Hezký víkend

Hezký víkend https://www.databazeknih.cz/img/books/75_/75497/bmid_hezky-vikend-GwE-75497.jpg 3 14 5

Američan žijící v Praze popisuje své české zážitky - o běžných věcech - o taxi, houbách, šunkoflecích, pivech, jak jednat na úřadech.... ne dost dobrou češtinou - jenže jazykem vtipným a pohledem odlehčeným, výsledkem je pak milá kniha doplněna ilustracemi Milana Hencla.

daniela4009
07.11.2020 5 z 5

Oddychovka

valda
10.09.2019 3 z 5

Jon se někdy v roce 1992 přestěhoval do Prahy. Češtinu se učil jako samouk, takže mnoha jejím pravidlům moc nerozumí. Čímž vzniká takový Jonův jazyk, plný různých zvláštních patvarů, jako je třeba název kapitoly: Prostitutkové sousedky. Čemu taky moc nerozumí je mnoho různých českých zvyků a věcí, které jsou pro Čechy samozřejmé, jako je třeba houbaření. Tahle útlá kniha obsahuje krátké historky s jeho zážitky v Čechách. Mám rád tyhle knihy, kdy nějaký zahraniční autor popisuje Českou republiku svým nezaujatým pohledem. Každopádně od této knihy nečekejte žádné veledílo, nejpozději za půl dne máte přečteno a taky chápu, že některým kniha úplně nesedne. Viz třeba kapitola Moje nejoblíbenější piva:
Budvar 12
Gambrinus
Budvar 10
Konec kapitoly. :-)
PS: Protože autor je můj pracovní kolega, dávám hvězdičku navíc :-)

Briv
04.02.2016 2 z 5

Číst se to dá, mě kniha až tak vtipná nepřišla a docela mi vadila jeho "čeština", prostě mi to "trhalo" oči.

Graine
16.08.2012

Měla jsem možnost být na besedě s autorem a musím říct, že byl velmi vtipný. Pobavila jsem se, bylo to příjemné setkání

houston
22.02.2012 3 z 5

Vtipné, bohužel mi trochu vadí skutečnost, že spoustu toho "vtipného" autor nezamýšlel a jednoduše to vyplynulo z neznalosti jazyka. Každopádně čitelné, ideální například do vany.