gossipavlina gossipavlina komentáře u knih

Bílá Masajka Bílá Masajka Corinne Hofmann

Už je to delší dobu, co jsem přečetla tuhle knížku. Ale zůstala mi hluboko v mysli. Asi kvůli pro mě naprosto nepochopitelnému jednání Corinne.
Zamilovat se je jedna věc. Ale bezhlavě všechno dosavadní zahodit, bez ohledu na důsledky, to už je věc druhá
A ještě kvůli někomu, koho jen zběžně poznala, jiná národnost, jiná kultura.
Nicméně knížka je napsaná čtivě. Je to zajímavý příběh.
A jsem opravdu ráda, že zásadní věci řeším s rozmyslem.

18.01.2015 5 z 5

Losing it Losing it Cora Carmack

Vzhledem k věku autorky a že jde o její prvotinu, jsem byla příjemně překvapená. Je to taková milá oddechovka, dobře se čte. Hlavní hrdinové mi byli oba sympatičtí. Takže - ano, pokud potřebujete vypnout a odpočinout si, sáhněte po této knize.

26.12.2014 4 z 5

Boříkovy lapálie Boříkovy lapálie Vojtěch Steklač

Hodnotím za sebe, jako dospělou. Nechápou, že jsem se k té knížce dostala až v dospělosti. Asi možná, že v názvu je ten kluk, tak mě nikdy nenapadlo, si ji přečíst.
Ale dost jsem se u ní nasmála. A syn vlastně také. Určitě budeme číst další knížky od pana Steklače. Jeho styl psaní se mi moc líbí.
Nejvíc jsem se nasmáli, jak Bořík a spol. opravovali sousedce kapající kohoutek :-D a slovní přestřelky mezi rodiči, to jsem se bavila, ale ty asi dokážu ocenit jako dospělá, jako dítěti by mi asi vtipné nepřišly.

03.12.2014 5 z 5

Vlci u dveří Vlci u dveří Jamie Dutcher

Tahle knížka si vysoké hodnocení opravdu zaslouží. Je napsaná s porozuměním a láskou, s láskou nejen k vlkům, ale k přírodě všeobecně.
Je emotivní, má krásného ducha, nenechá Vás chladnou.
Je i poučná, v mnohém mi otevřela, oči, byla jsem překvapena vlčí povahou a vlčím životem.
Myslím, že se knížka bude líbit všem, nejen milovníkům zvířat a přírody.

22.10.2014 5 z 5

Kašmírový šál Kašmírový šál Rosie Thomas (p)

Velice milé a pohodové čtení. Pohladí po duši. Prožijete příběh plný lidských osudů, šťastných i těch nešťastných, ba i s tragickým koncem. Nu což, i to k životu patří. Příběh plný emocí, lásky,odvahy, ale žádná červená knihovna se nekoná. Nechte se vtáhnout do světa britské Indie,. Budete tam tak rychle, ani nebudete vědět jak. Děj plyne velice lehce, .A tak mi bylo i trochu líto, když jsem knihu dočetla.
Dávám pět hvězd a pokud máte rádi milé čtení, neváhejte a pusťe se do toho. Protože jak to tak ve světě literatury většinou bývá, vše dobře dopadne. Kolečka zapadnou tam kam mají a Vy si budete moct oddechnout, že šál patří tam, kam od začátku patřit měl. A že i neklidné a rozhárané duše najdou klid a pochopení.

23.01.2014 5 z 5

Francouzská lekce Francouzská lekce Natasha Boyd

Pokud nemáte rádi romantiku, předvídatelný děj a sex v knihách, pak se téhle knize vyhněte. Já jsem si ji vybrala právě kvůli tomu všemu. V aktuálním rozpoložení jsem potřebovala něco odpočinkového.
Francouzská lekce mě mile překvapila, byť je to romantiky román, tak mě pobavil, a to vtipnými a jiskřivými dialogy mezi Josie a Xavierem, zároveň napětím a přitažlivosti mezi nimi. K libivosti knihy přispělo i prostředí jižní Francie, kam je děj převážně zasazen. Nadto popisy samotného Xaviera, woaw, taky bych se asi neudržela. :)
Zkrátka, já jsem si čtení užila, vlastně mi bylo i líto, že už jsem ji dočetla. Tenhle výběr se mi skutečně povedl A to především proto, že Natasha Boyd umí dobře psát. Bez ohledu na to, jaký žánr si vybrala.

27.11.2022 4 z 5

Hlas kukačky Hlas kukačky Hana Marie Körnerová (p)

Jsem tak trochu na vážkách v počtu hvězd.
Měla jsem to úplně stejně, začátek s Editou mě moc nebavil. Přemýšlela jsem, proč tak vysoké hodnocení.
A na začátku knihy mi chybělo uvedení do doby. Měla jsem pocit, se děj odehrává v 70 letech 20 stol. Až po nějaké době jsem pochopila svůj omyl.
Ale jinak byl příběh Irmy, Edity a ostatních vymyšlen s důvtipem a puntičkářsky. Kniha je čtivá. Takže nakonec za mě ****

05.08.2022 4 z 5

Chaloupky Chaloupky Štěpán Javůrek

Je hodně věcí, které bych mohla knize vytknout. Nejvíc jsem byla otrávená stylem psaní, prvorepublikovy roman pro slečny a paní. Trapné a jalové. Kolikrát jsem si během čtení pomyslela, že to autor snad nemohl myslet vážně. Za další mě rozptylovalo neuvěřitelné množství postav, bez nichž by se příběh dokázal obejít. A přitom tak zajímavé téma a atraktivní prostředí. A co mě rozčílilo úplně nejvíc, že pan Javůrek si ani neumí dohledat fakta. Vylodění v Normandii v dubnu, to jako vážně? Nebylo to náhodou v červnu???
Palec dolů, škoda papíru.

06.02.2022 2 z 5

Bílé kosti Bílé kosti Graham Masterton

Tak to bylo pěkně......
Pěkně nechutný, :)
Vybrala jsem si ji právě kvůli těm rituálním vraždám.
Legendy, rituály, pěkně jsem si početla. Autor má dar, jak čtenáře vtáhnout do příběhu, navodit příslušnou atmosféru, vše čtenáři detailně popisuje, oblečení, okolí, náladu zúčastněných. No jo, i ty nešťastnice zavražděné, a i ten samotný proces rituálu si umíte docela dobře představit, i když zrovna tomu se bránite. To úplně vidět a pocítit nechcete.
Z lidí, a teď myslím především z vyšetřovacího týmu, mi nebyl nikdo nijak zvlášť sympatický, ale ani nesympatický. Žádná extra výrazná osobnost, takže pravděpodobně v této sérii dál pokračovat nebudu.

17.10.2021 5 z 5

Outsider Outsider Stephen King

První polovinou jsem byla nadšená. Je to moje první kniha od SK, nemám ráda horory. Ale tohle mi přišlo jako super detektivka. Napínavé, čtivé. Ale to, co jsem pak četla v druhé půlce, to jako fakt? To teda bylo hodně přitažené za vlasy. Já nevím, jak hodně si pan King potrpí na nadpřirozené bytosti , ale za mě to byla blbost. Jak když se daly dohromady dvě knihy, které měly společné akorat hlavní hrdiny.

02.10.2021 3 z 5

Cosi o tobě Cosi o tobě Julie James

Dost jsem váhala nad počtem hvězd. Ale nakonec jsem porovnala s předchozí knihou a dala hvězdy 4. Ale je to spíš tak 3+.
Knížka mě zaujala spojením krimi + romantika. Čtu detektivky a thrillery běžně, a tak jsem ani moc nečekala, že by příběh v té kriminální zápletce dosahoval do nějakých literárních výšin. Ale už když jsem se do čtení pouštěla, tak jsem to tušila, že to bude spíš taková omáčka pro vztahovou linku. No, nakonec takový průměr.
Za to co se týkalo té vztahové linky kolem Cameron a Jacka, tak to moje mínění o knížce vylepšilo. Napětí mezi Cam a Jackem bylo z knížky cítit, ty emoce a vše kolem. Bylo to teda dost žhavé. K tomu inteligentní a zábavné slovní přestřelky.
Takže jsem si čtení vlastně docela užila, a jako odpočinkovou knížku třeba na dovolenou doporučuji.

13.07.2021 4 z 5

Rytmus, já & Malychin Rytmus, já & Malychin Mariana Zapata

Nejsem cílová skupina, takže je asi pochopitelné, že mám několik výhrad.
Vztah Gaby a Eli, no dobrý, trochu se v tom poznávám. To pošťuchování mezi sourozenci je přirozené. Vztah Gaby a Saša, jako jo, chemie mezi nimi fungovala, to slovní špičkování mě docela bavilo.
Ale co mi fakt vadilo, a to po celou dobu čtení, byla určitá hrubost a vulgárnost. Nemůžu si pomoct, ale nějak si neumím představit, že by 26-leta žena takhle mluvila a tak se chovala. Tak možná, když by jí bylo o 10 let méně.
A jasně, Saša sám o sobě byl taky trochu z říše pohádek.
Jinak na odpočinek a odreagování asi dobrý. Prostě, na dovolenou ideální i pro vyšší věkové skupiny.

11.07.2021 3 z 5

Doktoři Doktoři Erich Segal

Četla jsem na doporučení. A čtení jsem si užila. Všichni zúčastnění byli skvělí, měla jsem je ráda všechny, budou mi teď nějakou dobu chybět. Prožívala jsem příběhy s nimi, jakoby skutečně žili.
Lidskost, láska a bezmezná ochota pomáhat a zachraňovat. To jsem ze všech cítila.
Doporučuji k přečtení!

18.04.2021 5 z 5

Zuzanin dech Zuzanin dech Jakuba Katalpa (p)

V první řadě jsme se musela sladit se stylem psaní. První stránky mě vůbec nezaujaly, vypadalo to, že knížku odložím. Za další knihy o 2.světové válce už moc číst nechci, nedělá mi to téma prostě dobře. Ale asi mě nalákalo vysoké hodnocení, a proto jsem i vydržela a nakonec jsem román dočetla a kupodivu mu dávám 5*. Po počátečním seznamování s hrdiny a přesto, že mám ráda rozvitá souvětí, jsem se s holým stylem psaní sžila a zvykla jsem si, jsem se do knížky začetla a chytla mě a bavila až do konce.

15.02.2021 5 z 5

Dům, ve kterém jsme vyrůstali Dům, ve kterém jsme vyrůstali Lisa Jewell

Každý jsme nějaký.
Každá rodina má nějaké kostlivce ve skříni, čím více členů rodiny, tím více kostlivců. A vytahování kostlivců ze skříně pěkně bolí. A můžete před nimi utíkat třeba až do Thajska, schovávat se doma pod haldou nepotřebných věcí, snažit se je vydesinfikovat do naprostého vyčištění, zavírat před nimi oči, stejně vás doženou.
Lehce psychologický román o rodinných vztazích, který se dobře čte.
Jak jsem napsala na začátku, prostě, každý jsme nějaký. Tady snad nebyla postava, která by byla nudná, nezajímavá, obyčejná. Může vás z nich někdo iritovat, můžete k některým z nich pociťovat sympatie, ale každý z rodiny Birdů je něčím jedinečný, trhnutý. :)

28.09.2020 5 z 5

Začít znovu Začít znovu Mona Kasten

Ve svém žánru jedna z těch lepších.Přečetla jsem za dva dny. Brala jsem ji do ruky s tím, že chci něco romantického, s bouřlivými emocemi. Kostra těchto knih bývá většinou stejná, hl.hrdinové se chtějí, ale z nějakého důvodu navenek nechtějí. Chvíli jo, pak zase ne. Se to v nich pere. Stejně to vždycky skončí stejně, což je právě fajn, protože víte, že chcete něco s růžovými brýlemi, něco pozitivního. Různorodost je v místě, kam je děj zasazen, případně v charakterech postav. Tady jsem především ocenila vtipnost a smysl pro humor všech zúčastněných. Špičkování, slovní přestřelky, to bylo to, co se mi na knize líbilo.
Takže doporučuji.

26.09.2019 4 z 5

Písařka ze Sieny Písařka ze Sieny Melodie Rose Winawer

Jestli si dobře vzpomínám, o cestování časem jsem ještě nikdy nečetla. Takže za mě atraktivní námět. Propojení historie se současností. Skvělé čtení, i když mi trvalo poměrně dlouho, než jsem ji přečetla.

18.10.2018 5 z 5

Černá díra Černá díra Yrsa Sigurðardóttir

Opět skvělé. Freyja mě baví, Huldar moje sympatie bohužel ztácí. Zápletka důmyslná. Způsoby usmrcení obětí jsou teda brutální a nechutné. Ale i tak dávám plné hodnocení a doporučuji k přečtení

06.07.2018 5 z 5

Kouzelný náramek Kouzelný náramek Viola Shipman

A žili šťastně a pokud neumřeli, tak tam žijí do dnes. Taková pohádka, ale napsaná příliš naivním stylem, který mě vůbec nebavil. Dle mého to autor s těmi city opravdu přehnal.

16.03.2017 3 z 5

Ledové srdce Ledové srdce Tami Hoag

Rozjezd příběhu parádní, nastartováno měl dobře. v 1/3 jakoby autorka dala trochu zpátečku, ale po celý zbytek knihy už to mělo stejný spád, bez výkyvů. Takže dobře napsaný thriller. Výborně popsaná psychologie všech zúčastněných, hlavně Dana. Určitě to není poslední kniha, kterou jsem si od Tami Hoag přečetla

08.02.2017 4 z 5