Grohlinka Grohlinka komentáře u knih

Pád všech neřádů Pád všech neřádů Amanda Foody

Pro mě osobně mnohem lepší než první díl, na YA nezvykle rozsáhlé, dospělé a chytré. Svět není černobílý a my všichni jsme tak trochu neřádi, bavilo mě to moc.

06.02.2024 5 z 5

Moře klidu Moře klidu Emily St. John Mandel

3 hvězdy a kousek. První polovina knihy byla skvělá, až znepokojivá, ve druhé se to začalo celé trošku rozpadat, ale to téměř vždy, když jde o cestování časem.

V závěru se přikláním k nižšímu hodnocení kvůli jednání postav, tomu jsem nevěřila ani náhodou.

02.02.2024 3 z 5

Liška ryšavá Liška ryšavá Lisa Henry

Já jsem spokojená, takhle si představuji romantickou oddechovou četbu. Můj deficit romantiky doplněn. Tahle knížečka, vážně je to neskutečné prtě, skoro jako Preclík, mi dala přesně to, co jsem očekávala od Legend & latéček, které byly, no nic moc, co si budem, tohle je roztomilá sranda.

01.02.2024 4 z 5

Ďábel v zrcadle Ďábel v zrcadle Juraj Červenák

Vlastně docela smutné... Tahle kniha mi definitivně potvrzuje, jak dobrým spisovatelem Juraj Červenák je. Tak já už se tomu Bohatýrovi nebudu vyhýbat.

29.01.2024 4 z 5

Cyklus vlkodlaka Cyklus vlkodlaka Stephen King

Pro mě osobně asi nejslabší Kingův počin. Ilustrace povedené, ale jinak nic moc...

24.01.2024 2 z 5

Vlk Fenri Vlk Fenri Odin Helgheim

Mám ráda severskou mytologii, takže tohle byla jasná volba. Krásné ilustrace. Rozhodně jsem zaháčkovaná a přečtu si další díly. Úplně jsem dostala chuť zahrát si znovu God of War.

24.01.2024 4 z 5

Beren a Lúthien Beren a Lúthien J. R. R. Tolkien

Až mi slza ukápla, ehm hned v prologu.

Nádherný příběh, nádherný překlad. Zpracování předčilo má očekávání, až mám chuť všechny knihy odložit, ponořit se opět a na dlouhou dobu pouze do příběhů pana Tolkiena.

Co dodat, i kdyby to mělo nějakou chybu, nikdy bych ji nepřiznala, sobě ani druhým, o to lepší, že nemá. Děkuji.

18.01.2024 5 z 5

Bitva o labyrint Bitva o labyrint Rick Riordan

Každým dílem je to lepší a lepší, postavy dospívají a kniha nabírá vážnější tón, což mi sedí. Nico je skvělá postava.

12.01.2024 5 z 5

Svět ledu a ohně Svět ledu a ohně George R. R. Martin

Jako takhle, po stránce grafického zpracování je to topka, ilustrace jsou nádherné. Obsahově to taky není špatné. Jen mam trošku despekt k dojení celého univerza, které Martin před lety stvořil, Píseň ledu a ohně jsem četla ještě na střední, kdy žádné seriály nebyly, pak se z toho všeho stal odporný mainstream, kdy každý o Hře o trůny mluvil, ale málokdo četl a já se zařekla, že se k sérii vrátím, až to Martin dopíše, dnes už chápu, že by to pravděpodobně znamenalo nikdy, takže než se znovu odhodlám přečíst znovu sérii, tak jsem se vrátila touto cestou. No, není to špatné, jen by to možná chtělo hlavně dopsat sérii, ale to je jen můj skromný názor.

12.01.2024 3 z 5

Ledový drak Ledový drak George R. R. Martin

Moc hezká pohádka, tolik emocí na tak málo stránkách, ilustrace jsou nádherné.

10.01.2024 3 z 5

Krev prvorozených Krev prvorozených Juraj Červenák

Tohle je prostě bezva, druhý díl si s prvním nezadá, v moha ohledech je ještě lepší. Pachatele jsem odhalila, což mi vždycky udělá radost. Jaroš je skvělá postava, vlastně všichni mají něco do sebe. Vykreslení doby a celé nálady ve společnosti věrohodné a autentické.

09.01.2024 4 z 5

Prokletí Titánů Prokletí Titánů Rick Riordan

Skvělé, zatím nejlepší díl, akční od začátku do konce. Dojemný. Jak hrdinové postupně dospívají, dospělejším se stává celý příběh, který je pevně ukotvený a Riordan zdá se, přesně ví, kam směřuje. Nemohla jsem se odtrhnout.

07.01.2024 5 z 5

Moře nestvůr Moře nestvůr Rick Riordan

Jako jedné z mála se mi Moře nestvůr líbilo víc než Zloděj blesku. Příběhy inspirované řeckou mytlogií jsou zde více vysvětleny a to vzhledem k tomu, pro koho jsou knihy určeny považuji za velice důležité.

Moc se mi líbila linka s Tysonem, konec, který nutí ihned pokračovat dalším dílem, fajn humor a narážky určené i dospělým čtenářům, poučení, no zkrátka fajn to bylo, moc fajn.

05.01.2024 4 z 5

Berserk 4 Berserk 4 Kentaró Miura

Dost dobrý. Mám ráda pohledy do minulosti, které vice osvětlí jednání postav v přítomnosti, teď už Guts dává větší smysl.

30.12.2023 4 z 5

Mrtvý na Pekelném vrchu Mrtvý na Pekelném vrchu Juraj Červenák

Velké překvapení. Svižná, akční historická detektivka. Skvělí vyšetřovatelé, kteří se doplňují, ale zároveň je každý z nich úplně jiný, čímž dostávají jejich konverzace i vyšetřování nový rozměr. Přiznám se, pachatele jsem neodhalila, což se mi zas tak často nestává. Velká spokojenost a rozhodně se vrhnu na další díl.

30.12.2023 4 z 5

Zloděj blesku Zloděj blesku Rick Riordan

Percyho jsem četla před lety a bez mučení se přiznávám, že teď se mi líbil mnohem víc. Tenkrát mě jeho jednoduchost urážela, dnes ji vítám.

27.12.2023 4 z 5

Vyjednavač Vyjednavač Brandon Sanderson

Potřebuji nutně druhý díl, protože je to právě konec, který mě úplně neuspokojil, příliš uspěchaný a pro mě ne zcela ukončený, ale s obrovským potenciálem pro pokračování, kdy se pak z Vyjednavače může lehce stát kniha s plným hodnocením.

Magický systém je skvělý, propracovaný, neotřelý a velice efektní, je skutečným highligtem knihy.

Kniha je vyprávěná z pohledu několika postav, jak to tak bývá, některé jsou lepší, některé slabší. Vasher spolu s Nočním Děsem je skvělý, přála bych si, aby to byli právě oni, kdo dostal více prostoru. Siri a její části jsou romantické, až pohádkové. Hymnus je prostě jednička, velice zábavná postava, s krásným přesahem do náboženství. Vivenna pro mě byla zpočátku oříškem a její části jsem vyloženě nesnášela, hlava mi nebrala, jak hloupá byla, ovšem díky několika zvratům v ději se to změnilo a naopak to byly právě její části, které mě nakonec bavily nejvíc.

Skvělá kniha, která pro někoho může velice dobře fungovat i jako standalone, já si ráda počkám na pokračování a knihu přečtu znovu.

Nemůžu si nepostěžovat na 2. vydání, ehm ehm ilustrované, mám Talpress ráda, fakt jo, ale tahle ohavnost v paperbacku, hanba Vám za ty peníze. Výtka do konečného hodnocení samozřejmě nezahrnuta.

24.12.2023 3 z 5

Dopisy Otce Vánoc Dopisy Otce Vánoc J. R. R. Tolkien

Letos patří Argu můj velký dík, za Tolkienova díla, ale i Zeměmoří, díky Vám doufám nebudou tato úžasná díla ještě dlouho zapomenuta.

Chci vyzdvihnout nádherné zpracování knihy, tohle je opravdová radost držet v ruce.

Dopisy samotné jsou krásné, pohladí po duši a nastíní, jak moc rád měl Tolkien své děti. Jak skvělý nápad, psát dětem dopisy od Otce Vánoc. Celou knihou prosakují nápady využité v Pánovi prstenů, ale také težké době, ve které jsou dopisy psány.

Přinesly mi mnoho radosti, úsměvů na tváři, ale i sladkobolného pocitu, že vše jednou musí skončit a všechny děti jednou dospět, tedy kromě nás, kdo jsme věčnými dětmi, skrze knihy, které stále čteme. Děkuji.

18.12.2023 5 z 5

My všichni neřádi My všichni neřádi Amanda Foody

Bavilo mě to číst, na druhou stranu to trpí typickými neduhy YA, nelogické chování postav, nepropracovaný svět, rozuměj historie rodin a celého turnaje, magie fungující dle nejasných pravidel a všeobecné ohýbání všeho dle potřeb autorek.

Ale pořád je to zábava, natolik, že se těším na druhý díl, zejména na Alistaira a Gavina.

17.12.2023 3 z 5

Poslední argument králů Poslední argument králů Joe Abercrombie

Tak jo, přiznám se, že jsem si už připravovala rádoby chytrý komentář, kde budu rozebírat, proč jsem tomuhle skvostu dala čtyři hvězdy, pak jsem si vzpomněla, čemu všemu už jsem ty čtyři hvězdy dala, pokorně poklekla a políbila prsten arcilektorovi. Ať žije Glokta, ostatní se můžou jít bodnout.

14.12.2023 5 z 5