sama si z toho mohla vzít ponaučení, že takhle se žít opravdu nedá, že někdy se člověku jisté věci vymstí ať chcete nebo ne. Musím paní Lanczovou pochválit za další odpočinkovou knihu, která zaujme i pobaví :)

02.02.2014 4 z 5

Můj život po životě Můj život po životě Michal Viewegh

Je to velice silný pravdivý příběh ze života, plny beznaděje a těžké deprese a zároveň veselých zajímavých situací. Klobouk dolů, jak to dokázal zvládat i nezvládat...nejdůležitější je mít hlavu nahoru a věřit že bude líp :)

01.02.2014 4 z 5

Strašná nádhera Strašná nádhera Halina Pawlowská

Musím říct, že mě Halina svými povídkami velice pobavila v mém momentálním marodění, kdy jsem zalezlá v posteli a baštím antibitotika a náladu mám chvíli pod psa, mě naopak překvapilo jak dobře jsem knížku zvolila a zlepšila si svojí náladu i stav. Tato knížka pohladí i potěší ;)

29.01.2014 4 z 5

Bajky barda Beedleho Bajky barda Beedleho J. K. Rowling (p)

Nějaké byly dobré, některé vůbec. Určitě si vezmete nějaké ponaučení, ale žádný zázrak to není, jen opravdu doplňková kniha na závěr HP.

26.01.2014 2 z 5

Carrie Carrie Stephen King

Dost jsem se na Carrie těšila a musím říct, že jsem byla nakonec zklamaná. No asi jsem čekala dost něco jiného...Ale i tak má tato knížka svoje kouzlo.

25.01.2014 1 z 5

Konkurz na milence Konkurz na milence Simona Monyová (p)

Souhlasím s tím, co už tu bylo o této knize řečeno...žádný zázrak to nebyl :(

01.01.2014 2 z 5

Holčička, která nechtěla vyrůst: můj boj proti anorexii Holčička, která nechtěla vyrůst: můj boj proti anorexii Isabelle Caro

Její matka by teda zasloužila pořádnej sekec mazec za to, co udělala svojí dceři. Docela mě zklamalo, že knížka tématem anorexie se začala zabývat až na 70 % tedy tesně před koncem. Celý příběh byl pořád o tom samém a nic nového nepřinášel, dívka pak vyrostla, stala se nějaká menší zápletka a najednou byl strašně rychlý divný konec :(

30.11.2013 3 z 5

Inferno Inferno Dan Brown

Toto byla moje čtená prvotina od Dana Browna a musím říct, že mě mile napínavě překvapila :) Každý si tam najde určitě svoje a já se co nejdřív vrhnu na jeho další tituly.

20.11.2013 4 z 5

Horká noc Horká noc Carol Higgins Clark

Musím říct, že mě tato knížka velice zklamala, bylo to velice nudné a bez té správné šťávy :(

04.10.2013 1 z 5

Deset malých černoušků Deset malých černoušků Agatha Christie

Tak toto je první detektivka od ní co jsem četla, musím říct, že mě vyloženě nezklamala. Napínavé od začátku do konce. No a jak to nakonec dopadlo mě překvapilo, ale to ať si zjistí každý sám ;)

25.09.2013 4 z 5

Takové knihy vůbec nečtu, ale tato mě něčím zlákala. Do půlky to bylo celkem zajímavé i napínavé a zbytek totální propadák... A že má vyjít ještě další díl, to už snad vážně není třeba...

13.09.2013 2 z 5

Opiju tě rohlíkem Opiju tě rohlíkem Simona Monyová (p)

Pohodová knížka se zajímavým příběhem z běžného života.

25.07.2013 4 z 5

Lovci hlav Lovci hlav Jo Nesbø

Další Nesbo za mnou, ale žádný zázrak. Je to takové celé utahané a bez šťávy, chvilkami jsem se i ztrácela v ději, chvilku byl tam, pak zas někde jinde aniž by člověk zpozoroval, že se něčím někam přesunul atd.. Jo najde se i pár momentů, kdy nechcete knížku odložit páč je to trošku napínavé, ale většinou je to takové nudné toulání. Chystám se i na film, tak si snad spravím chuť :)

20.07.2013 3 z 5

Padesát odstínů svobody Padesát odstínů svobody E. L. James (p)

Tak už konečně taky vím, jak tahle trilogie dopadne. Musím říct, že tenhle díl snad byl nejvíc čtivý ze všech. Bylo tam chvilkami napětí, nějaké zvraty atd... Jak to všechno dopadlo bylo docela i podle mého očekávání, ale musím říct, že to autorka nemusela natahovat na tolik stránek, mohlo by se to klidně vejít do dvou dílů. Nj, ale je to přece světový Bestseller kterého se prodávají milióny, tak proč si něco nevydělat že :) Poslední věta nakonec je, že opravdu taková Pecka jak všichni kolem říkali to vážně nebyla!!! Sbohem Christiane :-D

13.07.2013 3 z 5

Bez milosti Bez milosti Lisa Jackson

Příběh celkem poutavý, že člověka nutí číst dál a dál a ten konec mě teda moooc překvapil, když jsem konečně zjistila, kdo za tím vším je :)

08.06.2013 4 z 5