gossipavlina gossipavlina komentáře u knih

Sestra s perlou Sestra s perlou Lucinda Riley

Parádní čtení, opět povedený díl.
Autorka občas balancuje na hraně klišé, sem tam teda sklouzne i přes hranu. Ale nad tím jsem dokázala přimhouřit oči.
Doporučuji.

07.10.2021 5 z 5

Sestra ve stínu Sestra ve stínu Lucinda Riley

Až na pár výjimek, např. patetických zvolání typu ,,už nejsi moje sestra" , se tento díl oproti předchozímu o hodně vylepšil.
Obě linky, jak Historická, tak současná, jsou zajímavé.
Autorka má skvělý dar popisu prostředí, vč
detailů, kde se zrovna příběh odehrává, a nálady a pocitů postav.
Těším se na další díl.

26.09.2021 4 z 5

Na konci října Na konci října Lawrence Wright

Kdybych knížku četla v jiné době, než covidové, tak bych dala asi hvězdy jen tři.
Ale v tuhle chvíli jsem prostě ovlivněna aktuálností.
Zajímavá pro mě určitě byla. Nejsem epidemiolog a vlastně jsem se nikdy nijak zvlášť nezajímala o víry a bakterie, ani nemoce. Takže hodně těch odborných věci pro mě byla novinka.
Ale musím souhlasit s komentáři níže, příběh opravdu působí ploše a roztříštěně, což je škoda. Potenciál určitě měla.

19.06.2021 4 z 5

Exodus Exodus Leon Uris

K některým knihám je asi lepší se nevracet. Četla jsem ji cca před 25 lety, a to jsem byla nadšená. Po celá ta léta jsem na ni myslela.
Teď jsem se k ní vrátila a zažila jsem trochu zklamání. A to především z těch vztahových záležitostí. Zejména dvojice Kitty a Ari. Působilo to na mě dost jalově. Některé věty si pan autor snad vypůjčil z edice Harlequin.
Na druhou stranu vylíčení událostí kolem založení Izraele nemělo chybu, toto téma bylo perfektně zpracované, čtivé. Tam to mělo grády, v tomto směru chemie mezi mnou a hrdiny zapracovala dobře.
Celkově ale knížku určitě doporučím dalším.
Takže DOPORUČUJI!

30.05.2021

Dcera sněhu Dcera sněhu Eowyn Ivey

Asi budu jedna z mála, koho příběh Mabel a Jacka nedojal. Polovinu knihy jsem se i nudila.
Hodně se mi líbil popis prostředí, přírody. Osudy hlavních osob mě do děje vtáhnout nedokázaly. Ač ta zápletka tuctová nebyla. A kdo rozhodně nebyl tuctový, tak Faina. Ale sama celý příběh zachránit nedokázala. I když závěrečným dějem knihy na sebe hodně pozornost upoutala.

19.03.2021 3 z 5

Modrá mezi nebem a vodou Modrá mezi nebem a vodou Susan Abulhawa

K jazyku, jakým je kniha napsána, mohu říct jen jediné, nádhera.
A co se týká tématu, nejsem odborník na Izraelsko-palestinský konflikt. Za to, že umírají nevinní lidé, ale mohou obě strany. A napsat objektivní knihu o tomto tématu může asi opravdu jenom ten, koho se to nijak nedotýká.
Doporučuji k přečtení!

14.01.2021 5 z 5

Po pravdě, já jsem trochu v šoku. Musím si o této době načíst víc knížek, především teda literaturu faktu. Pořád nemohu uvěřit, že by něco z toho, co se tady stalo, byla alespoň částečně pravda.....

02.01.2021 4 z 5

Stín Stín Ursula Poznanski

Jako vždy, čtivě napsané, napínavé až do konce.
Super!

01.11.2020 5 z 5

Zbožňuju Vánoce Zbožňuju Vánoce Lindsey Kelk

Stává se pro mě tradicí, že na Vánoce čtu nějakou knížku s vánoční tématikou. Proto jsem si vybrala i tuhle. Nemohla jsem sáhnout víc vedle. Bylo to celé praštěné a potrhlé, stejně jako hlavní hrdinka Angela. Vánoční atmosféru mi knížka nepřinesla žádnou. V tomto směru to pro mě byla ztráta času.

29.12.2019 3 z 5

Kavárna v Kodani Kavárna v Kodani Julie Caplin

Jedno velké klišé, od první stránky po tu poslední.

07.07.2019 3 z 5

Říkají mi Lars Říkají mi Lars Daniel Gris

Souhlasím s komentářem níže, bylo to svižné, rychlé, příjemně akční. K 5* mi tam přebývalo několik věcí, které jsou nepravděpodobné, až nemožné. Jsem ráda, když se lidi, v případě této knížky ženy, chovají dle přírodních zákonů a ne jako Xena (pokud tomu teda povaha postavy neodpovídá po celou dobu příběhu). Ale jinak jsem mile překvapena českým autorem. Zase trochu svěžího větru v české literatuře......

24.10.2018 4 z 5

Hodnej kluk Hodnej kluk Elle Kennedy

Váhala jsem, jestli dát 3 nebo 4*. V tomto žánru se toho moc inovativního vymyslet nedá. Bylo to čtivé, odpočinkové, celkem zábavné. Víc jsem nečekela. A ani mě to ničím nepřekvapilo. Co jsem chtěla, to mi knížka splnila.
Byť za pár týdnů už asi nebudu vědět, že jsem ji četla.

30.07.2018 4 z 5

Sarajevská princezna Sarajevská princezna Edo Jaganjac

Vážený a milý Edo, děkuji, i když si můj komentář nikdy nepřečtete. Díky takovým jako jste Vy si vždy uvědomím, že není vše marné a že na světě jsou lidé s chutí pomáhat ostatním. ♥

14.09.2017 5 z 5

Za zavřenými dveřmi Za zavřenými dveřmi B. A. Paris (p)

Knížka o pár stránkách, ale emocí vyvolá hodně. Jack mě tak strašně moc rozčiloval, že jsem vlastně ráda, že to netrvalo dlouho. :) Bylo to parádní, do detailu a věrohodně popsané. Super čtení.

03.09.2017 5 z 5

Možná jednou Možná jednou Colleen Hoover

Nejsem cílová skupina, nicméně knížky C.H. si vždy přečtu ráda. I přesto, že ani tento žánr nevyhledávám. Možná i z toho důvodu je pár věcí, které mi v knížce vadily. A především to, jak nevěrohodně se postavy chovají. Ale možná jsem už zapomněla, jak jsem emoce v těchto letech prožívala já. A i jak večírky probíhaly (ale pozvracená košile nebo postel nikdy rozhodně nebyla). Ale nechci moralizovat. Jinak se knížka čte velice lehce, spojení s písničkami se mi moc líbilo. Všichni mi byli sympatičtí, i ta protivná Bridgitte. Přečteno během jednoho dne. Strávila jsem s ní příjemný nedělní den.

09.07.2017 4 z 5

Milá knížka, která potěší duši. Bylo pár míst, které mě bavily méně. Něco jsem i přeskočila. Ale celkový dojem vnímám jako velmi pozitivní.

23.04.2017 4 z 5

Spolčení hlupců Spolčení hlupců John Kennedy Toole

Po přečtení náročné knihy jsem hledala něco odpočinkového, veselého. Dle hodnocení jsem si vybrala tuto.
Ale po přečtení několika stránek jsem ji musela odložit, neb jsem nenašla nic, co má být vtipného na arogantním, namyšleném a omezeném hulvátovi Ignáciovi a jeho podlézavé a hloupé matce. Oba dva mě neskutečně vytáčeli. Evidentně jsem vůbec nepochopila o co autorovi šlo.
Naštěstí nikoho takového ze svého okolí neznám, takže možná i proto mi to nemohlo připadat vtipné.
Nedávám žádné hvězdy, nemůžu hodnotit, a ani nechci. Nejsem si tady jistá, kde je ta chyba.

14.04.2017

Led v žilách Led v žilách Yrsa Sigurðardóttir

Super detektivka. venku -10°C, padá sníh, v knížce asi tak -30°C, dokonalá souhra čteného s prostředím, které se kolem mě zrovna v tu chvíli odehrávalo.
Advokátka Tóra zase jede, jaké má sakra štěstí, že dokáže být vždy v pravý čas na pravém místě. Spojení Inuitské kultury se současností, do toho pár zmizelých, něco kostí, zlých duchů a trocha tradic, přes které se někteří nedokážou přenést a je z toho uvařená výborná detektivka. Nejen napínavá, ale i zajímavá především prostředím.
Doporučuji. Yrsa S. mě ani tentokrát svým výkonem nezklamala.

02.02.2017 5 z 5

V lese visí anděl V lese visí anděl Samuel Bjørk (p)

Ne, detektivky by se neměly dočítat, když druhý den ráno musíte vstávat do práce (zív). Protože mi to nedalo a chtěla jsem vědět, jak a kdo a seděla jsem nad knížkou do noci.
Ale ke knize, těch dějových linek tam bylo moc, Jinak se mi to líbilo. Napínavé, strašidelné, vrah psychopat, vyšetřovatelé lidští a milí.
Takže spokojenost, byť to nebylo nic originálního.

21.09.2016 4 z 5

Láska mezi písmenky Láska mezi písmenky Jodi Picoult

U Jodi Picoult jsem zvyklá na úplně jiný druh příběhů. I když jsem předem věděla, že jde o pohádku pro děti, byla jsem trochu zklamaná. Hrozně dlouho mi trvalo, než jsem se začetla. Několikrát jsem ji chtěla odložit. Nakonec jsem ji dočetla, ale je evidentní, že tady nejsem cílová skupina.
A jak píše nikol1324, je zvláštní, že nebyla přeložena první kniha příběhu.

05.06.2016