Graine Graine komentáře u knih

Utrpení mladého Werthera Utrpení mladého Werthera Johann Wolfgang Goethe

Preromantické dílo o nešťastné a nenaplněné lásce mě oproti mému očekávání doslova nadchlo!

Paní Bovaryová Paní Bovaryová Gustave Flaubert

Paní Bovaryová je klasické dílo francouzského realismu. Vřele doporučuji!

Něžná Něžná Fjodor Michajlovič Dostojevskij

Knihu jsem přečetla jedním dechcem a vřele doporučuji. Výborné je zejména vylíčení postav

Vánoční koleda Vánoční koleda Charles Dickens

Ráda si čtu tuto knihu každý rok v čase Vánoc

Oliver Twist Oliver Twist Charles Dickens

Klasika anglického realismu

Hezký víkend Hezký víkend Jon Davis

Měla jsem možnost být na besedě s autorem a musím říct, že byl velmi vtipný. Pobavila jsem se, bylo to příjemné setkání

Emma Emma Jane Austen

Zajímavá kniha vynikající autorky, která báječně vykresluje poměry tehdejší anglické společnosti

Kouzelný vrch Kouzelný vrch Thomas Mann

Kniha nás zavádí na začátek 20. století do sanatoria nad Davosem. Na návštěvu za německým důstojníkem Joachimem, přijede bratranec Hans Castorp. Avšak také u něj se objeví tuberkulóza. Hans se v sanatoriu zamiluje do Rusky Klaudie Chauchatové ...

16.08.2012

Kříž u potoka Kříž u potoka Karolina Světlá (p)

Dílo popisuje osud několika generací . Dějová zápletka je dána kletbou rodu Potockých.Obsahuje mnoho romantických rysů ( tajemná a pustá místa, postavy stavěné do kontrastu, obětované štěstí ve prospěch mravní povinnosti apod.)

16.08.2012

Hubička Hubička Karolina Světlá (p)

Povídka Hubička se odehrává v Podještědí a popisuje problematiku mravnosti a cti soudobé dívky

16.08.2012

Námluvy Námluvy Karolina Světlá (p)

Četla jsem povídku Námluvy od Karoliny Světlé. Líbilo se mi vylíčení zvyků na vesnici i vylíčení toho, jakým způsobem Havel vyzná Cilce lásku

16.08.2012

Vesnický román Vesnický román Karolina Světlá (p)

Líbilo se mi zejména charakterové vylíčení hlavních postav, kontrast mezi rychtářkou a Sylvou

16.08.2012

Černý Petříček Černý Petříček Karolina Světlá (p)

Nečekala jsem, že mě povídka tolik zaujme!

Malé ženy Malé ženy Louisa May Alcott

Vynikající román vykresující poměry v soudobé společnosti a problémy tehdejších dívek

Cizinec hledá byt Cizinec hledá byt Egon Hostovský

Existenciální román, hlavní hrdinou je postava představující ,,cizince mezi lidmi“. Najdeme zde symboly věčného poutnictví, nesdělitelnosti, pocity osamocení, vykořeněnosti...

Malý vetřelec Malý vetřelec Sarah Waters

Bylo to velmi zajímavé čtení. Stále jsem čekala, co přijde dál a nemohla se od knihy odtrhnout. Jen jsem asi čekala, trochu jiný konec...

Špičkou jazyka Špičkou jazyka Sarah Waters

Zajímavá kniha! Obdivuji autorčiny znalosti, díky které se dozvíme o soudobých poměrech v anglické společnosti

Zlodějka Zlodějka Sarah Waters

Napínavý děj, velice zajímavá zápletka a pozoruhodné ženské postavy.

Pohorská vesnice Pohorská vesnice Božena Němcová

Já jsem byla z knihy nadšená. Musela jsem ji číst jako povinnou četbu do školy, ale musím říct, že mě skutečně zaujala a dojala

Máj / Mai Máj / Mai Karel Hynek Mácha

Nebýt povinné četby, asi by mě nenapadlo si báseň jen tak přečíst. přesto jsem ráda, že jsem se k ní dostala