Berserk 4

Berserk 4 https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/460798/bmid_berserk-4-fcR-460798.png 5 104 10

Berserk série

Guts nemá štěstí - a zdá se, že nosí smůlu i všem okolo, jak se brzy přesvědčí i mazaný žoldák Ganbino, který jej vycvičil v boji. Na chvíli vše vypadá bledě, avšak po osudovém setkání s Griffithem a jeho Jestřáby to vypadá, že i na Gutse se možná usmálo štěstí.

Literatura světová Komiksy Fantasy
Vydáno: , Crew

Berserk, Vol. 4 , 1994

Grohlinka
30.12.2023 4 z 5

Dost dobrý. Mám ráda pohledy do minulosti, které vice osvětlí jednání postav v přítomnosti, teď už Guts dává větší smysl.

Petr874
29.11.2023 3 z 5

Brutalita, detailní zpracování... no prostě pastva pro oči.

jirijanovotny
24.04.2023 5 z 5

Celou tuto sérii čtu znovu. Tedy alespoň to, co už stihlo vyjít česky. Zajímá mě totiž, jak jsme si tady v naší malé české zemi poradili s překladem tohoto brutálního skvostu.

Ono to totiž v žánru Vrž! Bum! Prásk! Třísk! Bem! není zrovna jednoduché. Pár vhodně zvolených slov a je z toho obdobně skvělé dílo. Pár špatně zvolených slov a je z toho trapná patlanina. A to i přes to, že obrázky jsou stále stejné.

Zatím jsem nadmíru spokojen :)

Atlantis
11.01.2023 5 z 5

Bál jsem se, nemám moc rád příběhy, které vysvětlují pozadí jednotlivých postav. Ale bylo to zbytečné, Berserk opět dokazuje, proč je legenda mezi mangou. Tentokrát se z velké části obejdeme bez nějakých gore panelů a vlastně ani ten démon se tady neotočí. Moc se mi líbily stránky s velkými bitvami.
Malá výtka k českému vydání - opakovalo se mi několik stran a shrnutí na zadní straně není k tomuto dílu.

KubaHanzelin
17.11.2022 4 z 5

Vracíme se do minulosti, ke Gutsovým kořenům, konečně se dozvídáme, proč je tak skvělý šermíř, proč je tak neuvěřitelně zahořklý a jak se setkal s Griffithem, čekám, že brzo se nám to slušně rozjede:)

GoodGames
31.05.2022 5 z 5

Obával som sa toho návratu do Gutsovej mladosti, že tým manga stratí na zaujímavosti, drsnosti a absentovať bude aj poriadne šťavnatá akcia. Bál som sa naozaj zbytočne. Berserk aj štvrtým dielom dokazuje, že je to právom celosvetovo jedna z najpredávanejších a najobľúbenejších máng. Je to napchaté drsnou akciou a pútavým dejom. Tých 240 strán ubehne neskutočne rýchlo.

michal3736
30.06.2021 5 z 5

Příběh o Gutsovi, tady relativně stagnoval, za to jsme mohli nahlédnout do jeho minulosti, což je super. Hned jdu na další díl.

niki-chan
21.04.2021 4 z 5

Rozhodně zajímavý příběh. Manga nabízí mnohem více informací než anime.

Svarta_Jump22
12.04.2021 5 z 5

Konečně Band of The Hawk ! Škoda že se bude čekat tak 10 let než to bude celé přeložené a bůhví jestli vůbec Kentaro Miura dokončí své mistrovské dílo a doufám, že jo jinak nezemřu v pokoji.

Aykiru
25.02.2021 4 z 5

Na Berserka jsem narazila jako mladší a musím říct, že je příjemné se k němu po letech opět vrátit. Důvod je i ten, že manga je rozsáhlejší než anime a daleko podrobněji popisuje Gutsovu minulost a celkově okolnosti, za kterých se stal tím, kým se stal. Berserk je zajímavý, byť trošku depresivně laděný příběh , o tom kam až jsou lidi schopni zajít, co všechno jsou schopni obětovat, aby dosáhli svých vytoužených cílů. Pro mě zatím nejlepší díl.

manga dark fantasy fantasy

Kentaró Miura